Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a családon...

Mi a véleményetek a családon belüli diszkrécióról?

Figyelt kérdés

A testvérem néhány hete kapott egy kedvezőtlen diagnózist, de erről csak nekem szólt. Jól kezelhető, nem halálos dologról van szó, de nem volt kedve akkor erről mindenkinek beszámolni a családban, én meg úgy gondoltam, hogy mivel felnőtt ember, joga van annak és akkor beszámolni az állapotáról, ahogy neki kényelmes, így nem szóltam a családban senkinek.


Segítettem neki mindenben, folyamatosan tartottuk a kapcsolatot.


A napokban több embernek is elmesélte, mi volt és a szüleink teljesen ki vannak rám akadva, hogy nem szóltam nekik. Én javasoltam a tesómnak, hogy szóljon nekik is, de igazából nem lepett meg, hogy nem volt kedve, a szüleink nagyon aggódósak és hajlamosak vészmadárkodni és minket okolni mindenért, ami velünk történik.


Most igazából nem tudom, hogy mit kellett volna tennem.


Ti mit gondoltok? Van helye a családban az ilyesfajta titkolózásnak vagy kötelesség mindig mindenről beszámolni ilyen formában?


2021. ápr. 25. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kellett volna továbbadnod, jól tetted. Ha megkért rá, hogy ne mondd el, ne játszd el a bizalmát. Szíve joga eldönteni hogy kivel osztja meg.
2021. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező számot adnia róla.

Pláne, ha nem érzi jól magát, inkább regenerálódjon, és akkor majd ha rákészült, akkor mondja el. Ha ő is akarja.

Tehát ha úgy érzi , felkészült rá, és szeretné is elmondani,megosztani. Hogy mi van vele.

2021. ápr. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
*Ja meg még faggatózni lehet, hogy annyira nem illik,tehát tiszteletben kéne tartaniuk,és nem zargatni,ha ő még nem áll készen rögtön mindenről beszámolni.
2021. ápr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Benned ebből látszik, hogy meg lehetett bízni, tartottad amit ígértél. A szüleidnek nem téged kéne elmarasztalni, hanem elgondolkodni, hogy vajon őket miért nem avatta be korábban a testvéred. Én ebből kivonnám magam, ezt beszéljék meg egymással.
2021. ápr. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én pontosan azt tettem volna, amit te.

Vagyis a rám bízott titkot megtartottam volna. Közben javasoltam volna testvéremnek, hogy keresse meg a megfelelő pillanatot, hogy szüleinknek is elmondja, de ha nem teszi meg, akkor csöndben maradtam volna.


Szüleid kiakadásáról:

Először is őnekik megmondtam volna, hogy megértem, hogy a testvérem nem mondta nekik; ezt csak maguknak köszönhetik: az aggódós, problémázgatós, mindig titeket okoló viselkedésüknek.


Másrészt viszont ..... jól értem, hogy tesód másoknak elmondta, és tőlük hallották vissza a szüleid?

Mert az viszont gáz. Ez tényleg rosszul esik egy gyerekét szerető apának, anyának. Hogy a harmadik szomszédnak, meg a távoli rokonnak, meg a Jóska-Pistának elmondta, a saját apja-anyja meg tőlük tudja meg, mi történt a gyerekével. Ha már ennyi embernek mondta, sejthette, hogy vissza fog jutni a hír a szüleitekhez. Akkor már velük kellett volna kezdenie a nagy hírterjesztést.

Szóval ezt azért elmondtam volna a testvéremnek, hogy ezt nem így kellett volna intéznie. Ha közvetlenül azelőtt, hogy másoknak terjeszteni kezdte, akkor elmondta volna szüleidnek, akkor biztos nem akadtak volna ki rád se nagyon, hogy te már hosszabb ideje tudtál róla. De úgy, hogy más ismerősöktől tudják meg, hogy a gyerekükkel mi történt, ez azért nagyon rossz érzés lehetett nekik. Szóval vagy maradt volna örökre kettőtök titka ez, vagy mielőtt szélesebb körben elmondja a testvéred, mégiscsak a szüleiteknek kellett volna előbb elmondania.

2021. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Helyesen cselekedtél. Felnőtt emberről van szó, jogában áll azt beavatni, akit szeretne.
2021. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!