Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt a testvért...

Hogy lehet azt a testvért megállitani, aki a gyógyithatatlan anyjával nem foglalkozik, a nevelőapját pedig hazugságok által lehuzza pénzzel?

Figyelt kérdés
Édesanyám már nagyon beteg, kórházban van régóta, nem tudják meggyógyitani sajnos. Nevelőapám magára maradt, vagyis rajtam kivül nincs neki senkije elméletileg. Testvérem nem segit semmit, a kórházba is nagyon ritkán jár be. Ennek ellenére hosszu idő után most megkörnyékezte aput, akinél különböző ürügyekkel pénzt csal ki, ő ad, és csak utólag van, amit megtudok. Ezelőtt anya volt, aki mindig pénzelte, állandóan bajban volt.Hónapok óta segitek apunak pénzt csinálni, hogy legyen tartalékja. Eladtam dolgokat, amik nem kellettek. Pár esetben, amig a lakásban bennt járt, vitt el értékeket, amit sejt apu is, de nem lehet rábizonyitani. Hihetetlen, hogy anya épül lefele minden téren, a testvér pedig folyamatosan próbálja pumpálni aput. A beszéd semmilyen formája nem hat-tott nála. Apu letagad dolgokat, de mindig kiderül. Hosszu ideig kellett ápolni anyát, amibe a testvér nem vett részt igazán. Rokonságba előadta mennyit gondozta anyát, és hogy mindig bejár hozzá, ami nem igaz. Az ápolók nem is tudják, hogy anyának van egy másik gyereke is. Eddig nem szóltam, de most elég.
2010. aug. 18. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

Ha apukádnak nem tetszik majd "megállítja"

Nincs jogod megszabni hogy kinek és mit, adhat

Irigy vagy?

2010. aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Irigy? Engem konkrétan szétvágna az ideg, ha próbálnék segíteni valakinek, aki meg eltűri, hogy lenyúlja egy kis szemét. Sajnos addig csinálja ezeket, amíg megteheti. Ha senki nem áll ellen, akkor folytatni is fogja. Egyenlőre apuka is partner ebben.
2010. aug. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A saját pénzével azt csinál az apuka amit akar
2010. aug. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
68%
Ezt én nem irigységnek tartom, hanem jogos felháborodásnak. Sajnos tényleg nem sokat tehetsz, ha apukád belemegy ezekbe a játékokba. Hidd el, apukád is tudja, mit csinál, nem fog megváltozni. Ahogy testvéred sem, és Te sem. Egyébként minden tiszteletem a tiéd.
2010. aug. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy. Amikor anya beteg lett 1 év után megkért legyek a gondozója. Otthagytam a munkahelyem és elvállaltam. Szerettem a testvérem, és most is szeretem, csak nehéz megemészteni, hogy megváltozott. Amikor anya beteg lett és kettesbe voltunk, megmutatta hova tette az ékszereit, pénzt. Az ékszerekből egy keveset visszarakatott, a többit máshová tette. Amikor apu el volt keseredve nincs sok pénze, odaadtam a pénzt, hogy legyen neki, és az ékszereket. A kevesebb ékszert, amit anya ugyanoda tetetett vissza, sajnos elég hiányosan került elő. A mai napig erről nem esett szó. Amikor a testvérem egyszer este ott volt, elküldte aput az akkori párjával, menjenek el vásárolni. Mikor visszajöttek, nem vettek semmit, és a lakásban sem volt összepakolva, vagy épp elmosogatva. Másnap mikor megtudtam, megnéztem az ékszereket, odaadtam a pénzt, rakja el apa. Az ékszerekből apunak tünt fel először, hogy amit anyának vett, nincs benne, pedig tudom benne volt. Kérte, cseréljük le a zárat. Azóta nekem van csak kulcsom. Ahhoz a pénzhez azóta adtam el apunak olyan ingóságokat, amik nem kellenek, igy már bőven van tartalékja. Amikor mütétre vittem anyát, testvérem wellnes hétvégére ment a barátnőjével, anya meg sirt. Ha másik városba volt kórházba anya, testvérem benzinpénzért átvitte. Ezért mikor kiderült, átvittem az autómmal, hogy ne kelljen fizetni. A gyógyszersegélyt kijártam, hogy az se kerüljön semmibe. Hónapok óta meg sem nézte aput, segitsen-e neki, most több mint 7 hónap után meg megjelent, hogy gyógytermékeket hoz, ami segiteni fog, ami persze drága termék. Lábak nélkül, lebénult féloldallal, amit már nem tudnak meggyógyulni, nem fog segiteni sajnos. A beszéd sem tiszta. A gyerekeim pedig folyamatosan segitenek mindenhol apunak, a földmunkában is. Azok a gyerekek pedig nem is fognak eztán sem. Mielőtt azt irja valaki, hogy irigy vagyok, talán el kellene gondolkozni. Nem irigylésreméltó a helyzet és senkinek sem kivánom, adott helyzetben benne lenni, és ezt tehetetlenül végignézni a pokol. Nehéz megemészteni, hogy ez az édesanya, aki egész életében imádta a családját, és segitett, ahol tudott, ezt érdemelje. Amikor sokszor pénzt adott a bajbajutott testvéremnek, nem szóltam. Most igen, mert elég volt, bár tényleg ugy tünik nemsokat tehetek.
2010. aug. 19. 08:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy sajnos más is lehetett már ilyen helyzetbe, reméltem, hogy aki már tulesett ezen, tud valamilyen tanáccsal segiteni.
2010. aug. 19. 09:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazából két dolgot tehetsz:


1. Elviseled, hogy azt a pénzt amit apudnak szerzel (akár otthoni munkával/segítséggel akár más módon), a testvérednek adja és a végén majd te leszel az is, aki édesanyád temetését kifizeti, de természetesen addig még eltartod (ha közvetve is) a tesódat.


2. Azt mondod, hogy elég volt és nem segítesz többet édesapádnak. Így nem fogja a tőled kapott pénzt a tesódnak adni, de akkor majd ad a sajátjából és inkább nélkülözni fog, mintsem a tesód pénz nélkül maradjon.


Sajnos nincs 3. lehetőség, nem lehet arra kényszeríteni apukádat, hogy ne adjon. Sőt bármit csinálsz is ő adni fog.


Lehet, hogy hülye ötletnek tűnik, de kérj te is tőle és tedd félre a pénzt. Amikor meg majd szüksége lesz rá, akkor egyben oda tudod neki adni. Jobb ötlet nem jut eszembe. :-(

2010. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 OliaTIRA ***** válasza:
ez szomoru: (
2010. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van 3. lehetőség is.


Ilyen esetben csak olyasmivel segítsd apukádat, ami nem pénz, amit nem tud odaadni másnak. Sajnos túl gyenge akaratú, amit a gátlástalan testvéred kihasznál, ezért neked kell helyette erősnek lenni és az is megoldás lehet, ha a vészhelyzetre félrerakott tartalékot olyan helyre teszitek, amihez csak Te férsz hozzá biztonsági okokból. Ez apukádnak is érdeke, hiszen képtelen nemet mondani a testvérednek, de ha esetleg ő is bajba kerül, akkor nem lesz mihez nyúlni, ha elherdálja a pénzét.

2010. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, mégis találtam segitséget, amin elindulhatok. Nincs jelentősége, de nem édesapám, kicsi voltam, amikor meghalt. Ettől függetlenül : aki felnevelt......
2010. aug. 24. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!