Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a halotti...

Mi a véleményetek a halotti torról?

Figyelt kérdés

Marhára nem értem az embereket, amikor meghalt dédnagyanyám csomóan ott voltak és zabáltak, de én nem bírtam enni.


Ti, hogy vagytok ezzel?


2010. aug. 17. 19:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk nagyon nagy családunk van és eléggé szétszórva, sokszor csak esküvőkön és temetéseken találkozunk. Érdekes lenne, ha valaki 300kmről eljön és aztán mehet is haza, nem vendégeljük meg.


Részemről rendben van, sőt nagyon szeretem, képzeld, még nevetni, meg emlékezni is szoktunk mindenfélére, nem csak "zabálni" azonkívül a gyászolóknak is könnyebb, hogy a temetés után nem csak hazamegy és nézi az üres falat, fülében a föld döngésével a koporsón, hanem ott van még vele az egész család egy ideig.

2010. aug. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
69%
én se szeretem hiszen ki tud enni amikor valaki fontos neki meghal meg nekem furánal tünik hisz karácsonykor ünnepi vacsi, húsvétkor megint kaja, bulikor nasolnivaló minimum szóval ha ünnepelünk általábba akkor eszünk de amikor meghalvalaki ép egy kis zene és már mári buli lesz belőle...
2010. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Megértelek, de szerintem az még oké is lenne, ha innátok egy pezsgőt vagy valamit a tiszteletére, de hogy ott eszegessen a család nekem teljesen ellenkezik az elveimmel.
2010. aug. 17. 19:44
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem a zabálásról szól,elég fura a mentalitásod.Arról, amit az első írt.
2010. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Második kommentelőnél ott a pont.

Pont ezt akartam mondani, hogy húsvétkor meg karácsonykor van nagy eszem iszom, de ilyen alkalmakkor szerintem ez már túlzás.

2010. aug. 17. 19:45
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Itt falun "kötelező" hagyomány. Úgy gondolom távoli rokonoktól ismerősöktől, nem lehet elvárni, hogy húzzanak haza temetés után. Úgy vettem észre, és én is így vagyok ezzel, hogy kellemetlenül érzem magam, de illemből egy pohár üdítőt elfogadok.
2010. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

Indokoltnak tartom, HA vannak olyan rokonok, akik távolról jönnek, és az utazás miatt talán megéheznek (udvariatlanság és pofátlanság az oda fáradó rokonokkal szemben, ha korgó gyomorral mehetnek vissza nagy távolságra).

Vagy a családnak fontos lehet, ha ezzel akarják oldani a szomorúságot, hogy egy kicsit összegyűlnek. Érdekes, zabálást írsz, amiken én voltam (nem sok), ott egy kis szendvics kis saláta, kevés aprósütemény, egy kis üdítő volt csak, tehát éppen pár falat (még jóllakni se lehet vele).

A nagy cirkuszt, felhajtást én se szeretem, de olyanon még nem voltam.

2010. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%
Miért lenne túlzás?Ez a halottról szól, róla emlékeznek az emberek, közben esznek-isznak.Ha a te családod meg bulizik, nagyon sajnálom h ilyenek.Ez emlékezés, nem buli.A jóra emlékeznek.
2010. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

így össze lehet ülni a rég nem látott (pl vidékről csak a temetés miatt feljött) rokonokkal, meg nem is illene egyből visszaküldeni őket étlen-szomjan.


ott beszélhetnek az elhunytról, ami jó esteben "vicces" történetekből áll, pozitív dolgokból, kedves megemlékezés... "és arra emlékszel, amikor azt csinálta, hogy..."


ez nagyon morbid, de én a nagypapám halotti tora óta szeretem a füsötlt lazacot. (ott ettem először). és nagyon gáz hogy mindig eszembe jut ha lazacot eszem,


a nagypapámra természetesen szívesen emlékezem, nagyon szerettem.

2010. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%
Én nem tudnék rajta résztvenni,ha egy közeli hozzátartozóm temetése után lenne!Egyszerűen étvágyam se lenne,meg az egész felhajtáshoz se lenne kedvem...
2010. aug. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!