Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy a gyerek egy nap szülessen az édesanyjával?

Figyelt kérdés
...én egy napon születtem az anyukámmal és érdekel, hogy vajon milyen valószínűséggel fordulhat elő ilyen esemény.
2010. aug. 17. 12:07
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
21 év a korkulömbség, kedves válaszoló :)
2010. aug. 17. 12:41
 12/23 anonim ***** válasza:
hát végülis 1:2 mert vagy IGEN vagy NEM:D
2010. aug. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:30

Jogos!:D

2010. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
én is ismerek ilyet. (ráadásul okt 23., csak ő az Apukájával született egy napon)az esélyeket pedig már ismertették előttem.
2010. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Annak az esélye, hogy két ember véletlenszerűen ugyanazon a naptári napon születik, ahogy már fentebb is írták, 1:365, azaz kb 0,27%. De konkrét esetekben, például a te esetedben ennél jóval nagyobb esélyekkel is számolhatunk. Ugyanis a te fogantatásod nem egy véletlenszerű esemény volt, hanem egy szándékos történés, aminek már akkor is ki lehetett számolni a várható végeredményét (vagyis tudható volt, hogy ha ma szexelünk, akkor aug végén születik gyerek).

Márpedig az aug 25-ös születéshez valamikor november vége felé kellett megfogannod, vagyis egy november végi próbálkozás egyenlő azzal, hogy akár kb 60-70% eséllyel szüless aznap, akkor is, ha nem direkt ezért volt a novemberi próbálkozás.

Úgy is mondhatnám, hogy a szüleid 0%-ra redukálhatták volna az egy napon születés esélyét, ha a novembert teljesen kihagyják, így azonban jelentősen megelemték ezt az esélyt. Még talán az a szándékosság is bennük volt, hogy jó lenne egy augusztusi gyerek, és emiatt novemberben hevesebben próbálkoztak.


Még lehetne boncolgatni a kérdést, de a lényeget talán már érted.

2010. aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én még fiatal vagyok ehhez, de mos komolyan van aki hónaphoz kötve akar gyereket? :D Novemberi gyerek jó, de márciusi már nem? :D Sztem ez hülyeség.


Amúgy én apám névnapján születtem :D Jó tudom de ki nem szarja le de gondoltam hátha... Szerintetek?

2010. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Tökéletes válasz, kedves utolsó előtti hozzászóló! ☺ Nem voltam tervezett gyerek és hamarabb is születtem 2 héttel :)
2010. aug. 17. 13:37
 18/23 anonim ***** válasza:
nekem a kislányom született egy napon az apukájával :)
2010. aug. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
nekünk most lesz babánk és az volt a lényeg, hogy jöjjön, nem az, hogy mikor. ha azt akartuk volna, hogy esély legyen a velem egyszerre szülinapolásra, akkor egy hónapot kihagytunk volna. egy hónap túlhordást nem tartok valószínűnek, ezért a mi babánkkal ez a lehetőség kizárva. (márc-ra várom, én pedig áprilisi vagyok)
2010. aug. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

anya és öcsém egy napon születtek,csak 31 év különbséggel...ráadásul délután 2 körül mindketten (öcsém hamarabb jött 2 héttel,eszünkbe nem volt,hogy egy napra esik)


én nagypapám nevenapjára születtem


unokatesóim (testvérek) között kerek 2 év van

2010. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!