Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehenek ilyenek a szülők?...

Hogy lehenek ilyenek a szülők? Hogyan tudnék segíteni rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat+ azt, hogy elolvassátok. Igyekszek rövid lenni.

Arról van szó, hogy az exbarátom szülei elköltötték a vot pasim sulira szánt pénzét, szó nélkül és szerencsétlennek lehet ezért diákhitelt kell felvennie amit én ellenzek mert van más ismerősöm aki felvette a diákhitelt ésmár 10éve végzett és még mindig fizeti vissza.

Az exbarátom már 2éve elkezdett dolgozni, hogy összegyűjtse a sulira a pénzt ami fizetős. Az apja mondta neki h tegyék az ö számlájára mert ott jó helyen lesz. Tegnap elvileg mondta szüleinek, hogy akkor elszeretné kérni a pénzét mert ugye nem sokára kell fizetni(közlöm hogy itt nem 40-50ezerről van szó hanem több százezerről)és az 1ik öccse elköpte magát, hogy h

t az már nincs meg, és kiderült hogy a szülei azt a sok pénzt mind elköltötték! Hogy lehet ilyen egy szülő? Az én szüleim sosem tennék ezt, főleg azért nem mert én dolgaznék érte nem pedig ők.

Ezt ma mesélte el az exem azért hivott, h hol tudna intézni diákhitelt mert ez történt. Megjegyzem nem itt lakik abban a városban ahol én csak itt tanul, ő kb 200kmerre lakik innen.

Kb 3hete szakítottunk 3év után sokat veszekedtünk.

Most, pedig annyira megsajnáltam és kérdezte hogy találkozok e vele és segítek e neki elintézni ezt. Mit mondjak neki? szívesen segítenék de még én is csak 20vagyok ő 22. és nincs annyi félretett pénzem amennyire neki szüksége lenne. Teljesen kiborultam, mikor mesélte, és nagyon szeretnék segíteni rajta. Ha elmondanám a szüleimnek akkor ök bizots nem adnának neki annyi pénzt hiába jártunk ilyen sokáig. Félnének hogy csak lenyulná a pénzt és nem is keresne minket.

Mondtam exemnek, hogy kérdezze meg a rokonságátol tudnak e segíteni neki.most is itt dolgozik nem otthon náluk mert ott nincs nagyon munka. egész nyáron, évközben dolgozik, hogy eltudja kezdeni szeptembertöl a sulit, erre tessék a szülei szarnak bele.

Ők 4en vannak tesók, ő a legidösebb, minden hétvégén hazajár, olyankor mindig ö megy el vásárolni esetleg ahugának(7)ill kisebb öcsének(11) vesz vmit.

Megjegyzem nagyon szép házuk van nagy udvarral,tehát nem nyomoruságban élnek. Még a bsuzjegyét sem fizetik a szülei, semmit nem fizetnek se albit kaját semmit. Most is megkérték h vigyen 8kg marha lábszárat pörköltnek 11ezer volt. sztetek kifizették? Hát nem.

h segithetnék??


2010. aug. 23. 15:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy otthon azért ö megy vásárolni saját pénzéböl, hogy a 2 kicsinek jobb legyen, öket nézi nem a szüleit. Azt mondja szerinte majd neki kell felnevelni a 2kicsit is:/
2010. aug. 23. 15:16
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Na én ezért nem bízok már anyámban :/


Ő is állandóan átver engem, és elkölt minden tőlem kölcsönkért pénzt az élettársával.


Állítólag nincs pénzük, nagyon szegények, közben meg ha átmegyek hozzájuk mindig van valami eldugott új cucc, amit úgy észreveszek, hogy hát nemrég vették. És nem olcsó dolgok ezek. Én már csak röhögök rajtuk, komolyan.


Megmondom az a legjobb, ha a srác soha nem közösködik a szüleivel pénzben, mert ha még mindig nem tanult ebből, akkor sokszor át fogják még verni.

2010. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Az lenne a segítség h ha adnál neki annyit amennyit kell. azt utána törlesztené. De így nem lehet sehogy. szüleid joggal mondják h nem. mert lelépne a pénzzel. jogos..


Marad a hitel. Ne is győzködd a szüleid mert ha adnának és nem adná meg a gyerek. a hatóság se tehet semmit mert ti adtátok neki a pénzt.

2010. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi, h irtatok.

A szüleim nem tudnak erről, megkért h ne mondjam el senkinek.

