Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg, hogy...

Miért nem érti meg, hogy másképp is lehet?! Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Szóval, édesanyám, már 1.5 éve beteg, komoly beteg. Ő mindig úgy beszél erről, senki más nem lehet ilyen beteg, csak ő. Pedig rengeteg betegtársa van, akik ugyanilyen betegséggel küszködnek, de ő mégis azt mondja, hogy neki a legrosszabb, ő van a legszarabb helyzetben, holott ez nem így van... Látott és láttam rosszabbul kinéző betegeket. Tudom, rossz neki és küzdenie kell hogy meggyógyuljon, de nem kéne bebeszélnie magának, hogy ő van a legrosszabb helyzetben.

Amikor pedig arról kezdek neki beszélni, hogy lehet bizonyos dolgokat negatívan, illetve pozitívan kezelni, hogy ha negatívan áll a betegséghez, csak több baj jön, ha pedig kicsit pozitívan állnak a dolgokhoz, lehet gyorsabb lenne egy picit a gyógyulás. De erre mindig kiakad, hogy itt nincs pozitív és negatív gondolkodás, egy beteg ember nem tud pozitívan gondolkodni, meg ha a helyében lennék nem tudnék én sem máshogy gondolkodni... főleg hogy a sír szélén áll. (a vizsgálatok nem ezt mutatják).

Több betegtársával is találkoztam, de egy idős hölgy szavai nagyon megfogtak. A néni bőven 70-en túl volt, nem volt családja, csak egy kutyája, akihez haza tudott menni és mégis mindig azt mondta, hogy ő meg fog gyógyulni, nem fogja a betegség legyőzni, hogy a betegség csak egy kivétel, ami rosszként történt vele, de nem nyomja rá az életére a bélyeget, mindig reménykedik és ezt elmondja magának mindennap magában sokszor.

Hiába hozom fel anyukám, legyint csak rá, hogy bolond. Pedig nem volt az.

Szóval, nem értem miért gondolja azt, hogy csak egy út van, az pedig a halálba vezet és sehogyan másképp nem lehet. Ti, hogy próbálnátok megértetni, hogy már pedig nem csak egy út van, ha nem több, ami közül választhat és csak rajta múlik melyikre voksol és melyiken jár?!

Köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 16. 18:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Csak rajta múlik, hogy meggyógyul-e. Efyszerűen nem kell válaszolni, ha rosszat mond. Akkor nem ingerlődik fel és talán veszekedés sem lesz az ügyből.
2010. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem, hogy megis mi ez a sulyos betegseg? Lehet, hogy nem is lenne kezelhetetlen, ha normalisan allna hozza. Ezt mond neki. Marmint hogy a sajat gyogyulasa erdekeben legyen pozitivabb. Amugy en akkor jottem ra, hogy milyen szerencses vagyok, mikor lattam nalam sokkal betegebb embereket. Talan ha pl. TV-ben latna riportot emberekkel, akiknek meg nala is komolyabb gondjai vannak es latna, hogy mennyire biznak meg ok is, o is tudna valtozni. Bar neki nagyon kenyelmes igy, mert lelkileg terrorizalhat titeket. Normalis anya ilyet nem mond, hogy a sajat csaladja miatt lett beteg. Tenyleg kivancsi vagyok, hogy mi az a betegseg.
2010. aug. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: mutattam neki az újságban, meg a testvére is mutatott újságokból riportokat, sőt egy film elé is beültettem, de arra azt mondta, hogy az annyira nem komoly. Pedig olyan riportot nézettem vele végig, amiben egy férfinak, aki fiatalabb nála, nem voltak lábai, úgy amputálták, hogy a törzsén "állt" és az öklein járt... és ő az esküvőjére készült.

Egyébként nem szívesen írom le, de rákos. Az orvosa szerint pedig nagyon jó esélyei vannak arra, hogy teljesen meggyógyuljon.

2010. aug. 16. 19:43
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem rákos vagyok, de beteg. Nem halálos, de a tüneteket nem tudják csökkenteni, és elcseszi 5 éve az életem.


Annyit mondok, semmitől nem érzem elkeseredettebbnek és magányosabbnak magam, mint attól, ha a bajomat lekicsinylik, más, sokkal betegebb emberekre mutogatnak (ha valakinek rossz, azt egyáltalán nem vigasztalja, hogy másnak még rosszabb!!!!!! "minden szamár a saját terhét érzi" - mondta egy pszichológus ismerősöm...) És az se dob fel, ha azt mondogatják (egészséges emberek), hogy nem is vagyok beteg, ez csak egy "állapot" vagy "egészségügyi probléma" - a legdurvább pedig, ha még azt is rád fogják, hogy beteg _akarsz_ lenni! Akar a halál, tudod...


Ne akard annyira belebeszélni anyukádba, hogy vidám legyen, meg optimista, amikor egyszer beteg, és szar neki! Ismerd el, hogy szar neki! 8Másnak még szarabb, az egy dolog! De akkor is beteg!) Azt lássa, hogy hiszel neki, együttérzel vele, és és égen-földön, neten stb. bárhol keresed neki a gyógymódokat. Ettől függetlenül próbálhatod jobb kedvre deríteni, de ne úgy, hogy szidod, amiért el van keseredve a betegsége miatt! Az nem fog működni!

2010. aug. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

Elismerem neki, hogy szar neki, tudom. De ne úgy fogja fel, hogy csak és kizárólag ő beteg és más nem lehet, másnak nem lehet ilyen baja.

Hidd el, rengeteget bújom a netet, azért, hogy találjak neki valamit, vagy éppen "kikukázzam" a jelentések idegen szavait...és a többi.

Egyszer sem szidtam, és súrlódások mindig is voltak közöttünk és lesznek is valószínűleg. Csak tudod azt nem szeretem, amikor a családod hibáztatja, hogy neki ez a betegsége lett.

2010. aug. 16. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!