Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak/junk?...

Most mit csináljak/junk? Veszekedjünk továbbra is, vagy hagyjuk őket és fogadjuk el így az egészet?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok.Van egy húgom (12).5 hónapja van egy barátom, elég komoly lett...ilyen rövid idő alatt is.Eddig se volt túl jó a vizonyunk a szüleinkkel (alig ültünk le beszélgetni, közös programokat is nagyon ritkán csináltunk), és mióta együtt vagyok a barátommal állandóan a veszeekdés megy, hogy vagy a fiú van itt vagy én nem vagyok itthon, és hogy miért akarom hogy beszélgessenek velem ha én se igénylem.2 napja ezen megy a vita. Szóltunk merni apunak is hogy akarjuk hogy többet beszélgessen velünk, és ne az legyen hogy hazajön a munkából és leül tévézni.Erre felkapta a vizet és mindenfélét a fejünkhöz vágott, hogy mi megyünk be állandóan a szobánkba és miattunk nemtudunk beszélgetni.Szülinapon és ünnepeken kivül sose ad puszit csak anyunak...Annyira furcsa ez az egész.. nem bízok meg se benne se anyuba..kezdenek "lekopni" rólam a barátnőim is.. annyi mindent elszeretnék mesélni valakinek, hogy milyen boldog vagyok, hogy milyen jó minden...mégsincs kinek.

Apu tegnap megkérdezte anyut hogy egyáltalán szűz vagyok-e még.Mert ha megtudja hogy nem akkor elfelejthetem a barátomat és biztos, hogy elleszek tőle tiltva..Anyu rendes most, megpróbál segíteni hogy mégse tegye ezt.. vhogy beadagolja neki.De nagyon félek.Mi lesz ha tényleg elleszünk tiltva?Annyira szeretem.. hogy ha belegondolok elkell kezdenem sírni..

Húgom is érzékeli hogy egyre jobban húz szét a család.Szinte csak elmegyünk egymás mellett..

Mit csináljunk?Nem lehet velük beszélni..

Mindenért minket okolnak, hogy ha ők ránk érnének akkor mi nem érünk rájuk soha, és hogy miért mi vagyunk felháborodva.

Kérlek segítsetek..kezd elegem lenni..

Bocsi ha kicsit hosszú lett..De nagyon kivagyok most.:(


2010. aug. 18. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Megértem,hogy ez rosszul esik,tényleg jó lenne,ha beszélgetni tudnátok.Lehet,hogy apud is úgy van vele,hogy mikor hazaér a munkából már nincs kedve a ti gondjaitokat is hallgatni,elég neki a sajátja.De az sem élet,hogy nem tudtok egymásról semmit,mert mindenki éli a saját életét épp csak egy házban laktok.

A helyedben sokszor próbálkoznék.Például vasárnapi ebéd után,felvetném,hogy mi lenne,ha együtt mosogatnánk,aztán kártyázzunk.Mi kártyázás közben mindig ellazulunk,megy az ugratás és sokat szoktunk beszélgetni is közben.Aztán vesd fel,hogy ne itthon,hanem valahol kint egyétek meg az ebédet a szabadban.A lényeg,hogy együtt legyetek.Ha van kertetek,lehet grillezni például.Este mikor anyud lefekszik,hogy még olvas vagy tévézik az ágyban,ülj oda az ágyára vagy bújj be mellé,mint kiskorodban és mesélj neki,kérj tanácsot.

Apudat pedig öleld meg te.Ül a kanapén,menj a háta mögé,öleld át a nyakát,adj egy puszit az arcára és mondd neki,hogy szereted.

2010. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válasz nagyon jó. Én Apukámmal élek, sokat dolgozik, én is gyakran elmegyek otthonról, Anyuhoz is sokszor jövök. Kaja közben szoktunk beszélgetni, vagy szól, hogy fél óra múlva szeretném, ah leülnénk és beszélgetnénk kicsit. Próbálj te nyitni, vagy beszéljétek meg, hogy x idő múlva leültök beszélgetni, ha eleinte nem is tudjátok úgy megosztani egymással a problémákat tök átlagos dolgokról való beszélgetés is jól fog esni szerintem. Remélem javul majd a helyzetetek.
2010. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!