Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik családtagod halála...

Melyik családtagod halála viselne meg jobban?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 30. 08:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szüleimé, gyerekeimé, esetleg az életem szerelméé...

illetve a többiekért is eléggé nagyon szomorkodnék, még a kutyák-macskákért is.

2021. ápr. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Eddig még mindegyiküké megviselt (háziállatok is), sőt jóismerősöké is megrendített olykor.
2021. ápr. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
mindegyik! egyforman szeretem oket! eljenek sokaig, boldogsagban!
2021. ápr. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
97%

Mindegyik, de talán a gyereké a legjobban, hozzá képest a házastárs, ill. a szülő körülményektől is függ.

A saját gyerek elvesztése azért is a legfájdalmasabb, mert az semmiképp sem összeegyeztethető az élet rendjével.

Házastárs elvesztése is nagyon rossz természetesen, de attól is függ a mértéke, hogy mennyi idősen, ill. milyen hosszú szenvedés után ment el; 80 felett már sajnos bármikor nagyobb eséllyel bekövetkezhet, hogy valaki elveszti a társát, ugyanakkor egy férfi házastárs még nehezebben viseli, ha egyedül marad (részben azért, mert általában idősebb is).

Szülő elvesztése is nagyon rossz, de ott sajnos előbb-utóbb érvényesül az élet rendje, mi szerint általában az idősebbek mennek el hamarabb. Éppen ezért, ha a szülő már leélt egy szép kort, és nagyon idősen megy el (esetleg a vége felé már egyre többet betegeskedett is), azt sokkal könnyebben elengedi az ember, mint ha fiatal korukban történik mindez.

2021. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a gyereké a legdurvább, de mivel nincs gyerekem, ezért csak a saját életemről tudok nyilatkozni. Mindenkié megviselne, bár nyilván sok dolog függ a kapcsolattól is. Nekem apai nagymamámmal volt hihetetlen szoros kapcsolatom, anyám végig irigykedett is miatta, hogy ő állt hozzám ennyire közel. Korábban sosem zuhantam bele a gyászba, de a mamámon nem tudok túllépni. Olyan hirtelen, váratlanul lett vége, ő is tele volt élettel és tervekkel, hogy egyszerűen nem tudja az agyam elhinni, hogy meghalt. Lassan egy éve már, és még mindig nem tudok mit kezdeni a ténnyel...
2021. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Számomra a párom elvesztése lenne a legszörnyűbb, én abba belehalnék... Nem hiába, 27 évet vártam rá, mire megtaláltam a nagy őt, akire mindig vágytam... De persze kinek melyik szerette a legfontosabb.. Utolsó, sajnálom ami a mamáddal történt, azt megkönnyeztem.
2021. ápr. 30. 10:19
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Férj.

Nincs gyerekem, a szüleim idősek, sajnos ez az élet rendje, hogy egyszer elmennek, ami persze szomorú és megrázó, de még mindig elfogadhatóbb lenne számomra, mintha az egészséges, fiatal férjem halna meg, az nagyon megivselne.

2021. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
illetve a haziallataim halala is elegge megviselne...
2021. ápr. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm Kérdező, kedves vagy nagyon! Örülök, hogy megtaláltad életed párját, és teljes mértékig megértem, hogy neked ő a legfontosabb az életedben, főleg 27 év várakozás után. Jó olvasni ilyen boldog párkapcsolatról.
2021. ápr. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
húgomé, anyámé
2021. ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!