Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek az alkoholista...

Hogyan segítsek az alkoholista bátyjámnak?

Figyelt kérdés
Bátyjám kb. egy hónapja folyamatosan csak iszik és nem eszik. Lefogyott, nincs tudatánál. Volt egyszer kórházban ahonnan elszökött. Pénze már nem nagyon van. Anyám idegei teljesen kikészültek. Beszélgetek vele és folyamatosan tudja, hogy ez nem jó, meg szeretne változtatni rajta, de nem megy neki. Mit tudnék tenni? Hogy tudnám elvinni elvonóra, mi ennek a menete? Ma is kérdeztem, és mondta hogy szeretne persze csak nem ma mert szeretne ma még játszani, és menjünk holnap. És hogy köszön mindent nagyon meg hogy szeret.
2010. aug. 19. 13:38
 1/4 anonim válasza:
Beszéld meg vele, hogy ez így nem mehet tovább, mert ki van tőle a család. És ha így folytatja nem lesz kihez fordulnia, ezért menjen el elvonóra.Meglehet találni a közös utat és beszélni vele. Biztos van valami oka, hogy iszik.Kérdezd meg tőle, beszélgess el vele róla. Nekem is ez történt egy rokonommal, és mikor elment az orvoshoz, az megmondta neki, hogy 3 hónapja van ha nem szokik le a piáról, mert olyan rossz a mája. Kínlódás árán, de leszokott. Azóta alkoholmentes sört iszik, mert hiányzik neki a sör.
2010. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hányéves, mibaja?Miért fogott inni?Az jó, ha akar ő is menni, de ne engedj neki ilyeneke, hogy nem ma hanem holnap.legyél erős és határozott, és vele is úgy bánj, ne engedj neki kompromisszumokat mert akkor megtalálja a kibúvókat, ha nem is tudatosan, az alkohol beleviszi.
2010. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor győzd meg, hogy "MA" menjetek, mert így a végtelenségig el fogja halogatni a dolgot. Ha lehet vele beszélni, és tudja, hogy nem jó, amit csinál, az már jó kezdet. Elvonóra szinte minden megyében van lehetőség, tel számuk amin lehet érdeklődni, van, itt a lista: [link]
2010. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
tudom, hogy miért iszik, elmondta nekem. 36 éves, megvolt mindene, tök jól keresett stb. Most attól fél hogy a lakásából is kirakják mert annyi adósság van rajta. Próbáltam neki mondani, hogy vágyik egy kislányra, ha apa lesz és hogy ilyenekért érdemes élni....stb. Attól félek, hogy ha el is visszük kórházba, megint meg fog szökni :(((
2010. aug. 19. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!