Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Figyelembe veszi-e a bíróság?...

Figyelembe veszi-e a bíróság? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A szitu a következő: 1 hónapos a kisbabám, de az apuka nem akarta őt. Sem a terhesség alatt nem érdekelte, és még most sem látta. Nem hajlandó velem egyáltalán kommunikálni. Sem az sms-re, sem az e-mail-re nem válaszol már lassan 9 hónapja. (Csak néha-néha akkor is csak pocskondiázott.) Mivel a babának apa kell, még ha papíron is, ezért ugye apasági nyilatkozatot kellene tennie. Ő nem tett, hazudozott a gyámügyön is a kapcsolatunkról össze-vissza, sőt dns vizsgálatot akar. Persze ott kiderül majd, hogy övé a baba, (ezt mondjuk ő is tudja, csak úgy gondolja valószínűleg, hogy akkor most ezzel velem kitol, hogy jól meghurcol, mert az akarata ellenére megtartottam a babát). Na ezek után jogai lesznek a gyerekhez. Mivel eddig sem érdekelte (ha nem akarta, akkor ugye jogosan) akkor ezután már ne is nagyon kelljen neki. Figyelembe veszi-e majd ezt a bíróság? Félre ne értsen senki, én örülnék ha törődne a kislányunkkal, csak milyen már az, hogy 9 hónapig nem kell neki, (én meg már valószínűleg pláne nem) sőt még most sem hajlandó meg sem nézni, pedig a gyerek rá hasonlít, de ha meg lesz a dns utána meg már kell??? Ezek után nem szeretném hogy bármikor is elvigye. Hiába próbálok a családjával is kapcsolatot keresni (még ők sem látták a gyereket) mindenki hallgatásba burkolózik. Később meg majd jönnek, hogy látni akarják a gyereket? Azért a bíróság valamilyen szinten az anya mellett van, nem? Azt szeretném, hogy csak nálam láthassa, ha már tartani akarja majd esetleg a kapcsolatot a gyerekkel. Semmiféleképpen nem szeretném majd odaadni, nehogy ellenem hangolják majd később bosszúból. Remélem érthető volt minden. Sajnos még szeretem őt, de már nem érdekli semmi.
2010. aug. 26. 13:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A gyereked érdeke, hogy normális kapcsolata legyen az apjával. Szerintem valaki meghülyítette a párodat, hogy nem az övé a gyerek és ezek után változhat. Haragudhatsz rá, sőt haragudj is, én sem bocsátanék meg ilyesmit, de a gyereknek apa kell és ha azt szeretnéd, hogy normális legyen a kapcsolatuk akkor ne akadályozd ilyen módon sem ezt. Nehéz lesz, de szerintem te megérted.
2010. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem, h ha nem akarod, h később befolyása legyen a gyerekre, akkor miért akarod mindenáron aláíratni az apasági nyilatkozatot? Ezzel szerintem csak magadnak meg a gyerekednek teszel rosszat. Ha pl ráveszed, h írja alá, aztán eltűnik pár évre, és felbukkan mondjuk 12 év múlva, és elkezdi, h neki joga van ahhoz a gyerekhez, és el akarja perelni tőled, akkor mit csinálsz? Ha ennyire nem akarja a gyereket, akkor nem kéne erőltetni, így sem most, sem később nem lesz joga a gyerekhez, sem elvinni nem tudja, se semmi. Mondd meg neki, h ha akarja tartani vele a kapcsolatot a későbbiekben, akkor veled beszéljen először. Remélem segítettem. Sok szerencsét a babához!
2010. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Védekeztetek mikor megfogant a baba? Ha nem, akkor ne legyél tekintettel az apára, vállalja ő is a következményeket, sőt kell is majd neki. Ha igen, és te az ő akarata ellenére mégis megtartottad, hát ....
2010. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

ez nehéz döntés, de a bíróság minden körülményt figyelembe vesz:) kitartás:))

de mondjuk a barátodtól ez nem volt szép dolog, de a kislánytól ne tiltsd el (a te pártodon állok).:))

2010. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

Felejtsd el, hogy ő apja lesz a gyerekednek.Először is a te hibád, te akartad apává tenni, akarata ellenére. Jogosnak tartom a viselkedését.

