Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes így döntenem?

Helyes így döntenem?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy fia(10) az előző házasságából (7 éve váltak el, nem miattam), aki, a párom állítása szerint nem tudta feldolgozni a válásukat.

Nem rég született meg közös gyerekünk, és hát, ilyenkor mint minden gyereknél, a másik fiúnál előjött a féltékenység, amit a páromon kívül mindenki lát. Ezzel nincs is semmi baj, természetes reakció. Viszont a gyerek folyton az anyjáról beszél a páromnak, és visszarángatja őt a múltba.

A párom azt látja a gyereken, hogy szorong és közölte velem, hogy semmit nem tud nekem és a közös gyerekünknek adni érzelmileg, míg a másik fia lelkileg rendbe nem jön. Viszont külső segítséget nem hajlandó igénybe venni.

Én erre nem vagyok vevő, mert a kicsi gyerek nem tehet semmiről, és ugyanannyit érdemel mint a másik, jelenleg az apja alig foglalkozik vele. Nem szeretnék senki lelkiállapotának alárendelve lenni és azt sem szeretném, hogy az én gyerekem ennek legyen kitéve, feltételhez legyen kötve a "léte".

Ezért fontolgatom, hogy kilépek ebből a kapcsolatból, és egyedül nevelem tovább a kicsit, mert nem idegroncsként szeretném felnevelni a párom mellett. Márpedig ez a helyzet ezt hozza ki az emberből.

Szerintetek jól döntök?


2010. aug. 20. 16:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Hát a helyedben én sem sokat gondolkodnék. Inkább egyedül a gyerekkel, mint egy rossz kapcsolatban. Felfoghatná a párod, hogy most már két gyereke van, és a kicsinek is szüksége lenne rá.
2010. aug. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Ha szereted akkor álj mellé,mond,hogy segíted öt benne ahogy tudod.

Szervezzetek közös programot 4-esben.Akkor a fiú is érezheti,hogy része a családotoknak.Mégsem éri el,hogy szét menjetek.Tarts ki.

2010. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Már nincs kitartásom ebben a helyzetben, mindenki más megszűnik, mikor a gyerek jön hozzánk. Én, mint nő semmibe vagyok véve, és a kicsivel is csak én foglalkozok... :(
2010. aug. 20. 16:37
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem helyes. Így nem lehet élni. Oké hogy a gyerek a minden de azért ne úgy éljen az ember amilyen kedve neki van épp. És minden gyerek életében vannak problémák, de egy normális szülő attól még tud figyelni a többi családtagra is.
2010. aug. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Olyan nincs, hogy a párod "nem tud semmit adni érzelmileg neked és a közös gyereknek, amíg...". Az embernek minden egyes gyereke a gyereke. Nem lehet úgy hozzáállni, hogy az egyiket totálisan elhanyagolom, a másikat meg tutujgatom. Az ilyen embernek nem is való gyerek. A másik gyerek nem is, hogy "nem tudja feldolgozni" a válást (nem is emlékszik már azokra az időkre, amikor a szülei még együtt voltak), egyszerűen így próbál meg szeretetet zsarolni a párodtól, az anyja meg adja alá a lovat.

Én hasonló helyzetben odaállnék a párom elé azzal, hogy ha "nem képes" foglalkozni a közös gyereketekkel, akkor valószínűleg a hiánya sem lenne számára tragédia. Azaz ha nem változtat, nem talál megoldást, elhagyom, és keresek más apukát a gyerekemnek, magamnak pedig olyan új társat, aki képes mértéket tartani az életben.

2010. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
szerintem helyes ha így döntesz,de elötte mindenképp próbálj vele beszélni. Legalább próbáljátok meg rendbe hozni együtt a kisfiú lelkivilágát. Adj ugymond egy ultimátumot neki. Meg ah veled nem is legalább a közös gyerekkel is törödjön annyit mint a fiával. a kicsi nem tehet semmiről
2010. aug. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű a helyzetünk, és akárhányszor azt mondtam neki, hogy elmegyünk a gyerekkel, másnap már nagyon "segítőkész" volt, harmadnapra minden a "régi" kerékvágásban ment. És már rettegek szabályosan, gyomorgörcs van a hasamban, ha jön hozzánk a fia, mert már tudom előre a menetrendet. Valami borzalmas érzés ez, higgyétek el.
2010. aug. 20. 16:59
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Neked milyen a kapcsolatod az ő fiával?
2010. aug. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Konkrétan semmilyen, köszönhetően a páromnak. Amit viszont észrevettem, hogy már a kezdetek óta nem hagyja, hogy a párom mással foglalkozzon rajta kívül, beszélgessen kicsit velem napközben, folyton egy ágyban akart aludni velünk esténként, amit én nem bírtam elviselni. Szinte nincs magánéletünk, mikor a gyerek ott van, nekem meg megvan kötve a kezem, ezt érzem.
2010. aug. 20. 17:11
 10/17 A kérdező kommentje:
És mindezt a párom természetesnek vette és veszi a mai napig is.
2010. aug. 20. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!