Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (Kérdésed túl...

Mit csináljak? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. A problémám az, hogy nincsenek ruháim (2 farmerom van,5 póló,2 pulcsi,1 cipő [ezek mind 1 vagy 1,5 évesek]), ezek is kezdenek már széjjel menni, nincs pénz ruhára, anyukám és apukám cigiznek.naponta két doboz,DE én nem sajnálom tőlük, mert ez az egy élvezeti cikkük van amiben örömüket lelik.apukám két műszakban dolgozik és plusz munkákat válal(sajnos a felhalmozott adóságaira megy el a fizetése fele, és heti 7 ezer ft[provident]), anyukám rokkant nyugdíjas(erről nem szeretnék beszélni),szoktam egyszer-kétszer kapni ruhát barátoktól,újruhát csak évente 1 szer kapok, zseb pénzt nem kapok.Kollégiumba megyek 7000ft a kaja, ezt csp -mból(2 hónapot a félretett pénzemből amit rokonoktól szülinapra ill. ballagásra kaptam,én fizetek) kifizettik, amikor ovlt nyárimunkám az egészet haza adtam. Tudnátok segíteni,hogy mivel tudnám kedvezőbbé tenni a körülményeinket?(nagy családosoknál bent vagyunk, de nem nagyon van semmi ott se , nem kaptunk még eddig semmit)
2010. aug. 25. 16:50
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
2 testvérem lakiknálunk(5 van összesen)
2010. aug. 25. 16:52
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél ruhát a turkálóban. Olcsóbb, és jobb a minősége mint a kinainak.
2010. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is, turi, vagy piac, ahol olcsó
2010. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

No hát először is behúztok az önkormányzathoz és megkérdezitek,milyen "ösztöndíjra" támogatásra vagy jogosult.Van pl. a Bursa Hungarica,ennek nézz utána.


Aztán turi,ne ijedj meg tőle,nem szakadt,koszos rongyokat árulnak,nagyon jó minőségű cuccok,de figyelj arra,hogy olyanba menj,ahol nem db áron vannak a ruhák,hanem súlyra,anyukám 300 Ft-ért vett magának minőségi alkalmi gatyót,én is azt fogom viselni az egyetemi évnyitón,szóval nem gáz.


Nézzetek utána,hogy lehetsz-e ingyentankönyves.Ezen kívül a gimiben keresd meg rögtön az ifjúságvédelmiseket,ott segítenek egyéb támogatáshoz hozzájutni.


Esetleg még vaterán is be tudsz szerezni egykét dolgot.

2010. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
inagyen tk-d vagyok,középiskolába megyek itt nincs ösztöndíj, nincs plussz pénzünk ruhára.amikor veszünk turiból besszük szal azok se "újak"
2010. aug. 25. 17:02
 6/20 A kérdező kommentje:
*ingyen tk-ás
2010. aug. 25. 17:02
 7/20 A kérdező kommentje:
*vesszük
2010. aug. 25. 17:03
 8/20 anonim ***** válasza:
gimiseknek is van ösztöndíj program,csak keresni kell
2010. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Melyik megyében laksz? Ha Szabolcsban akkor tudok mondani egy-két ösztöndíjat amit meglehet igényelni.
2010. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Szakközép iskolába(nem szakmunkásba,nem gimibe) járok. Szegeden lakom. köszönöm a válaszaitokat.
2010. aug. 25. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!