Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszataszít az unokaöcsém,...

Visszataszít az unokaöcsém, hogyan tudnék ezen túllépni?

Figyelt kérdés
7éves de olyan szinten elhízott majd 60kg….. én nekem kell rá vigyáznom. Arra gondoltam hogy elhozom hozzánk a héten mert van kert meg medence had élvezze. Viszont egy 20percet kéne sétálni… végig nyàvogta, hogy jajj ő mennyire elfáradt, már sétálunk egy órája, utál sétálni, és ha holnap nem kocsival megyek érte akkor inkább maradjunk az egyszobás panellakásba mert hogy ő nem fog sétálni. Egyszerűen vissza taszít ahogy csak eszik 0 mozgás, mellette meg olyan gusztustalan, hogy belemegy a medencébe és fogja és beleköp/beletüsszög. Fogalmam sincs hogy fogom túlélni ezt a hetet.
2021. jún. 21. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

En nem engednem a medencebe. Fuj!

Inkabb setalnek vele, had nyafogjon!

2021. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Vagy nem engedném a medencébe, vagy megmondanám neki, hogyha már beleengedtem, akkor normálisan viselkedjen.

Sétálnék vele én is, ráfér.

2021. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Te vigyázol rá?

Te szabsz feltételeket!

Amiket nem vele közölsz, hanem a szüleivel. Az ő dolguk lenyomni ezt a gyerek torkán.

Vagyis: ebben a dögmelegben medencében legyetek, mert mindkettőtöknek jobb így. Ehhez el kell jönnie. Nem fogsz érte autóval menni. Ő fog erőt venni magán és gyalogolni 20 percet. Nyavalyogni lehet, de jönni kell.

Amennyiben ez nem így lesz, nem tudod vállalni a gyerekvigyázást. Oldják meg mással. (Ezért kell a szülőkkel tárgyalni.)


Amúgy köpje magát szembe az ilyen szülő. Már most tönkre van téve a gyereke testileg is, de viselkedésben is.

2021. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
92%
Szerintem utasítsd rendre. 7 éves ne követelőzön.. Te vagy az idősebb. Nyilván lehetsz engedékeny de ne vidd túlzásba.
2021. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
A SZÜLEI szabják meg a feltételeket. Nem a bébicsősz-éppen ezért kéne a szülőket ráébreszteni hogy súlyosan veszélyeztetik a gyerekük egészségét. Mert az semmin se fog változtatni hogy hetente egyszer normális elvárások vannak a gyerek felé... Attól a kicsi szíve tönkre fog menni a túlsúly miatt, és sanszos a cukorbetegség is a felelőtlen szülők hibájából.
2021. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is aggódok ezmiatt. Alig sétáltunk 10perce de úgy zihált, bevallom féltem hogy szívrohamot kap. Mind1 beszéltem anyukájával, úgyhogy ottmaradunk a panelban. Nem az én posztom ezekre a veszélyekre felhívni a szülők figyelmét, hiába mondanám max megsértődnek de változtatni nem fognak
2021. jún. 21. 14:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sajnos semmit se lehet tenni a gyerekért, tönkre fogják tenni már ilyen kicsinek.
2021. jún. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1 hetig rohadsz majd miatta a panelban??? Jesszus! Remélem van légkondi, ha nincs, akkor vigyél 2 vödör jeget a kádba :/


Amúgy 1 kis séta nem ártana neki, szerintem rá is játszott. Te mit szóljál, aki ebben a melegben miatt 4x teszed meg az utat. 1x odafelé, 1x vissza vele, aztán délután 1x amikor leadod, és még1x, amikor hazamész :/ Jáj! Ezért nekem nem fizetnének eleget.

2021. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a bajodat.


Én unokatesóm is ilyen kis hájbáj csaj. Anyja eteti minden szarral, amúgyis jó az étvágya, meg alkata is olyan, hogy a levegőtől is hízik.

9 évesen kövérebb volt, mint anyám! Most diétára lett fogva, de még most is túlsúlyos. Simán megvan 10 évesen 80 kiló. Lassan kamasz lesz, elkezd a fiúk után érdeklődni, nem tudom mi lesz vele. :(

2021. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülei felelőssége
2021. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!