Ha apává nyilvánítja a bíróság, akkor láthatási joga is lesz, amíg kicsi, addig nálad, később nyáron egész hónapra is.

Választhatsz, hogy nem követeled az apaságát, tartásdíjat sem kapsz, vagy a fentiek következnek.

Nem lehet d.gni is és szűznek is maradni.

2010. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy naptár módszert alkalmaztunk, és hát ezek szerint becsúszott egy kis hiba. Ez az neki is vállalni kellene a felelősséget, mert ha ő nem akar egyáltalán gyereket, akkor miért nem húz gumit a farkára?? Az előző hozzászólónak: eltűnni nem fog tudni, mivel sajnos kollégák vagyunk, úgyhogy ha majd két év múlva megyek dolgozni mindenféleképpen találkozunk, meg ha most bemegyek a melóhelyre akkor is tudok vele beszélni. Erőltetni tényleg nem akarom, mert valahol megértem, ha nem akarta, akkor nem akarta. De a felelősséget akkor is vállalnia kellene. Gyerektartást akar fizetni, csak ez a dns vizsgálat készít ki, hogy miért kell ezt csinálnia velem? Több mint három évig volt közöttünk kapcsolat, én elváltam miatta, de ő sosem vállalta fel a kapcsolatát velem. (Még van két gyerekem.) Én tényleg vállaltam a babát nélküle is. Szeretném ha normális lenne a kapcsolatunk, mert mint írtam valahol még szeretem őt, pedig lek.rvázott mikor terhes lettem. Csak tényleg az a kérdésem, hogy figyelembe veszi-e a bíróság, hogy ő X hónapig lesz@rja a fejemet a gyerekkel együtt. Lehet-e majd az amit én szeretnék? Mert ő azzal fenyegetőzik, hogy a bíróság majd eldönti...
2010. aug. 26. 13:59
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de még mindig nem értem. Most akkor azt akarod, h legyen joga a gyerekhez, vagy ne? Vagy a gyerekkel akarod magadhoz kötni, mert még szereted? Egyáltalán miért szakítottatok? Azért mert ő nem akarta a gyereket, vagy más oka volt?
2010. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj tényleg úgy jön le, hogy te sértettségből nem akarod odaadni a gyereket és ezzel pedig nem az exeddel tolsz ki, hanem a gyerekeddel, de nagyon :(
2010. aug. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen azért nem áll velem szóba, mert én nem vetettem el a babát. Ezért szakított velem tulajdonképpen. Én nem megfogni akartam a gyerekkel sem az elején sem most. Én szeretném ha törődne vele, még ha velem már nem is fog. De pont az a bajom, hogy ne csak akkor kelljen már majd neki (sőt a családjának se) ha majd meglesz a dns! Most miért nem kíváncsiak rá? Ez fáj nekem, hogy nem hisznek! Mondom tudja ő is, hogy az övé, mindenki tudja a melóhelyen is, ezért nem értem, hogy miért nem lehet normálisan elismerni, hogy igenis ez az ő gyereke, akar fizetni utána, jönni látogatni stb. Miért kell cirkuszolni? Ezért is szeretném, hogyha már ezt képes lesz végigcsinálni ellenem bosszúból, ami neki vagy fél milliójába fog kerülni, akkor már ne vihesse el a gyereket egyáltalán. Így is azt mondta, hogy ő nem jön fel hozzám soha többé, vigyem le a gyereket a parkba és majd ott megnézi. Ő nem egy kiskutya, hanem egy kisbaba! Meg hogy akar vele kapcsolatot tartani, úgy, hogy nézegeti, hogy alszik a kocsiban? Ha tényleg akarja később akkor részt kellene vennie valamilyen szinten a nevelésében is nem??
2010. aug. 26. 14:17
 10/18 anonim ***** válasza:
igazad van kérdező:)
2010. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!