Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor kinek van igaza?

Most akkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A nagyapám vallásos(keresztény), és néha szokott vinni templomba, vagy gyülekezetbe. Viszont a szüleim ennek nagyon nem örülnek, annyira haragszanak rá emiatt, hogy nem is tartják a kapcsolatot. Annak idején a szüleimet is próbálta elhívni, de ők nem menntek/mennek, mert egyáltalán nem vallásosak, szerintük Isten és Jézus nem is létezik. Szerintük nekem se kellene menni, tiltanak is, mert szerintük ott csak kárt tesznek bennem, kimossák az agyamat, és életem végéig szerencsétlen idióta ember leszek.

Pedig szerintem rendses, normális emberek járnak oda, sokkal kedvesebbek, mint pld a szomszédok, lehet velük beszélgetni, stb, sokkal nyugodtabb a légkör is velük, szerintem nem igaz, hogy hülyeség a vallás. Szerintetek kinek van igaza?


2021. máj. 30. 15:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#9 Igen, próbálom a veszekedéseket és a konfliktusokat kerülni.
2021. máj. 30. 17:29
 12/16 anonim válasza:
72%
Hát szerintem meg, bárki bármit mond, az egy rohadt nagy túlzás, hogy véleménykülönmbség miatt, nem tartják a kapcsolatot szegény papával. Jó, hogy jársz templomba. Mérlegelheted az összes fél mondanivalóját. Hogy ha ezek a valláson képsek összeveszni, akkor szóba ne hozd a politikát, mert még a végén kárt tesznek egymásban.
2021. máj. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
Ha valakit annyira beszippantott a vallas,hogy mar naponta megy a gyulekezetbe, sot oda is akar koltozni,akkor ez mar elegge fanatikus hit.A fanatizmus pedig sosem jo akar vallasrol akar egyeb dologrol van szo.Ott vannak pl a Hit gyulisek.Sokan ott is normalis emberek voltak,amig ki nem mostak az agyukat, utana mar a szekta nem engedi el az aldozatat.Talan ettol feltenek a szuleid.
2021. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
44%
Ha jól érzed magad ott, szerintem nyugodtan mehetsz. A te életed.
2021. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
40%

Mindkettőnek eléggé igaza van. Mondhatni ugyanannyira.


Ha olyan helyre visznek, ahol nincs vagy kevés a negatív agymosás, vagy éppen képes lennél jól szűrni, hogy mit fogadsz be, akkor nem lenne baj. Ha jó helyre visznek, ahol sok a szeretet, az élet, a kedvesség, akkor menjél. Szüleid okkal félthetnének ha nem.ilyen helyre mennél, mert általában a meg nem értés, félelem, gyűlölet, nem gondolkodás, önállótlanság, tudatlanság, butaság, és egyéb istenkáromló dolgok tömkelege van egy ilyen találkozásnál, vagy a templonban. Az kéne, hogy beszéljenek veled a miértekről is. És akkor el tudnád nekik mondani, hogy ez a hely nem olyan.


Én már láttam egy ifi táborban egy vezetőt. 20 éves volt, és volt férje, és annnnnnyi élet volt benne. Akkkora hatalmas szeretet zúdúlt belőle. Olyan hála áradt belőle isten, a mindenség felé.., hogy azokat nem lehet szavakkal leírni. Elméje tiszta volt, logikusan gondolkodott, és jól értelmezte a biblia szövegét. Mindent megérteni akart, szeretni és elfogadni.


Szüleid csak azért féltenek, mert az egyház isten ellen való, és félnek, hogy beszippantja edzetlen elmédet ez a káros lét.

2021. júl. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
40%

13, a fanatikusság is lehet jó. Meg kell tapasztalni a skálákat, majd utána a közepet választani. Nekem is volt több éves időszakom, amikor kb egész nap otthon meditáltam, mentális gyakorlatokat végeztem, gyönyörködtem a létezésben. Ezt kellet tapasztalnom, ez vitt előre, ebben kellett fejlődnöm, élnem.

Ez jó.

2021. júl. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!