Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem le a lányomékat...

Hogy beszéljem le a lányomékat a külföldi esküvőzésről?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt volt a lánykérés, nemrég mondták, hogy még idén akarnak esküdni és mindenképpen külföldön. Úgy, hogy mind a ketten magyar állampolgárok, itt él az egész család, ahogyan ők is. A lányom mégis ragaszkodik ehhez, mert hogy nekik nem kell a 250 fős sátras lagzi és inkább lesznek a legközelebbi barátokkal és családtagokkal (kb 40-50 fővel számolnak).

De így még a saját szüleim sem lesznek ott az esküvőn. Édesapám már 81 éves, az utóbbi 1-2 évben nagyon sokat öregedett. Több egészségügyi gondja van, nehezen mozog, sokat alszik. Anyukám szívbeteg, magasvérnyomásos és retteg a repüléstől.

Anyósom a dédi miatt aggódik, 92 éves, 7 éve a házból sem lépett ki. Viszont az esküvőt nagyon várja, mikor elmondták neki, könnyekben tört ki. A szíve szakadna meg, ha nem lehetne ott.

Húgomék itt vannak 3 hónapos ikerpárral és egy 2 évessel, nem fognak három kicsivel bevállalni egy külföldi utat, mikor még vidékre sem indulnak neki a rokonokhoz.


Ráadásul az utóbbi években több távolabbi rokon esküvéjén is voltunk, úgy gondolom, hogy ilyenkor illik "visszahívni" őket.

Világjárvány közepén vagyunk, 50 embert mozgatni ilyenkor szerintem felelőtlenség, tesztek és oltás ide, vagy oda.


2021. ápr. 16. 19:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, te mit szóltál volna, ha anno az anyád/anyósod akarta volna megszabni, hogy hol legyen az esküvőd...????


A lányodék dolga - az ő életük! Örüljetek, ne akarj beleszólni.

2021. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%

Épp most haragítod magadra a lányodat és dolgozol rajta, hogy esküvő után teljesen kizárjon az életéből. 👍 Lehet, hogy végül beadja a derekát és olyan lagzi lesz amit te szeretnél, de ne lepődj meg, ha utána bem keres titeket.


Én pontosan ezért láttam a szüleim a lagzink óta (2019) 4x. Szülinapomkor és karácsonykor..csak csináld tovább 😉

2021. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%
Illik visszahívni...jézusom. haljon már ki ez a generáció végre!
2021. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
80%
Pattogj csak nyugodtan, majd a vége az lesz, hogy a lányodék tartanak egy bulis lagzit csak barátokkal külföldön, te meg rinyálhatsz itthon a képek láttán... ha ugyan kapsz utólag. ;)
2021. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
97%

Ez az "illik visszahívni" szúrt szemet nekem is.

Kérdező, ez nem így van. Aki anno meghívott (mert nagy lagzit tartott), azt Ti nem azzal viszonozzátok, hogy visszahívjátok őket. Hanem azzal viszonoztátok, hogy vittetek ajándékot/pénzt, adtatok a menyasszonytáncba, stb. Tehát ezzel akkor és ott le lett rendezve.

A másik pedig: Ez már tényleg a lányod élete, és az ő döntésük. Valahogy próbáld úgy felfogni, hogy sem a dédi felé, sem a nagypapa felé nem tartozol felelősséggel a lányod(ék) döntéséért.

2021. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
41%

A 7es válaszoló véleményét osztom, mint kompromisszum.

Kis dédszülőig lemenő polgári szertartás, vacsi, oszt' csá. Esetleg mond nekik, hogy azt ti álljátok.


A nagy esküt meg tartsák, ahol akarják.


Mondjuk fura, hogy ennyire hanyagolni akarják a családot és a saját lányod ki akar zárni téged és a felmenőit a dologból. :/

Rossz a kapcsolatotok?

2021. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért borítékolom, hogy kettesben lesznek valahol az óceánparton, nem hiszem, hogy 40-50 főt meg tudnának mozgatni (lehet, hogy nem is akarnak).

Barátnőméknél úgy volt, hogy szolid polgári szertartás szülőkkel, nagyszülőkkel, testvérekkel (nem volt fehér ruha meg ilyenek).

Aztán ketten elutaztak Dominikára, és ott volt a fehér ruhás a pálmák alatt, egyben nászút is.

De tegyék a lányodék, ahogy szeretnék, ötleteket mondhatsz, de csak ha kíváncsi rá.

2021. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
85%

12ea vagyok.


Kerlek meg azt magyarazd el nekem, hogy akarsz te visszahivni "illik visszahivni" cimszo alatt barkit is, ha nem te fizeted. Tudod mennyibe kerult a 105 fos eskuvom, ugy, hogy nem luxus eskuvo volt, mindenbol a normla arkategoriat valasztottuk, es a RUHAMON! Kellet sporolnom?! 2.8-3.1 millio forint kozott mozgott a vegosszeg! Igen!!

Es egyszeru kulturhazas eskuvorol beszelek. Szoval szegyelld magad, hogy igy viselkedsz, undorito.

2021. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
35%

#15, Valahogy próbáld úgy felfogni, hogy sem a dédi felé, sem a nagypapa felé nem tartozol felelősséggel a lányod(ék) döntéséért.


Ez így részben jogos. Másfelől meg a kérdező marad itt az öregekkel, az ő könnyeikkel, szemrehányó tekintetükkel, hogy ők ennyit (se) érdemeltek, és a kérdező jól elcseszte a lányuk nevelését..

2021. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
66%

Szerintem is ezzel csak magadra haragítod a lányod, szerintem hagyd, hogy ott tartsák meg, ahol ők akajnák.

Nálunk is az anyum nagyon beleszólt a lagziba, még a helyszínt is megszabta, hogy csak ott lehet, és ha nem ott lesz, akkor ő el sem jön. Szóval megvolt a veszekedés és sokat rontott a vizsonyunkon, főleg a férjem és az ő viszonyán. Olyan megoldás nem lehetne, hogy szűk családi körben megtartanák egzotikus helyen, utána meg otthon egy kisebb lagzi az idősebbek végett akik ott nem vehettek részt ?

2021. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!