Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismerős körökben állandóan...

Ismerős körökben állandóan ezt hallom: a gyerekem apja. Soha nem azt, hogy a párom, férjem , stb.pedig össze vannak házasodva. Ez miért van?

Figyelt kérdés
2021. márc. 27. 19:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem a férjem / párom (szintén utálom a szót: kb az 'imádom, de sajnos nem vesz el...' jelentéstartalmú) az illető, már csak a gyerekem apja.
2021. márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
95%

14, ha párkapcsolatban vagyok de nem vagyunk házasok és gáz a páromként hivatkozni rá olyanoknak akik nem ismerik név szerint, akkor mondjam azt hogy a pasim, vagy hogy a barátom? Ezek olyan "tinis" szavak, mi pedig felnőtt emberek vagyunk.

A kedvesem meg olyan nyálas. A szerelmem pedig szappanoperás és hatásvadász.

2021. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
16%
A barát szerintem nem tinis. A többiben egyetértünk. Bár volt olyan akinek a szájából a “kedvesem” nem hatott egyáltalán nyálasnak, lehet hogy azért, mert ő nem megjátszásból mondta így, hanem ez volt a természetes neki.
2021. márc. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a "párom" az szó szerint azt jelenti, hogy a párom. A másik felem. Összetartozunk. És nem, nem párzani szoktunk, de még csak nem is közösülni vagy simán szexelni, hanem szeretkezni. Látom, már sokan elfelejtették, hogy az az igazi!

És nyugodtan nevezhettek nyálasnak, de hát én már csak ilyen típus vagyok.


A kérdésben szereplő kijelentés nekem sem tetszik, valóban csak akkor tudom elképzelni, ha a szülők már különváltak és új párjuk van. Együttélő pár esetén semmi létjogosultságát nem látom. Talán megerősítést akar kifejezni arra, hogy igen, a férje/párja az egyben a gyereke(i) apja is. Szomorúnak tartom, hogy ez már nem alapértelmezett.

És nyilvánvalóan előfordul az is, amit írtak páran: hogy már igazából csak a gyerek köti össze őket és nem maradt semmi érzelmi kapocs.


És ezt úgy írom, hogy mi a párommal nem házasodtunk össze, de van 3, már felnőtt gyerekünk és több mint 30 éve együtt vagyunk. Meg is sértődnék, ha valaki kétségbe merné vonni, hogy a párom és a gyerekeim apja nem ugyanaz az ember.

2021. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó, erről a megerősítésről eszembe jutott ez a vicc:

-Trixi de szépek a gyerekeid, tiszta apjuk.

-Jaj ne mondj ilyet, inkább mondd hogy tiszta férjem!

2021. márc. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
87%

Több a mozaikcsalád lassan, mint a hagyományos. Valószínűleg meg kell ezt a kifejezést is szokni, mert már több esetben nem azonos a gyerek apja a férjjel/párral.

Egy gyerekes közegben (mondjuk játszótéren) úgy a legpontosabb kifejezni, ha a gyerek apjára utalunk.


Mert ha azt mondjuk: a férjem, még nem jelenti azt egyértelműen, hogy a férjem a gyerek apja is.

2021. márc. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
52%

Mert onnantól "Apa, Anya" és a "gyerekem apja-anyja".


Szerintem ez nagyon gáz, és nekem mindig olyan érzés, mintha a kölyök születésével már nem tekintenének egymásra (házas)társakként, csak mint a gyerek szülője. :( Szomorú.

2021. márc. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!