Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az öngyilkos...

Mi a véleményetek az öngyilkosságról és úgy általában az öngyilkosokról?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 20:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinek más a fájdalomküszöbe. én egy fejfájástól is készvagyok, minden menstuációmnál fetrengek de annyit eltűrtem már lelkileg h 10embernek is sok lenne. van aki evvel pont fordítva van. de én is gondoltam már arra h jobb lenne ha... csak összekapom magam. de megértem azt aki már nem tudja. nem gyáva hanem szerencsétlen/beteg
2010. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki idáig eljut, annak általában már olyan rémálom minden napja, amit kívülálló nem tud elképzelni. Nem a tényeken és problémákon van a hangsúly, hanem az érzéseken, amit ezek okoznak, ebbe pedig nem látnak bele mások. Maga a pokol, nem kívánom senkinek..
2010. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán a 20.59es volt, ha jól emlékszem, aki tökéletesen megadta a választ.Én sajnos már próbálkoztam egyszer, de nagyon fiatalon és kevés gyógyszert sikerült bevenni ahhoz h halálos legyen, de eleget, h napokig nyomjam az ágyat.És miért voltam gyáva, idióta....?!

Képzeljétek a szüleimnek fel sem tűnt, h beteg vagyok!Soha nem foglalkoztak velem,de nem is bántam, mert nem tudtam hogy milyen érzés ha szeretve vagyunk.Éheztem és vertek.Egy karácsony este, miután a legjobb barátnőmben csalódva hazamentem, az apám hullarészegen félig agyonvert.Éhes voltam, fáztam, keserű és sz@r volt az életem, nem láttam más kiutat.Most örülök, h nem sikerült, a gyerekem miatt.35/N

2010. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
köszi hogy lemarháztál :) de nekem akkor is fáj a szívem mikor látom hogy a kis picik hogy küzdenek és mégsem sikerül nekik élni :(
2010. aug. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%

sokan mondják hogy gyávák. akik így gondolják, azok el sem tudják képzelni, hogy ezek az emberek mit élnek át. hogy mennyire lent tartanak, ha odáig fajul a dolog hogy megteszik.

én is voltam már lent, de annyira még szerencsére nem, hogy az öngyilkosságon gondolkodjak. mégis megértem őket. elfogadom hogy vannak bizonyos helyzetek, mikor tényleg nincs más megoldás. és aki azt mondja hogy mindig van, annak csak azt tudom kívánni, hogy soha ne kelljen az ellenkezőjét megtapasztalnia, mert meglepő dolgokra jönne rá.

különben meg valamilyen szinten bátor is, aki meg meri tenni. minden embernek rosszul esik a fájdalom, és mindenki tart a haláltól. az öngyilkosoknak nagy merészség kell ahhoz, hogy megtegyék. de most magamból indulok ki. én nem merném.

2010. aug. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Van akinek hajlama van rá, van akinél egy személyiségzavar része, vagy végkifejlete. Ne vegyünk már mindenkit egy kalap alá....
2010. aug. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám halála után egy évvel kiborultam,teljesen befordultam,úgy,hogy szinte észre sem vettem.Szóval egyre rosszabb lett minden,odáig jutottam,hogy üldözési mániám lett,ami halál félelemmel társult.Munkába menet egyik nap azt éreztem,hogy valaki hátulról lökdös,szörnyen féltem,hogy beesek a metró alá.Szerencsére még időbe ébredtem rá,hogy akkor irány a doki,azonnal kórházba kerültem,először pszichiáter,később pszichológus segített kihozni édesapám halála következtében kialakult tudathasadáshoz közeli állapotomból,aki együtt élt a szeretett emberrel és végig nézte,hogy a rák szétmarcangolja őt,az érti,hogy miről beszélek.Na azóta nem ítélkezek az öngyilkosok felett,mert meggyőződésem,hogy egy módosult tudatállapotban teszik és szörnyen kétségbe vannak esve ilyenkor.Frankón hallucinációs tüneteim voltak és nem voltam ura a saját elmémnek,olyan volt,mintha egy másik énem lenne,de hála az égnek még voltak tiszta pillantaim is.Azóta eltelt két év és újra boldog anyuka vagyok a második gyermekemmel is és remélem,hogy soha többet nem kerülök ekkora gödörbe.
2010. aug. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!