Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor ,hogy történik az...

Ilyenkor ,hogy történik az öröklés?

Figyelt kérdés

A páromnak az előző kapcsolatából van már egy kiskorú gyermeke, a párommal mi már férj és feleség vagyunk, nekünk is van egy közös gyermekünk. Mi történik abban az esetben ha a párom meghal? Ő a ház tulajdonosa, kell aggódnom amiatt ,hogy esetleg a gyermek vagy annak az anyja kirak minket a közös gyerekünkkel a házból?

Milyen jogok illetnek meg ebben az esetben engem? Szerintetek érdemes végrendeletet írni ebben az esetben?


Köszönöm előre is a válaszotokat!



2021. jún. 7. 13:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%
Semmi bűn nincs abban, hogyha egy felnőtt ember végrendeletet ír. Csak ne felejtse el pár évente frissíteni a meglévő vagyontárgyai és véleménye alapján. Én az első végrendeletemet 31 évesen írtam és azóta hatszor frissítettem néhány évente. Nem készülök a halálra, csak ha balesetet szenvedek, súlyos beteg leszek akkor tudjam, hogy mindenem azokra száll, akikre én akarom (nyilván a törvényi keretek között), ne pedig kizárólag a törvény döntsön erről. Nem csúnya dolog erről beszélni, mégis nagyon sok ember fél attól, hogy a halál+pénz vonatkozásában megbeszélje a dolgokat a szeretteivel. Nem, ilyenkor senki nem pénzéhes és meghalni sem akar senki. Csak el vannak rendezve előre a dolgok, ha az élet úgy hozza.
2021. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%
Nincs bűn benne, de jelen esetben felesleges. Szerinted mit kellene bele írni? Ugyanis a torvenyes oroklesi rend alapjan jelenleg a két gyerek 50-50%-ban örököl, a kérdezőnek meg özvegyi haszonélvezeti joga lesz. A férj bárhogy is rendelkezne, a gyerekeket mindenképp megilletné a köteles rész.
2021. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Nem beszéltünk még erről a férjemmel, az ismerősi körben volt hasonló eset, onnan jött a gondolat. Mivel a férjemnek mi vagyunk a mindenei (a két gyermeke és én) így biztos vagyok benne ,hogy mindannyiunkat biztonságban akarja majd tudni egy esetleges tragédia esetén is. Természetesen azt szeretném ,hogy a lehető legtovább velem legyen és mellettem legyen idős koromban is. Semmilyen összeg és örökség nem pótolná a hiányát. :)
2021. jún. 7. 14:38
 14/20 anonim ***** válasza:
7%

12. Például ha a gyerekek még kicsik, akkor azt szokták beleírni a végrendeletbe, hogy ne a gyerekek örököljék a lakóingatlant, hanem a házastárs. Ugyanis ha a kisgyerekek örökölnek, akkor ráül az ingatlanra a gyámügy és azt iszonyú nehéz eladni is (ha elcserélnék, másikba költöznének, stb), vagy bármit kezdeni vele. Nem kötelező így csinálni, de ez is egy lehetőség. Nyilván a kérdezőéknél megint más a helyzet, mert a gyerekek féltestvérek, nem egy az anyjuk és itt a kérdező jóindulatán múlna, hogy kifizetné-e a párja másik gyerekét 50% arányban, ezért nem lenne érdemes pont ezt csinálni. (De amit mondtam csak egy példa volt.)


Ugyanígy ha van vagyona valakinek, akkor ugyanilyen kellemetlen. van két 5 éves gyereked és ők örökölnek tőled 50 millió forintot. Na de arra ráül a gyámügy a gyerekek 18 éves koráig. Az özvegyed alig fog tudni hozzáférni a pénzhez, amiből lehet ki kellene venni a gyerekek eltartásához, iskoláztatásához, felneveléséhez. Mehet a huzavona a gyámüggyel egyesével minden tétellel kapcsolatban és ők egyáltalán nem megengedőek, mindenért magyarázkodni kell nekik és engedélyt kell kérni majd tőlük lehet évtizedeken át. Ja és a pénz is csak inflálódik, mert nem fektetik be sehogyan sem és ami ma 50 millió forint az lehet 15 év múlva is 50 millió forint lesz papíron csak már nagyon nem annyit fog érni. Ugyanez cég tulajdonjoggal, stb-stb.

2021. jún. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
26%

14!


De a végrendelet nem írhatja felül a törvényes öröklést, ergo mindenképpen járna nekik a köteles rész, nincs olyan, hogy a feleség örökli a lakóingatlant, még az 50millat.

2021. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%
Mikor tanulják meg az emberek hogy jogi kérdésekben főként ilyen típusú kérdésekben jogi fórumokon kérdezösködünk .nem itt .
2021. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
12%
15. A feleség amúgy is a gyerekeire költené azt a pénzt, de legalább örököl annyit közvetlenül ő is, amihez hozzá tud férni. Ha az 50 millióból csak 35-öt örököl a köteles rész miatt, az a 35 is annyi, amivel már közvetlenül tud rendelkezni, tud belőle a gyámüggyel való szarakodás nélkül a gyerekekre költeni és már az a pénz sem inflálódik el (mert a gyámügy egy bankszámlán rohasztja 15 évig), tehát megint csak ott tartunk, hogy megéri ezzel foglalkozni, még ha valóban vannak törvényi megkötések is, de akkor is egy csomó veszteségtől megkímél ez a szituáció is a legrosszabb szituációhoz képest.
2021. jún. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Jó esetben meg sok sok év van még elöttetek :)
2021. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%

Mi a fene bajotok volt a válaszaimmal? Itt van a dolognak egy jó leírása 2 tanulságos esettel, hogy miért fontos a végrendelet:


[link]

2021. jún. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

19!


Gondolom pl az, hogy itt van a kérdező, mint feleség, és van két gyerek, az egyik az előző házasságból. Ha apuka a feleségre hagyja a vagyon nagy részét, akkor az előző kapcsolatból való gyereket ezzel kb kisemmizi. De az is lehet, hogy anyuka megzakkan a vagyontól és a saját gyerekére is magasról tesz majd. Plusz manapság egyszerűbb a gyámhivatallal együttműködni a gyerek vagyonával kapcsolatban.


Ebben a konkrét kérdésben mindenki pont annyit kap, amennyi jár neki, semmi vita nem merülhet fel, így aztán felesleges a végrendelet.

2021. jún. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!