Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Szerintetek ez...

Mit tehetnék? Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Magamat viszonylag értelmesnek és a korosztályomhoz képest normálisnak tartom. Majdnem kitűnő tanuló vagyok ( 1db négyesem lett év végén). Most megyek 10. osztályba...van egy barátom lassan 8hónapja. Az ő szülei nagyon rendesek, anyuék is jóba vannak velük.

8hónap alatt azonban még minidg csak annyit sikerült elérnem, hogy heti néhány alkalommal (2-3), pár órát találkozhatunk. De akkor is 7 órára itthon kell lennem (anyukám még ennek sem örül). Bulizás szóba sem jöhet. Egész nyáron csak a barátommal voltam, mert azt a kevés időt amit szabadon lehettem, azt vele töltöttem, így a barátaimat teljesen elhanyagoltam. Fogalmam sincs mit csináljak. Nem cigiziem, és nem iszom. Eszembe se jutna részegnek lenni, a drog pedig szóba sem jöhet. Mindig betartom azt amit itthon mondanak. Nem szoktam kiabálni, hogyha pedig megemlítem, hogy másokat elengedik a szüleik akár hajnalig is, akkor mindjárt le vagyok szídva, és még a barátomtól is eltiltanak, hogy hogy mondhatok ilyet, meg, hogy nekem milyen jó életem van. Teljesen igaz, hogy normális családban nőttem fel, de szerintem ez akkor sem rendjén való, hogy 16 évesen 7-8ra itthon kell lennem, és egy buliba se mehetek el.Félek, hogy elveszítek mindenkit magam körül. A barátom megért, és támogat. Nagyon szeretjük egymást, de a szüleim ezt sem hiszik el. Szerintük ez majd elmúlik, de én teljesen biztos vagyok benne, hogy vele szeretném leélni az életem..Olyan másnak érzem a kapcsolatunkat, nem olyan felszínesnek, mint a többi párét.

Segítsetek! Tudom, hogy erre nem sok mindent lehet tanácsolni, de kíváncsi vagyok, hogy tényleg én várok el sokat avval, hogyha monduk 10ig kint szeretnék lenni, vagy a barátommal szeretnék találkozni többször, mint 3-4 nap.


2010. aug. 25. 20:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az én anyukámnak is volt ilyen korszaka, volt hogy hozzám se szólt.. Mintha egy csótány lennék " "... De az volt a baj, hogy nem szokott hozzá, hogy az ő kicsi lánya cseperedik, érdeklik a fiúk... Stb.. Pár hét után megbékült, mert leültem vele, hogy mégis mi baja, és elmondta hogy félt engem, és ugye ehhez is hozzá kell szoknia... Mondd el anyukádnak, hogy nagyon bánt, hogy nem bízik benned..


(18)

2010. aug. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Engem 18 éves koromig is csak 9-ig engedtek (addigra 3 éves volt a kapcsolatom). Utána meg elköltöztem, oda megyek azóta ahova szeretnék. Amúgy meg tényleg elmúlik majd a nagy szerelem, csak most még hihetetlennek tűnik.
2010. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy itthon nem mondhatok semmit, mert nekem soha nem lesz igazam.Rengetegszer próbáltam már beszélni, de soha nem lett belőle semmi jó..Anya felkapta a vizet, és elkezdett veszekedni..Pedig ényleg úgy álltam a dolgokhoz, hogy nem szeretnék ebből vitát-


Igen, van rá esély, hogy elmúlik a szerelem. De én úgy érzem, hogy ez más. Persze ezt mindenki csak saját magad tudja eldönteni, hogy mennyire komoly a dolog.

2010. aug. 25. 20:09
 4/17 A kérdező kommentje:

*tényleg


*saját maga

2010. aug. 25. 20:10
 5/17 anonim ***** válasza:

Kitűnő voltam én is most 8. év végén. Szintén nem cigizek, nem iszok, nem járok el bulizni és nem is vágyok rá. Volt barátom egy évig. Akkor voltam 13 éves, amikor összejöttünk. Lehet így hülyén hangzik, hogy 13 évesen, de jól elvoltunk nem is feküdtünk le egymással, szóval nem vagyok egy felelőtlen, eszetlen kis csitri. Én volt, hogy kint voltam hajnal kettőig. Anya tudta, hogy kivel vagyok, igaz sose hoztam haza őt, hogy tessék ő a barátom. Anyám nem felelőtlen, de ha nem engedett volna el az se lett volna jobb. Egyébként a sulinál voltunk általában mindig. Az még kb úgy van, hogy a kertünk vége és a sulinak az udvara között egy kerítés van. Tudta, hogy közelben vagyok. Tudta, hogy kivel vagyok és vigyáz rám. Szóval teljesen szülő függő, hogy bízik-e benned/bennetek és el mer engedni vagy tilt.


14/L

2010. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Sok olyan ismerősöm van akit sokáig elengednek és mégis egy rendes lány..Ettől senki sem lesz kevesebb, hogyha tovább elengedik. De ezt ők nem értik meg. Szerintük egyetemen bulizzak majd. De hogyan, hogy addigra senki nem akar majd velem lenni, mert a szüleim ilyenek?

Nem vágyom a discora..nekem elég, ha a barátommal picit többet lehetnék együtt..de ez sem lehet:/

Ha 10ig kiengednének én teljesen meg lennék elégedve..de nekik ez már sok..Én nem értem..Nagyon rossz érzés..és egész nap a gép előtt ülök..akkor meg az a baj..Én nem értem már őket..Segítek itthon, hogy kall..szóval még ezt sem mondhatják..

2010. aug. 25. 20:17
 7/17 anonim ***** válasza:

És ha pl a srác odamenne hozzátok?

Dvdzni stb. És akkor hátha jobban megbízna bennetek?


megint 14/L

2010. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nálunk is szoktunk lenni..de akkor meg az a kérdés, hogy mikor megy már el?

Az ő szülei alig várják, hogy menjek..hívtak nyaralni meg mindenhova..persze anyáék nem engedtek el.

2010. aug. 25. 20:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Tényleg sajnállak.:\

Nem tudom mit lehetne kezdeni a dologgal.:\

2010. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem..És minden héten megy itthon a veszekedés..hogy én miért akarok minidg menni? meg, hogy Miért nem jó nekem itthon?
2010. aug. 25. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!