Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el egy rokonomnak?

Hogy mondjam el egy rokonomnak?

Figyelt kérdés
aki hozzátenném, hogy húst hússal eszik, hogy én már egy ideje nem eszek húst kivétel hal? Nem tudom már megenni, nem azért mert sajnálom a leőlt állatokat, hanem azért mert nem kívánom a húst. Ha ránézek akkor nem az ugrik be, hogy úúúúú hanem az hogy jaj, ne már megint fúj! Ti mit csinálnátok? A rokonom eléggé hirtelen haragú, én sz*rtam a spanyol viaszt tipusú ember. Hogyan mondajam el, hogy ne kapjak két nagy pofont az asztaltól kapottal kiegészítve?
2010. aug. 19. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezért megüt? Meg sem látogatnám, nemhogy még megmagyarázzam. Azt eszel, amit akarsz. Nincs köze hozzá.
2010. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem az a baj hogy nem eszel húst,hanem ezért megverhet a rokonod.PFFFF.Engem kényszerítene rokonom valamire amit nem akarok megenni vagy megtenni és még ütne is,hát visszaütnék de úgy hogy foga nem lenne többet valószinű.
2010. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 d,jpt L ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű:


"Nagyon köszönöm, de nem kívánom egy ideje a hús ételeket, inkább csak a köretet enném meg, vagy esetleg valami mást, ha akad."


Aki ezért agresszív lesz, az veszett. El kell altatni ;D

2010. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem. Oda akarsz menni hozzá és azt mondani nem eszem húst?

Vagy hívtak vendégségbe és arra vagy kíváncsi,hogy evésnél ezt hogy mond meg finoma neki?

2010. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egy a lényeg, hogy megyek rokonokhoz egy hétre. Nincs választásom, mert apum apja. Szóval le kell mennem. Apám már előre pánikol, hogy ne akarjak balhét ennél a bizonyos rokonnál. Eléggé agresszív egyébként. Bármibe képes beleszólni. + imád beszólni. Ha nagyon felhúzza az ember akkor paff üt. Csak, hogy példázzam a házkörüli teendőkben segítettem neki és nekem pók fóbiám van és a kezembe adott egy ládányi gyümölcsöt amiből másztak ki. Én elejtettem és mondtam, hogy meg nem fogom. Addig tiltakoztam amég le nem kevert egyet. Végül sírva megfogtam a ládát és pár pók amik még benne maradtak a ládában másztak a ruhámon. Szóval nem könnyű eset. Apámnál hiába tiltakozom, hogy nem akarok elutazni el kell akkor is.
2010. aug. 19. 16:13
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha a "rokon" valamelyik szülödet jelenti, akkor egyszerüen csak mondd meg neki, hogy te nem kivánod a húst. Az, hogy ö mit eszik, nem rád tartozik.

Ha más rokonról van szó, akkor egy esetleges közös étkezésnél egyszerüen csak a köritésböl egyél, mindenféle magyarázat nélkül, illetve legfeljebb annyir mondj, hogy most nem kivánod a többit.

Azért jobb lenne, ha a kérdésedet máshogy fogalmaznád, mert igy nem világos, hogy mire is vagy kiváncsi.

2010. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 d,jpt L ***** válasza:

Hány éves vagy?


Ha 18 alatt, akkor ne siránkozz, nincs mit tenni...

Ha 18 felett, akkor meg állj a talpadra.

2010. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy te? Biztos nem mondhatod, hogy nem mész? Nincs joga erre kötelezni senkinek. Azért egy ilyen durva emberhez semmi pénzért nem mennék oda!
2010. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az ilyen ember gonosz,apád is ilyen?tudod ez családban marad sajnos.
2010. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy apád tudja milyen és odaküld,nem félt?Meg h ne akarj balhét,apádnak fontosabb a látszat mint te?
2010. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!