Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha felhívom és...

Önző vagyok, ha felhívom és megmondom neki a magamét?

Figyelt kérdés

Apukám kap a munkahelyén utánam iskolakezdési támogatást.Nővérem után már nem kap,de meg szokta felezni,hogy neki is jusson.

Szerintem ez nagyon jó megoldás,egyáltalán nem bánt a dolog.

Csakhogy ahol mi élünk leginkább kínaik vannak,ahol nem fogadják el az utalványt.Van egy bolt,ahol nagyon jó cuccok szoktak lenni és elfogadják az utalványt is,de 40-70% leárazásokkal már alig volt az én méretemben valami is.


Apukám arra gondolt,hogy elmehetnénk egy másik városba,a plázába ahová már többször is elmentünk.Ott márkás boltok vannak,de nem túl drágák és lehet az utalvánnyal fizetni.

Csakhogy nővérem most volt egyetemi táborba,de mint kiderült nem máig tart a tábor,hanem tegnapig volt csak a barátnőjénél alszik.Azt mondta,hogy lehet nem is ma jön haza,hanem holnap.

Erre apám nagyon ideges lett,mert erről nem szólt tesóm és azt mondta,hogy őt már nem érdekli az egész.


Nekem itt ahol élünk nem sok lehetőségem van elkölteni az utalványt,viszont tesóm Pesten tanul,tehát ő tud majd magának vásárolni.


Arra gondoltam,hogy felhívom,hogy jó lenne ha hazajönne ma,mert akkor talán el tudunk menni a másik városba vásárolni.Előre félek,ha felhívom összeveszünk és én leszek az önző,bunkó amiért nem gondolok rá,csak magamra:(

Pedig ez nem így van.

Kaptam ajándék utalványt,fundangos 3000Ft értékű,de ezt sem tudom levásárolni itt és odaadom nővéremnek,hogy vásárolja le Pesten.Ez szerintem nem önzőség.Akkor lennék önző,ha nem adnám neki oda,mert ha én nem tudom levásárolni akkor ő se tudja.


Szerintetek önző vagyok?

15/L (nővérem:19/L)


2010. aug. 25. 08:55
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja,és arra gondoltam,hogyha nem sikerül levásárolnom az iskolakezdésit,akkor rákérdezek egy komprommiszummos megoldásra.Arra gondoltam,hogy ő adna annyi forintot amennyi nekem az utalvány megmaradt és cserélnénk.Ha ő elmegy Pesten vásárolni magának ruhákat szinte mindegy,hogy utalvánnyal vagy készpénzzel fizet...

Szerintetek ez milyen ötlet?

2010. aug. 25. 08:57
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy önző, de nem értem, mit problémázol egy ilyen semmiségen :o


Te odaadod neki az utalványt, ő odaadja neked a pénzt, aztán mindenki megy akkor vásárolni, amikor ráér. Vagy nem?

2010. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem önző megoldás. A csere is jó ötlet főleg, hogy mindjárt itt a suli és be kéne szerezni a cuccokat.
2010. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Fölösleges balhézni, úgysem jön haza, ez érthető.

Az iskolakezdési támogatást nem te kapod, hanem apukád, tehát ezen is fölösleges balhézni. Az utalványodat meg add el a tesódnak (ha a tied, alkalom nélkül miért ajándékoznád el?), ha neki nem kell, add el másnak.

2010. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy önző.
2010. aug. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom.

Az a baj,hogy volt már többször is,hogy kért tőleg pénzt.Megbeszéltük,hogy szigorúan kölcsönről van szó,nem azért mert nem adnék neki pénzt szívesen.Csak én zsebpénzből (havi 3000) veszek testápolót,tonikot,arckrémet és egyéb apróságokat amik kellenek,sőt olyan is volt,hogy mikor beteg voltam magamnak fizettem a gyógyszeremet.

Neki sem volt probléma,hogy kölcsönről beszéltünk.

Csak sajnos már 3x is e"elfelejtette" amikor szóltam,akkor pedig határozottan állította,hogy megadta és még én voltam a hülye,p*csa holott semmit nem adott...:S

Aztán végülis ráhagytam,mert azt gondoltam,hogy 1000ft-n nem fogok vele ennyit vitatkozni,az ő lelkiismerete lesz rossz nem az enyém.

2010. aug. 25. 09:05
 7/8 anonim ***** válasza:
De miért nem mentek el apukád és te ketten a másik városba vásárolni? Minek oda tesód? Nem értem.
2010. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy én sem mindig értem apukámat:S

Mondtam is,hogy már elegem van abból,hogy minden a nővéremtől függ,holott alig van itthon,mindig akad jobb dolga.Mégis ha tervezünk valamit úgy kezdődik,hogy a nővérem így meg úgy meg hogy mit csinál akkor mi lesz vele stb....

2010. aug. 25. 09:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!