Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem le a lányomékat...

Hogy beszéljem le a lányomékat a külföldi esküvőzésről?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt volt a lánykérés, nemrég mondták, hogy még idén akarnak esküdni és mindenképpen külföldön. Úgy, hogy mind a ketten magyar állampolgárok, itt él az egész család, ahogyan ők is. A lányom mégis ragaszkodik ehhez, mert hogy nekik nem kell a 250 fős sátras lagzi és inkább lesznek a legközelebbi barátokkal és családtagokkal (kb 40-50 fővel számolnak).

De így még a saját szüleim sem lesznek ott az esküvőn. Édesapám már 81 éves, az utóbbi 1-2 évben nagyon sokat öregedett. Több egészségügyi gondja van, nehezen mozog, sokat alszik. Anyukám szívbeteg, magasvérnyomásos és retteg a repüléstől.

Anyósom a dédi miatt aggódik, 92 éves, 7 éve a házból sem lépett ki. Viszont az esküvőt nagyon várja, mikor elmondták neki, könnyekben tört ki. A szíve szakadna meg, ha nem lehetne ott.

Húgomék itt vannak 3 hónapos ikerpárral és egy 2 évessel, nem fognak három kicsivel bevállalni egy külföldi utat, mikor még vidékre sem indulnak neki a rokonokhoz.


Ráadásul az utóbbi években több távolabbi rokon esküvéjén is voltunk, úgy gondolom, hogy ilyenkor illik "visszahívni" őket.

Világjárvány közepén vagyunk, 50 embert mozgatni ilyenkor szerintem felelőtlenség, tesztek és oltás ide, vagy oda.


2021. ápr. 16. 19:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
98%

"Anyósom a dédi miatt aggódik, 92 éves, 7 éve a házból sem lépett ki"

ez mondjuk nem hangzik túl egészségesnek

2021. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
7%
Már bocsi hogy kérdezem, te hány éves vagy? Mert azt látom hogy van hugod akinek pici gyerekei vannak. Ez alapján a lányod sem lehet túl idős. Szerintem hagyd rá a hülyeségeit, ha ő külföldön akarja rázni a rongyot, hadd csinálja. Magas lóról lehet nagyot esni azt mondják.
2021. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
96%

Könyörgöm az ő napjuk. Nem rólatok a rokonságról meg a ti kényelmetekről szól. Meg arról kit illik meghívni, visszahívni.

Őszintén? Lehet meg se éri a dédi meg a szüleid (bocsánat nem kívánom.) de még tart a covid, dátom sehol..

2021. ápr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
91%

"úgy gondolom, hogy ilyenkor illik "visszahívni" őket."

én az "illik" rokonokat fogom elsőnek lehúzni a vendéglistáról

2021. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen nincs, hogy illik visszahívni. Mit tehetek arról ha egy rokonom 200 fős hét országra szóló lakodalmat akart és meghívott. Ő akart távoli embereket, én nem akarnék olyanokat akikkel nem tartom rendszeresen a kapcsolatot. Nem hívok meg valakit csak mert "illik", ha én szűk körű esküvőt akarok, azt nem adom fel azért mert a harmadunokatestvérem hatalmas banzájt akart.
2021. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
13%

Én megértem, nem volt a legjobb esküvőm,de legalább ott volt a nagynéném, aki azóta elhunyt és szívem szakadt volna meg ha úgy esküszöm, hogy ő nincs ott,de sajnos ez az ő döntésük.

Max kérd meg őket, hogy élőben a neten osszák meg az esküvőt, hogy a család együtt tudja megnézni. Nem a legjobb megoldás,de így legalább nem maradtok le, Las Vegasban is van ilyen megoldás, hogy élőben közvetítik a neten a családnak.

2021. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
98%
Akkor nem megy senki csak 1-2 barát végül, meg a 4 szülő. És akkor mi van?
2021. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
80%
Én mindkét oldalt meg tudom érteni. Az ő esküvőjük nyilván, ugyanakkor gondolom a család, nagymamák, dédik stb sem szeretnének lemaradni a nagy napról. Mi külföldön élünk, az én családom otthon, így a következő opciót választottam. A polgári szertartás megvolt itt ahol lakunk az itteni családdal. Az én részemről csak a szüleim és testvéreim voltak jelen. a templomi szertartást és lagzit pedig Magyarországon terveztük, arra jött volna a külföldi család egy része, mert kíváncsiak voltak egy magyar lagzira. Ennek a szervezésekor én igenis figyelemjbe vettem a 90 éves nagymamá érdekeit is, aki nagyon várta az esküvőt, csak erről beszélt, ezért olyan helyszínt választottam, ami nincs messze, hogy ne kelljen sokat utaznia. Sajnos, a covid közbeszólt így el kellett halasztanunk egy évvel, ezt pedig a nagymamám már nem élhette meg. Szóval ezzel is számolni kell, hogy esetleg az idősebb családtagokkal történik valami. Azt javasolnám, hogy esetleg tartsák meg a lányodék az esküvőt ahol szeretnék, úgy ahogy azt ők elképzelték egy kisebb vendéglétszámmal, majd otthon tartsanak egy bulit, vagy legyen egy vacsora vagy valami. Szertartást is lehet tartani, még aláírás is van, csak nem hivatalos, amennyire tudom. A templomi esküvő szervezésekor az étterem ahol a lagzi lesz, felajánlotta hogy ezt is meg lehet oldani hogy legyen egy "hamis polgári" esküvő is, de mondtam hogy az felesleges, elég a templomi.
2021. ápr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
85%
Magánügyük, mikor, hogyan és hol esküsznek. Rajtuk kívül senkinek semmi köze hozzá. Ha meghívnak, eldöntheted, hogy mesz e. Ennyi.
2021. ápr. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, a lányod helyében rég kitöröltelek volna az életemből, úgyhogy ha legközelebb találkoztok, nyugodtan nyomhatsz egy cuppanós puszit a püspök falatjára, hogy ilyen jó fej veled.

Pont az ilyen megnyilvánulások miatt akarok kis esküvőt, mert ha 10 főnél többen vannak, jönnek az ilyen szintű beleugatások, hogy miért ez a kaja, miért az a ruha, miért amaz a helyszín, stb.

Ha azt akarod, hogy a lányod szóba álljon veled, ebbe ne ugass bele, ha egy ft-ot sem adsz bele.

2021. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!