Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha rátok...

Mit csinálnátok, ha rátok akarnának erőszakolni egy házasságot?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást párommal, gyermekünk is lesz. A gond csak az, hogy édesanyám folyamatosan mindenből kihozza, hogy de miért nem házasodunk össze? Mi álomesküvőt szeretnénk, megadni a módját, de hát ahoz sok pénz kell, és párommal megbeszéltük, hogy várunk amig ugy nem állunk anyagilag, de egyszerűen nem érti meg, hogy mi mit szeretnénk. Már olyan durván nem hagyja a témát, hogy most viccesen de körülbelül valahogy így néz ki: -kaphatok még pörköltet?

-miért elveszed akkor a lányom?

Ez nonszensz. Nekem ez nagyon kellemetlen!!! És őszintén szólva fogy a türelmem, meg fogom unni, és nálam sose jó ha elpattan a húr mert olyat mondok, amit egy életen át bánni fogok. Esetleg javaslatokat kaphatnék? Ti hogyan oldanátok meg, ha ilyen helyzetbe kerülnétek? Válaszokat előre is köszönöm.


2010. aug. 17. 22:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedben leültetném, és elmondanám neki szépen, hogy hagyja abba, mert nagyon zavaró, amit művel! Jobb, ha addig mondod el neki, amíg még nyugodtan meg tudod tenni. :) Mielőtt elpattanna a húr. :) Sok sikert!
2010. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
szólj rá anyukádra. mondd el neki, amit ide leírtál. ez engem is zavarna, leállítanám. mást úgysem tehetsz.
2010. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

Én azért elgondolkodnék: vajon az anyukám (aki a Földön az egyetlen, aki a legjobbat akarja nekem!) vajon miért mondogatja ezt?...


Nem lehet, hogy igaza van?...


Talán ő már pontosan tudja, hogy MOST kellene összeházasodni inkább kisebb felhajtással, mint pár év múlva azt nézni, hogy a lányát gyerek(ek)kel hogyan hagyja faképnél a barátja...


Mindennek van egy normális sorrendje, ezt nem lehet fordítva csinálni!


Ha közösen akartok családot alapítani a pároddal, akkor ahhoz előbb egy lakás szükségeltetik (szerintem) ez pedig egy komoly közös beruházás! Hogyan vesztek/építetek közös lakást, ha mégcsak össze sem vagytok házasodva?!...

És ha netán pár év múlva szétváltok, hogyan osztozkodtok?!


Anyukád nagyon okos, tudja mit beszél, jobb lenne rá hallgatnod!


Az "álomesküvő" árát meg inkább forgassátok be egy közös lakás árába, hidd el, nagyon emlékezetes és szép tud lenni egy meghitt, romantikus kisebb esküvő is! :-D

2010. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

szépen ülj le anyukáddal és mondd el neki,hogy majd fogtok házasodni,nyugodjon meg,de szeretnétek megadni a módját és erre most nincs keret,úgyhogy azért még vártok.

Szerintem nyugtasd meg,hogy nem maradsz "hajadon" csak még nem most esküsztök.

2010. aug. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerüen félt mert neked és az unokájának sokkal stabilabb jövöt jelente ha összeházasodtok.
2010. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Megesküdnék álom esküvő nélkül,hogy í gyerek már házasságban szülessen meg! Álomesküvőt csak az tartson,akinek van arra pénze,hogy boldog-boldogtalant etessen-itasson! Egy házasság nem sikeres attól,hogy nagy a felhajtás körülötte! A baba is sokba kerül majd,és azért spórolni meg a szükséges dolgokon,hogy álomesküvő legyen,ostobaság!

A gyereknek is jobb,ha házasságban születik. Nem kell apasági nyilatkozat. Arról nem is beszélve,hogy jogilag is rosszab egy élettársi kapcsolat,mint ha házasok vagytok.

Sajnálom,hogy nem értek veled egyet,de soha nem értem meg ezt a felfogást.

2010. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
ami azt illeti 3x leültettem már szépen választékosan tisztelet tudóan elmondtam mi a véleményem, mit szeretnék, és, hogy ez nem az ő döntése. Lakást illetően meg természetesen az otthon az első! Épp ezért van is lakásunk, de azért köszönöm a választ,és megértem a te érveidet is. Hogy előbb a házasság utána a család. De attól mi még egy család vagyunk biztos háttérrel, csak nem szeretnénk lemondani a nagy nap szépségéről :) És szüleim nem aggódnak, hogy drágám faképnél hagy, jól nevelték szülei, ő is régimódi mint én. Nem alapítottunk volna családot ha nem szerettünk volna. Csak az esküvőt szeretnénk később :)
2010. aug. 17. 22:55
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Ülj le anyukáddal,és kérdezd meg tőle,hogy neki miért ilyen fontos,hogy már ennyire piszkál titeket a házassággal.Lehet hogy van valami komoly,érthető oka,csak még te nem tudod.Ha nincs,akkor nem tudsz mit tenni,csak továbbra is próbálni megértetni vele,hogy ti hogyan tervezitek az esküvőtöket,és miért vártok vele,és hogy várni is fogtok amíg olyan nem lehet amilyet szeretnétek.
2010. aug. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
22.51! Nem baj ha más a véleményed :) azért köszönöm. Ettől az enyém még nem változik, én meg azt nem értem meg aki lemond az álmairól. Ha nekem ez fontos, akkor az FONTOS, és ezen nem változtat semmi. Úgy érzem ennyi luxust megengedhetek az életben, hogy kivárjam a nagy és tökéletes napot :) Az anyagi helyzetünk meg nem azt jelenti, hogy nincs pénz a kicsire, sőőt, de most egy esküvő nem férne bele ennyi. Azért mégegyszer köszönöm a válaszokat, a válaszodat, megértem azt is amit mondasz. :) Csak mint mondtd nem értünk egyet. Ezzel semmi gond nincs. Senki sem egyforma :)
2010. aug. 17. 23:03
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha csak amiatt nem házasodtok össze, mert nincs rá elég pénz, hogy olyan legyen, amilyet szertnétek, akkor sztem közöld anyukáddal, hogy enyibe, meg ennyibe kerül, hogy olyan legyen, amilyet szeretnél, úgyhogy vagy fizesse ki nektek, vagy maradjon csöndben.

az már egyfajta bántalmazás, amit csinál.

2010. aug. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!