Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy válást feldolgo...

Hogy lehet egy válást feldolgozni gyerekként?

Figyelt kérdés
2021. jún. 11. 20:56
 1/9 anonim válasza:
100%

Én nagyon nehezen dolgoztam fel még úgy is, hogy két hetente látogatott az édesapám. Sajnos nálam pszichológus segítsége kellett.

Azt tudom javasolni, tölts mindkettőjükkel nagyon sok időt. Beszélgess velük és ne hallgasd meg, hogy ha egymást szidják neked.

2021. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkoromban nagyon örültem ,hogy végre elváltak.

Nagyon gáz volt az a sok cirkusz.

2021. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés az a válás is milyen lesz, békés vagy sem, mennyire gyakran van egyik vagy másik szülő közelében a gyerek, és úgy overall mennyit vesz belőle észre, mármint egy nagyon kicsi gyerek esetében még könnyedebb mint egy nagyobbnál ahol már tudatosan is keresi a szülőt.
2021. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én kimondottan örültem neki.
2021. jún. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon rossz volt, mert 1 éves voltam, amikor különváltak, (törvényesen még nem, csak anyám elköltözött 200 km-re egy pasi miatt, amiből aztán nem lett semmi, két szék közt a pad alá).

Utána újra megpróbálta apámmal, természetesen "csak miattam". Így növögettem 3,5-4 éves koromig, amikor is rájöttek, hogy sz...ból nem lehet homokvárat építeni, és törvényesen is elváltak. Ismét lett köztük 250 km távolság. Apám nagyon ragaszkodott hozzám, de mindketten huszonéves "gyerekek" voltak lényegében (hiába, hogy egyetemet végzett emberek). Hányódtam a két nagymamámnál, mígnem anyám megpályázott Nyugat-Európában egy állást, és kiment, vitt engem is. Bejött az élet, karriert épített, lett új párja is, aki maximálisan elfogadott engem. Közben apám is újra nősült Magyarországon, a feleségével olyan kedélyes lesz...rom forma a kapcsolatunk, nincs gond ezzel sem. Új gyereke egyik szülőmnek sem lett. Apámmal a kiköltözésünk óta tényleg példa értékűen tarthattam a kapcsolatot (anyám fizette a repjegyeket többnyire, és utaztatott haza, itt sokkal több iskolai szünet van tanév közben is, mindig utaztam Bp-re). Teljes nyári szünidőket is tölthettem apámékkal és apai nagymamámmal. Mégis valahogy az apám hiánya olyan húsbavágóan fáj, hogy azt nem is tudom kifejezni. Nagyon rossz, ha rá gondolok, szorít a szívem, komolyan. Külön-külön két olyan nagyszerű ember a két szülőm, annyira jó lett volna velük felnőnöm.

F/25

2021. jún. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös, Nálatok az is rossz volt, hogy 3 évet macskap...csáztak, hogy váljanak vagy ne.

Lehet, ha 1 éves korodban váltak volna, nem fájna ennyire.

2021. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ötösnek nem az a 3 év volt a gáz, hanem hogy hiányzott az igazi apja.

Szerencsés,hogy legalább törődött veled és volt is van is köztetek kapcsolat.

Nekem hiába váltak el végül nem költöztek külön,mert apám nem hagyta eladni a közös házat és egyik sem tudta kifizetni a másikat.

Az egész gyerekkorom terrorban telt miatta.Sosem hittem ,hogy egy apa bármire is jó lehet, mert csak a rosszat láttam benne.

Lassan 50 leszek.

Több,mint 20 éve meghalt.

Felnőttként jöttem rá,hogy ha csak fele annyit tett volna a családjáért,mint anyu,akkor sokkal stabilabb háttérrel kezdhettem volna a felnőtt életet és a környezetemben is látom,hogy milyen jó az ahol a szülő-gyerek kapcsolat tényleg az összetartozásról szól.

Utólag már nincs értelme rágódni ezen.

Hamar felnőttem, önálló lettem.

Sokmindent megtanultam megoldani.

De ez a fajta mentalitás minden kapcsolatomon meglátszott.

Szerencsére gyerekem nem lett,így legalább nem tudtam tovább adni ezt a csodás örökséget.

2021. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es, szerintem a 3 évben annyi a gáz (5-ös esetében), hogy egy egyéves még nem nőtt hozzá annyira az apjához, mint egy 4 éves. Szerintem ezért lett volna jobb elválni előbb, és nem agonizálni még 3 évig. Kisebb lett volna a későbbi lelki sérülés az apa hiánya miatt (talán).
2021. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sokféleképpen.

Pl könnyedén.

Megéeted, hogy a szüleid nem akarnak együtt élni.

2021. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!