Nekem lenne egy ötletem, de abba meg ö nem menne bele:/ a nagyapám eléggé jol él, viszont nagyon megdolgozott érte, ö a legodadobb és kedvesebb ember a világon mindig azt nézi h másnak jobb legyen. Ö tudna segiteni de. benne van a pakliba, hogy exem nem adná vissza ugye:/bár nem nézném ki belöle. na ö tudna segiteni de csakis titokban mert ott a mamám aki eléggé smucig ill pletykás. ö egyböl mindenkinek hiresztelné h mi történt.volt h engem is már kisegitett nagyapám nem én kértem. ö adta nem akartam elfogadni de akkor még ö vette volna sértésnek a nem fogadom el. sosem adhatom neki vissza persze ezek is titokban mentek, h mama ne tudjon rola:) anyukám meg apukám tudott rola de ez családi titok. egyébként egy anatomia atlaszrol van szo.azért irom le nehogy félre értsetek h vmi sötöét dolog:D na és ezaz atlasz nem 1-2ezer ft volt de ö segitett ki h megvegyen a sulihoz

2010. aug. 23. 15:31
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha elfogadod a tanácsomat, semmiképp ne adj neki pénzt, és a családodat se akard rávenni ilyenre! Nem azért, hogy kitolj vele, érthető, hogy szeretnél segíteni. Viszont az általad leírtakból jól látható, hogy jó eséllyel soha nem adná meg azt a pénzt, még a legjobb szándék mellett sem, mert egyszerűen neki sincs miből. Pocsék dolog, hogy a szülei elköltötték a pénzét, nyilván utólag okos az ember, hogy nem kellett volna közös számlán tartani. A kérdés viszont így az lesz, akarod-e, hogy emiatt neked, vagy a családodnak legyen végül komoly anyagi vesztesége? Vagy inkább az adósodjon el emiatt, akinek tényleg szüksége van a pénzre, és a családi ügyeket intézzék el családon belül?


Ui.: Végrehajtásban dolgozom, és RENGETEG sztorit hallok, ami úgy kezdődik, hogy "közös számlánk volt, és sosem gondoltam volna..." Meg olyat is, hogy "kölcsönadtam neki pénzt, mert megsajnáltam és segíteni akartam..."

Lehet, hogy ez így most nagyon érzéketlenül hangzik, de ne csinájatok ilyeneket SENKINEK, mert nagyon visszaüthetnek!

2010. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Figyi... a szülőkre nem tudok mit mondani, mert azt nem engedné elküldeni.

Viszont én is diákhitelből nyomom a fősulit. én csak annyit vettem fel, hogy tandíjam fedezze (200 e/ félév) Nézzetek utána az "engedményeztetésnek" ez annyit jelent, hogy kitölt egy papírt, és leadja az iskolának, hogy majd a diákhitel kinyomja neki...

Vagy fizetési halasztást kértek a sulitól, és a diákhitel okt 15.én folyósít, ha még most megigénylitek!

Nem egy jó dolog ez a diákhitel, de ha nincs más...

Melyik fősulira megy az ex?

2010. aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
huha:/ csak annyira bánt engem is. csak tudod egy gyerek h feltételezzen ilyet a saját szüleiröl? ö se tudta szegény, és sztem ezt 1 életre megjegyzi h h kitoltak vele h átverték. köszi h irtál
2010. aug. 23. 15:41
 8/13 A kérdező kommentje:

szia szte-Mk gépészmérnök azt hiszem 130e egy félév.

de most fejezett be egy okjés tanfolyamot. itt járt neki szociális ösztöndij h sokan tesok.

lehetséges olyan, ha mondjuk jol tanul és szociálisan jogosult rá akk átvegyék államira? mert pl a lakotársának a tesoja szellemileg sérült és átvettél félévkor államira mert szociálisan jogosult rá. bár ott anya apa kiperkálta a z elsö félévre a pénzt neki nm volt gndja a diákhitellel

2010. aug. 23. 15:45
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos segíteni én sem tudok, de ebből a történetből legalább levonhatja az exed a tanulságot, hogy saját magán kívül senkiben nem bízhat meg az ember.

Én is hasonlóan jártam a saját anyámmal, ő a csekkjeimre küldött pénzt "nyelte be". Mikor a bank felszólítást küldött, hogy jó lenne már fizetnem a valódi tartozásom kétszerese gyűlt össze kamattal együtt. Mikor kérdőre vontam anyámat, ő volt felháborodva, hogy neki nem volt pénze kajára ( cigizik) és arra költötte a küldött pénzt. Ekkor megfogadtam, hogy magamon kívül senki másban nem fogok megbízni, főleg, ha már a saját anyám is átver. A hitelt szerencsére kifizettem és levontam a tanulságot is az esetből.

2010. aug. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszi, h irtál!

Rám számithat, csak hát nincs annyim sajnos:/

hnap találkozk vele és elmegyünk a sulijába ill otpbe h h müködik ez.

2010. aug. 23. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!