Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha rátok...

Mit csinálnátok, ha rátok akarnának erőszakolni egy házasságot?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást párommal, gyermekünk is lesz. A gond csak az, hogy édesanyám folyamatosan mindenből kihozza, hogy de miért nem házasodunk össze? Mi álomesküvőt szeretnénk, megadni a módját, de hát ahoz sok pénz kell, és párommal megbeszéltük, hogy várunk amig ugy nem állunk anyagilag, de egyszerűen nem érti meg, hogy mi mit szeretnénk. Már olyan durván nem hagyja a témát, hogy most viccesen de körülbelül valahogy így néz ki: -kaphatok még pörköltet?

-miért elveszed akkor a lányom?

Ez nonszensz. Nekem ez nagyon kellemetlen!!! És őszintén szólva fogy a türelmem, meg fogom unni, és nálam sose jó ha elpattan a húr mert olyat mondok, amit egy életen át bánni fogok. Esetleg javaslatokat kaphatnék? Ti hogyan oldanátok meg, ha ilyen helyzetbe kerülnétek? Válaszokat előre is köszönöm.


2010. aug. 17. 22:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
60%

Azt csak hiszed,hogy régimódi.

Ha az lenne,már a felesége lennél.

Az anyáknak néha hihetetlen megérzőképességük van.

2010. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Megoldhatnátok úgy is, hogy most összeházasodtok egy szűk körú polgári szertartáson (ti, a 2 tanu, a szülők és a testvérek); azután pedig ha lesz pénzetek, csináltok egy lagzit. Így mindenkinek meglenne a saját kedve szerinti.

Annó amikor fiatal házas voltam, nagymamám sokszor mondta, hogy sajnál minket azért, amiket még meg kell élnünk. Ő már megélt 2 világháborút, sok gondot, bajt, betegséget, de előttünk még rengeteg nehézség, baj, bánat áll. Akkor azt gondoltam, ugyan mi lehetne, jó házasságunk van, egészséges, okos, szép gyerekeink, saját lakásunk. Azóta felnőtt gyerekeink vannak és valóban sok mindent meg kellett élnünk: rendszerváltás, munkahely megszűnés, baleset, súlyos betegség, halálozások.

Anyukád biztos jót akar neked és a leendő unokáinak is. És az is biztos, hogy sok dolgot megélt már. Ahogy az egyik orvosunk mondta "láttam én már karón varjút" Ne legyen részed sok gondban, betegségben, bajban; de nem tudhatod, mit hoz a jövő.

A régimódiaknál pedig előbb a házasság, azután a gyerek (ha nagyon régimódi, akkor leghamarabb 9 hónap múlva a baba)

2010. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%
Ez a kettotok dolga a paroddal, de azzal tisztaban kell lennetek, hogy tokeletes alkalom nincs. Ha alomeskuvore vagytok, lehet, hogy eveket kell varni. Ha te es a parod ezt elfogadjatok, akkor nincs gond. Senkit sem lehet eroltetni a hazassagra. Annak nem lenne jo vege. Ha nektek igy jo, akkor minden nap, amig meg nem erti anyukad, a szajaba kell ragni, hogy ez ratok tartozik, akkor hazasodtok, amikor meg lesz ra a megfelelo osszeg. Talan az segitene neki ezt megerteni, ha mondanatok vmi konkretabb idopontot. Mint pl. 2 ev mulva. Akkor tisztaban lenne vele, hogy mire szamitson.
2010. aug. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
33%

Elég erőszakos az anyuka, én nem hagynám magam. Ha ti mindenáron x összegű esküvőt szeretnétek, mert ez az amire vágytok, ábrándoztok régóta akkor ezt el KELL fogadnia! Különnben mit csinál, oda rángat titeket?

