Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kell eltemettetnem?

Nekem kell eltemettetnem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szüleim elváltak! Még gyerek voltam! Apukám újra nősült van neki élettársa, de nem házasok! Abból a kapcsolatból nem született gyereke, csak én vagyok neki egyetlen fia. Apa 44 éves, én 22 vagyok ha meghalna nekem kellene el temettetnem? Ugyan is se apámmal se egyik apai féllel már nem beszélek kb 8 éve nem szeretném ha meghalna fiatal hadd éltesse a jó Isten, azonban nem szeretném ha én nyakamba szakadna a temetés pláne így hogy sose kellettem neki sem gyerek tartást semmit nem fizetett nekem de mivel egyetlen fia vagyok azért jutott eszembe ha meghal rám szakad a temetés, ezt nem szeretném semiképp
2021. máj. 27. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Elvileg a temetést bárki intézheti, de a költsége téged terhel, mert te örökölsz utána (vagy ha van más örökös is, akkor megoszlik). Természetesen, ha van végrendelet, akkor az is befolyásolja a dolgokat.

Nyilván, ha van élettársa, akkor ő intézné, de a hagyaték értékéből levonnák.

2021. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha öröklök is én nem kérek onnan semmit! Különben nincs saját lakása albérletbe lakik azzal a hölgyel akivel együtt él! Nincs a hölgynek se gyereke meg közös gyerek sincs , saját haza nincs es evek ota alberletbe lakik! Ha meg is halna temetesse el az élettársa
2021. máj. 27. 12:14
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Akkor mi a probléma! Problem solved.
2021. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

HA meghal, és megkeresnek téged, hogy örökölsz utána, akkor neked kell eltemettetni.

Ha nem akarod, egyszerűen lemondasz hivatalosan az örökségről. Akkor nem kapsz semmit, de nem is kell csinálnod semmit.

A sorban utánad következő örökösre száll az örökség és a kötelességek is.

Ha mindegyik elmond, akkor végül az állam fogja eltemettetni, és az államé lesz a hagyatéka is.

2021. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nem fizetett gyerektartást - nem törődött veled, a bíróság se fog kötelezni, hogy temettesd el
2021. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy az #5 írja! Érdemtelenség okán nem vagy köteles eltemettetni.
2021. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem. A temetésre elsősorban az együttélő házastárs-élettárs köteles, és csak utána az elhunyt egyéb közeli hozzátartozója a törvényes öröklés rendje szerint.
2021. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De fent le irtam, nincs háza semmi vagyona albérletben laknak!!
2021. máj. 27. 14:42
 9/9 Katona Dius ***** válasza:
30%
Most, jelenleg nincs. De ki tudja, mire oda jut, hogy elhalálozik, lehet lesz egy kisebb háza vagy valami kis anyagi vagyona.
2021. máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!