Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan valaki élt már át ilyet?

Komolyan valaki élt már át ilyet?

Figyelt kérdés

Sajnálatos módon elhunyt a nővérem.

Sajnos rossz irányú utat élt,gyógyszerek,drog stb.

Nem volt aktív kapcsolata velünk emiatt az életmód miatt.

Még nem lehet tudni hogy mi okozta a halálát.

Önkezűség vagy más egyéb.

Mindenkinek nehéz ezt feldolgozni,mindegyikünk ingerlékeny.

De kb huszonnyolcadszorra beszéljük át ugyanazt,anyám eleve érdekesen állt a dologhoz az elején,ő semmit nem tud intézni mert neki volt névváltozás így nem is intézhet semmit.(persze ez nem igaz)

Elkezdtem én intézni temetés,stb majd jöttek a támadások ez nem igy van ez úgy van.

Akkor mondtam jó intézzék,de mindennap megbeszéljük mi hogy legyen,és még találkozzunk személyesen is.

Mindenki telefonálgat,mindenki mást mond.

Végül akkor hitték el hogy úgy van ahogy mondom amikor nekik is ugyanazt mondták el amit nekem.

Teljesen elképesztő hogy gyászolásnál viták vannak családon belül.

Én látom ezt nem jól?


2021. jún. 17. 19:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért akármennyire is felnőtt volt a nővéred, szülőként nagyon nehéz feldolgozni azt, hogy a gyereked tévútra fordult, és bele is halt. Ilyenkor legbelül még akkor is magát vádolja az ember, ha tényleg mindent megtett. Ugyanez érvényes lehet valamekora mértékben a család többi tagjára.


Ilyesmik is állhatnak a szélsőséges, fura reakciók és a feszültségek hátterében. Ilyenkor jön a hárítás: "Nekem ehhez semmi közöm!" gondolják magukban, és igyekeznek kimaradni az egészből. Ez a távolabbi rokonoknál beválhat, de egy szülőnél aligha.


Ha lemegy a temetés, mind hamar a szőnyeg alá fogják söpörni a dolgot, mert úgy kevésbé fúr a lelkiismeret. (Mindez nem ítélet, mindnyájan gyöngék vagyunk olykor.)

2021. jún. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
16%

voltak gyermekei borzasztó dolgokat kellett átélniük.

Senki nem tett semmit.


Pl ti sem. Elásnám magam, ha a testvérem gyereke intézetbe kerülne...

2021. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%

Kedves történet.

De a köztemetésen semmit nem kell intézned...

2021. jún. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
33%
Szóköz nélküli troll barátunk is back?
2021. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom anyuka nem akarja elfogadni, így inkább próbálja kerülni a dolgot, és ennek ez is egy módja, hogy nem akar szembesülni a dolgokkal.
2021. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%

Elsosorban neked most magadra es a babara kellene koncentralnod, tehat nem tetted jol, hogy te intezed a temetest velemenyem szerint, a vitakbol is teljes mertekben ki kellene maradnod, egyszeruen ne vegyel reszt. Ezt mindenkinek meg kell ertenie. A szervezetedben stessz hormon termelodik, amit a baba is megkap. En megmondanam, hogy rosszulletek( ez lehet lelki is), miatt tovabbiakban nem vallalhatod a szervezest, a ferjed sem engedi, mert aggodik erted, es kesz.

Ha megis vallalod, akkor legyen ugy ahogy te gondolod. Akinek nem tetszik, az vegye at a szervezest.

A gyerekeket nem lehet kivennibaz intezetbol?


Egy ketgyermekes anyuka

2021. jún. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
97%

Részvétem.

Ha ennyire stresszes neked, ne vállald, ne is vegyél részt a szervezésben. Majd elmész a temetésre, meg a többi, de ne cipeld a felelősséget főleg ha nincs is benne köszönet. Ha mindenki olyan okos, akkor meg tudják szervezni nélküled is. Téged is pont olyan veszteség ért mint a család többi tagját. Ha pedig mégis te akarod szervezni akkor szervezd egyedül, nem kell veszekedni a többiekkel.

2021. jún. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha gyasszal kapcsolatban van kérdésed, akkor gyaszcsoportot ajanlok, vagy pl Singer Magdolna Gyászkísérés című könyvét, abban van erről szó
2021. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!