Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehenek ilyenek a szülők?...

Hogy lehenek ilyenek a szülők? Hogyan tudnék segíteni rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat+ azt, hogy elolvassátok. Igyekszek rövid lenni.

Arról van szó, hogy az exbarátom szülei elköltötték a vot pasim sulira szánt pénzét, szó nélkül és szerencsétlennek lehet ezért diákhitelt kell felvennie amit én ellenzek mert van más ismerősöm aki felvette a diákhitelt ésmár 10éve végzett és még mindig fizeti vissza.

Az exbarátom már 2éve elkezdett dolgozni, hogy összegyűjtse a sulira a pénzt ami fizetős. Az apja mondta neki h tegyék az ö számlájára mert ott jó helyen lesz. Tegnap elvileg mondta szüleinek, hogy akkor elszeretné kérni a pénzét mert ugye nem sokára kell fizetni(közlöm hogy itt nem 40-50ezerről van szó hanem több százezerről)és az 1ik öccse elköpte magát, hogy h

t az már nincs meg, és kiderült hogy a szülei azt a sok pénzt mind elköltötték! Hogy lehet ilyen egy szülő? Az én szüleim sosem tennék ezt, főleg azért nem mert én dolgaznék érte nem pedig ők.

Ezt ma mesélte el az exem azért hivott, h hol tudna intézni diákhitelt mert ez történt. Megjegyzem nem itt lakik abban a városban ahol én csak itt tanul, ő kb 200kmerre lakik innen.

Kb 3hete szakítottunk 3év után sokat veszekedtünk.

Most, pedig annyira megsajnáltam és kérdezte hogy találkozok e vele és segítek e neki elintézni ezt. Mit mondjak neki? szívesen segítenék de még én is csak 20vagyok ő 22. és nincs annyi félretett pénzem amennyire neki szüksége lenne. Teljesen kiborultam, mikor mesélte, és nagyon szeretnék segíteni rajta. Ha elmondanám a szüleimnek akkor ök bizots nem adnának neki annyi pénzt hiába jártunk ilyen sokáig. Félnének hogy csak lenyulná a pénzt és nem is keresne minket.

Mondtam exemnek, hogy kérdezze meg a rokonságátol tudnak e segíteni neki.most is itt dolgozik nem otthon náluk mert ott nincs nagyon munka. egész nyáron, évközben dolgozik, hogy eltudja kezdeni szeptembertöl a sulit, erre tessék a szülei szarnak bele.

Ők 4en vannak tesók, ő a legidösebb, minden hétvégén hazajár, olyankor mindig ö megy el vásárolni esetleg ahugának(7)ill kisebb öcsének(11) vesz vmit.

Megjegyzem nagyon szép házuk van nagy udvarral,tehát nem nyomoruságban élnek. Még a bsuzjegyét sem fizetik a szülei, semmit nem fizetnek se albit kaját semmit. Most is megkérték h vigyen 8kg marha lábszárat pörköltnek 11ezer volt. sztetek kifizették? Hát nem.

h segithetnék??


2010. aug. 23. 15:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

hú de durva sztorik vannak itt, elhiszem segítenél az exeden, de kölcsönadást felejtsd el. Nem a te pénzed, más rávenni erre hát hogy is mondjam.

szüleit inkább nem is minősítem, a diákhitelt sokan felveszzik, de annak állítólag minimális a törlesztője.

2010. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az egyetemet kérdezze meg, hogy fizetheti-e részletekben a tandíjat (van ahol megengedik)

Ha nappalin tanul, kaphat szocális támogatást (ha a két testvére 7 és 11 évesek, akkor nagycsaládonak számítanak és meg kell kapnia a szoc.támot)

Ha jól tanul, átkerülhet államilag finanszírozottra.

Ha felveszi a diákhitelt, azt kérheti egy összegben is (ha mindenkép be kell egy összegben fizetnie a tandíjat), de csinálhatja azt is, hogy csak most veszi fel, később nem.

Saját bankszámlát az egyetem miatt úgyis kell nyitnia, minden pénzét oda utalja.

2010. aug. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

köszi a választ! NAppalin fog tanulni de költségtéritésesen. én ugy tudom akkor semilyen támogatás nem jár neki se bérlet se szoctám semmi. de majd megkérdezzük hnap. + tesoja van egy 18 ill egy 11 és egy 7 éves.

remélem birok neki segiteni vhogy

2010. aug. 23. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!