Szüneteltessétek vagy ritkitsátok a látogatásokat hozzá. Amikor elkezdi egint akkor szépen felálni s megmondani, "köszönjük anyuka, de majd akkor ha mi akarjuk, nem veszekedni jöttünk ide" majd távozni. Ha mindig abból áll egy látogatás, hogy nem az unokával foglalkozik, hanem vitát provokál arra senkinek semmi szüksége, párszor othagyátok és kész. Majdtanul belőle.

2010. aug. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem volt idom elolvasni a korabbi hozzasolasokat, ha ismetelek, akkor elnezest.

Ne vedd magadra, amit irok, de eleg nagy csaladunk van es lattam, tapasztaltam egy-ket dolgot a fiatalabb generacio hazassagkoteseivel kapcsolatban.

Nem vagyok jomoduak, sem testvereim, sem unokatestvereim, sem sogoraim, sogornoim es csaladjuk nem azok, inkabb atlagjovedelmuek.

3 alomeskuvo volt az elmult 2 evben a csaladban, mindharom hitelre, vagy kolcsonre ment (bankihitel, vagy kolcson rokontol, amit rovid tavon vissza kell adni). Mind a harom par abban bizott, hogy a naszajandekba kapott penzbol es a menyasszonytancbol osszejon a kolcson vett penz es vissza is kerul azonnal, igy szinte ingyen volt az alomeskuvo. Sajnos egyik esetben sem igy tortent, mert a valsagnak koszonhetoen hiaba volt 200-300 meghivott, tul sok lett a pucc, a koltseg, a naszutra szant plusz penz, igy a hitel, kolcson fele sem jott ossze.

A harobol ket helyen baba is szuletett az eskuvo utan egy even belul. Ok nagyon szenvednek anyagilag, mert a lecsokkent jovedelmbol most mar nem csak a lakas es autohitelt kell fizetni, hanem a felvet szemelyi hitelt is.

Oszinte leszek: en nem irigylem oket es ilyen aron nekem em kellene alomeskuvo.

Masik harom par: szinten alomeskuvot szerettek volna. Szinten volt hazvasarlas, autovasarlas, volt, ahol az utobbi keszpenzbol, volt, ahol szinten hitelbol. Mivel nem akartak hitelbol eskuvot, de le sem akartak rola mondani, igy ugy terveztek el, hogy johet a gyerek eloszor, de egy-ket even belul osszeszedik a penzt az eskuvore. Gyerek mellett a penz nem lett osszeszedve, az egyik parnal a nagyobbik gyerek mar iskolaba megy, a kicsi ovodas, ok mar 30 feletti felnott emberek. A mai napig nincsenek osszehazasodva, mert kicsit meg mindig nem akarnak, a nagyra meg mindig nem telik, meg mar nem is tartjak illonek. A holgy pedig rendkivul merges, amiert o mar 15 eve jeggyurut hord, de feleseg nem lesz sohasem.

Mi ebbol kiindulva a gyermekunk megszuletese elott szerveztunk egy pici eskuvot, csak a csalad volt, kb 30 fo. Volt csokor, szep ruha, torta, finom ebed, reszeg ember, szalag az autokon es egy eletre szolo emlek. Annyira jol sikerult, amennyire nem is gondoltam volna, inkabb csak formalitasnak szantuk, mert azt akartuk, hogy hazzasagba szulessen mar az elso gyermekunk is. De a formalitastol megis joval tobb lett, nagyon-nagyon sokat jelent nekunk. Akkor sem ereznek tobbet, ha 200 ember evett volna a mi kontokra, nemcsak 30. Mi egyedul a gyurure koltottunk sokat, arra volt magas igenyunk, masra alig koltottunk.

2010. aug. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Minden válasz hasznos és elgondolkodtató :) köszönöm!

A tied is kedves utolsó, de azt tudnod kell, hogy mi nem akarjuk hitelből az esküvőt, épp ezért szeretnénk később. Addig meg félretenni rá :) De hitelből semmiképpen sem.

2010. aug. 20. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!