Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő szerintetek...

Mi a teendő szerintetek testvéri családi probléma fennálása esetén?

Figyelt kérdés
Komplikált kicsit, tényleg az reagáljon rá, aki felfogja a dolgot. Adott három tesó (férfiak) az egyik én vagyok. Becsületesen, kijártam a szakközepet, az okj-t, és a fősulit, időben, nem késtem, mindezt úgy, hogy én voltam a lúzer szinte mindenhol, sőt a családi életünk is xar volt, és még az. Adott a bátyánk, nagyképű, csajozós, verekedős fiatal kora óta, most már nyugodtabb, bár tele adósággal, a családi ház is jelzálog alatt az adóssága miatt lett rá felvéve. Adott öcsém, aki őt példálózta fiatalabban, most 24 amúgy, nyolc éve mennyasszonya van, két okj-t végeztek el, közben diákhitelt vettek fel, de emelett elköltöttek rengeteg pénz, ( családit, árvaságit) szal nem adtak haza miközben nálunk laktak, pedig lett volna miből. Én hazaadtam az árvaságit fősuli alatt, pedig diákhitelemet bőven kiváltotta volna akkoriban. De úgy éreztem, ez a helyes döntés, anyu sem xarja a pénzt. Január óta fentvagyunk közös albiban, ők büfét vezetnek december óta, ami fuccsol befele, most zárják majd be. Újra a szokásos lemez, hogy én most dolgozok két hete és kötekszek, pedig tudom hogy megfogják cumolni megint. semmi konkrétum nincs nekik, pedig négy nap és bezárják a helyet. Adósság meg két provident, diákhitel, plusz még a jelzálogba is kell nekik sokat adni hiszen ők is kaptak a legutóbb kiváltottból. Én meg diplomásként járok tizenkettőbe egy gyárba, és most meg én vagyok a szemét hogy most dolgozok és dumálok. Okés, ettem a kajájukat, de az albit én is fizettem, csak egész hónapra kajára már nem lett volna pénzem ebbe a pár hónapba, de ha én nem vagyok, nem tudtuk volna a közös telekrészt kiváltani a többi embertől, hogy eladhassuk apu házát, ergó ők sem tudtak volna büfét nyitni, de bárcsak inkább ők is a diákhitelt tudták volna inkább ki, mert így elment a pénzük. :( Lehet szemétnek tűnök, de kivan a puca, hogy megint nem ugathatok, mert akkor kötekszek, pedig tutira megint összegyűjtenek így sok adósságot, amit megint anyu pénzhéből fognak fizetgetni, ő meg nem kéri vissza, és ez nem fer. Öcsém két éve nem melózik ha úgy nézzük, okés ő hordja a cuccot a büféjükhöz, de ez nem bejelentett, ez ha úgynézzük az állam felé nézve semmi. Csak ezt nem fogja fel, hogy neki már rég kellett volna nézni valamit. :( Szerintetek így mi lesz? Megint én érzem magam szemétnek, pedig időben szólok direkt, figyelmeztetem őket, ebből a minimálbérből én félre akarok tenni hogy léphessek tovább majd, nem családi problémákat oldogatni megint.
2010. aug. 26. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Èn csak egyetlen kiutat látok, ha találsz albérlö társakat másokat és elköltözöl.


Nem kötelezö a testvéreiddel laknod, regeteg fiatal él közös albérletben. Ha nagy cégnél dolgozol a hirdetö táblán sok hirdetést is fogsz találni.


Nem kell össze veszni velük, csak egyszerüen gyere el, családi ünnepekkor örülj nekik, de külön éleés mindenképpen jobb lenne.

2010. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak xar látni hogy a család xarul alakítja az életét, én sem vagyok menő, de én vigyázok, nehogy elússzak. És inkább én vagyok nekik a veszekedős, kötekedős, pedig okost mondok, csak az önérzetük nem fogadja be. :(
2010. aug. 26. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem túl jó ez a helyzet, amiben élsz. Én sem tudok jobb tanácsot adni, mint hogy mindenképpen el kellene költöznöd a közös albérletből. Mert így olyan, mintha kihasználnának téged, mert dolgozol, és legalább az albérletet fizeted. És ha eddig nem változott a gondolkodásmódjuk, sajnos valószínűleg ezután sem fog. :-(

Hátha észbe kapnak, ha magukra maradnak. Drasztikus megoldás, de nem nagyon van más lehetőséged, főleg azért sem, mert ha ez így marad, akkor a kapcsolatotok is megromlik. És inkább békesség legyen, még ha áldozatokkal jár is...

Sok sikert! Írj, hogy hogyan döntöttél.

2010. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát csak tisztázásképpen. Albit ők is fizetik, kaját meg legninkább ők vettek, nekem kb tiz ezrem maradt a kajára a szociból eddig. Csak látom, most is inkább a digis számlát is megint halasztgatja, megint egy tizes lenne az is. Kicsit elbaxxa az életét, könnyebb mondani, hogy beképzelt, a végzettségemre hivatkozó kötekedős fax vagyok. De nem látja be, hogy eddig ő akarta megfogni mindig a könnyebbik oldalt, én dolgoztam már szakmámban is, sőt nyaranta végig, tizenkettőket. Sajnos nem kapcsol időben. :( Bár igaz, mennyasszonyának három lakása is van, szóval jó háttér, így én is nyugodt lennék.
2010. aug. 26. 11:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!