Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógorom kleptomániás. Vagy...

A sógorom kleptomániás. Vagy csak rosszindulatú. Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés
15 éves házasok vagyunk a férjemmel, de soha nem jöttem ki a sógorommal.Nem is nagyon jönnek, max. egy évben négyszer-ötször.Mi is ennyit megyünk hozzájuk kb.De ha itt vannak, tuti, hogy valaminek lába kél.Nem kell nagy dolgokra gondolni, egy napszemüveg, a rúzsom, a műhelyből egy szerszám, vagy ami éppen szem előtt van.És ezeket a dolgokat mindig náluk látom viszont.Múlt héten szóltak, hogy ma jönnek, mert a férjemnek szülinapja volt, hát mivel telik a napom?Hogy minden mozdíthatót, ami nincs szem előtt nekem elpakolok.A sógornőm tudja, már volt is rá példa, hogy vissza adta.Azt mondja, hogy a férje nem is szereti a testvérét,-a férjemet- csak azért csinálja, hogy bosszantson minket, de ne szóljak már mert akkor ő marad a sz@rban.Olyan is volt már, hogy az árát adta annak ide, amit a sógorom ellopott.Na most kérdem én, hogy lehet egy ilyet szívesen fogadni?A párom is restelli, de az mondja, hogy ha szól akkor meglesz a cirkusz, ha valami eltűnik, majd szólunk a sógornőmnek.Amúgy van, hogy neki nem is kell szólni, magától hozza vissza a dolgokat, vagy a körülbelüli árukat.Amúgy tele vannak pénzzel, nincsen rászorulva, hogy innen csórjon.Mit kezdjek vele?
2010. aug. 26. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem kleptománia, ez lopás.


Nekem unokatesóm férje ilyen.


Volt hogy másik unokatesómnál voltam mikor ezek is megjelentek, és mikor indultam haza a pénztárcám hiányzott, azt hittem a kocsiban hagytam, haza mentem sehol. vissza csörgök, hogy nem hagytam-e ott, mire megtalálták. de mikor felvettem hiányzott belöle a pénz. aztán a barátom pénztárcája nálunk tönt el egy ilyen látogatás után.

a vicces hogy ez az ember képes egy üres kukat is az utván ellopni, ha éppen jobban tetszik neki mint az övéké.

èrdekes hogy mindig van munkája, de évente többet is vált.


èn az értékeket pakolom el ha jönnek, soha nem szólok unokatesómnak.


ja és nem roma a srác, olyan fehér mint a hó és szöke haja van.

2010. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Itt sincsen szó sem romaságról.

De legutóbb, azt hittem, hogy a szemét kikaparom, amikor a 90 éves nagyikám talpas ezüst keresztjét hitte a magáénak, és a sógornőm csak a keresztet tudta visszaadni, a talpát nem.Hogy a f@szba vannak ilyen emberek?Én egy fogpiszkálót nem vennék el senkitől, nem a rokonomtól!

2010. aug. 26. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj első, de te hogy teszel különbséget a kleptomániából fakadó lopás és a sima lopás között?

Amiket te leírtál simán lehet kleptománia is.

Kérdező: ha máshonnan is lop, akkor lehet betegség. Ha nem, akkor lehet tényleg csak szenyáskodik. Bár értelmes felnőtt ember azért tudja, hogy ez gázos.

2010. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ketto dolgot tehetsz, vagy elfogadod azt az embert a tulajdonsagaival, vagy pedig nem, mivel nem vagy koteles ezt, igy elturni.

Lehet egy betegseg, de lehet azis, hogy csak bosszantani akar Titeket.

Viszont lehet egy rossz szokas is, ami mar annyira elhatalmasodott rajta, hogy nem birja abba hagyni.

2010. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"párom is restelli, de az mondja, hogy ha szól akkor meglesz a cirkusz, ha valami eltűnik, majd szólunk a sógornőmnek."


Hisz Te is tudod!

Vond kérdőre az illetőt, vagy szólj a párodnak, legyen cirkusz! Ami sok az tényleg sok! és ha legközelebb valami értékesebb fog eltűnni és a sógornőd sem fog tudni róla??? Na akkor mi lesz?


Megoldások

1.Vagy tudod mit! Nem kell beengedni a házba! Úgyis jó idő van, legyetek kint a kertbe, vagy valami semleges területen (pl.: kávézó). HA rákérdez, mondjátok meg nyugodtan neki, hogy már tök elegetek van abból, hogy eltünedeznek a dolgok a lakásotokból, és feltűnően csak akkor, amikor ő ott jár..,.


2. szereljetek fel kamerákat, már pár e Ftért is lehet kapni. Majd játsszátok le neki a felvételt...


3. Mindig legyél a nyomában! Kapd el a tette közben


4. Szereljetek fel kaput a bejárati ajtóra, tudod olyan mint a dm-be, vagy rossmanba, vagy csináljátok meg kartonból, fessétek le, párod szerel rá egy kis égőt, megoldja hoyg távirányítóval/gombbal is lehessen kezelni és ahogy halad kifelé, véletlenül bekapcsolni... XDDD

... vagy szerezzetek be fémdetektort (kézit), és ahogy ki akarna lépni a lakásból azt mondani neki: "ácsi...zsebürítés ebbe a tálkába...motozás" egy idő után úgyis megunja...

:DDDD

2010. aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most is a kertbe terítettem, de a mosdóba csak be fog menni, ezért mindent el kellett pakolni, a parfümeimtől kezdve az utolsó fésűig mindent.
2010. aug. 26. 12:06
 7/7 anonim ***** válasza:

F@ca, hogy ezek mindig kisütnek valamit!


Esetleg:

"Ő, hová mész? Jah, klotyó! El is felejtettem mondani, hogy elromlott a klotyónk... és este jön a szerelő, addig nem lehet használni..."


vagy ha kint vagytok, akkor zárd be a ház ajtaját... ha mondja, hogy kell wc-nie, mond azt hogy most nem lehet XDDDD, vagy adj neki egy fél literes PET palackot.. XDDD Szerintem egy idő után venné a célzást...

2010. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!