Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg, hogy...

Miért nem érti meg, hogy másképp is lehet?! Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Szóval, édesanyám, már 1.5 éve beteg, komoly beteg. Ő mindig úgy beszél erről, senki más nem lehet ilyen beteg, csak ő. Pedig rengeteg betegtársa van, akik ugyanilyen betegséggel küszködnek, de ő mégis azt mondja, hogy neki a legrosszabb, ő van a legszarabb helyzetben, holott ez nem így van... Látott és láttam rosszabbul kinéző betegeket. Tudom, rossz neki és küzdenie kell hogy meggyógyuljon, de nem kéne bebeszélnie magának, hogy ő van a legrosszabb helyzetben.

Amikor pedig arról kezdek neki beszélni, hogy lehet bizonyos dolgokat negatívan, illetve pozitívan kezelni, hogy ha negatívan áll a betegséghez, csak több baj jön, ha pedig kicsit pozitívan állnak a dolgokhoz, lehet gyorsabb lenne egy picit a gyógyulás. De erre mindig kiakad, hogy itt nincs pozitív és negatív gondolkodás, egy beteg ember nem tud pozitívan gondolkodni, meg ha a helyében lennék nem tudnék én sem máshogy gondolkodni... főleg hogy a sír szélén áll. (a vizsgálatok nem ezt mutatják).

Több betegtársával is találkoztam, de egy idős hölgy szavai nagyon megfogtak. A néni bőven 70-en túl volt, nem volt családja, csak egy kutyája, akihez haza tudott menni és mégis mindig azt mondta, hogy ő meg fog gyógyulni, nem fogja a betegség legyőzni, hogy a betegség csak egy kivétel, ami rosszként történt vele, de nem nyomja rá az életére a bélyeget, mindig reménykedik és ezt elmondja magának mindennap magában sokszor.

Hiába hozom fel anyukám, legyint csak rá, hogy bolond. Pedig nem volt az.

Szóval, nem értem miért gondolja azt, hogy csak egy út van, az pedig a halálba vezet és sehogyan másképp nem lehet. Ti, hogy próbálnátok megértetni, hogy már pedig nem csak egy út van, ha nem több, ami közül választhat és csak rajta múlik melyikre voksol és melyiken jár?!

Köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 16. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Van egy ismerősöm,akinek az anyja ugyanilyen helyzetben van,és totál negatívan áll mindenhez,és mindig a halált emlegeti.Semmivel nem lehet kizökkenteni az álláspontjáról:s
2010. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ő már kiválasztotta, hogy melyik úton jár. Vannak, akik attól boldogok, hogy cipelhetik magukkal a bajaikat, mint valami öreg uzsorás a kincseit és turkálhatnak köztük. Ha ő eldönti, hogy nem így akarja, akkor megváltozik, de te nem tudsz mihez kezdeni vele.
2010. aug. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nem fog máshogy hozzáállni a dolgokhoz ez csak rajta múlik, ha beteg akar maradni(márpedig nagyon is úgytűnik hogy az akar maradni) akkor azt az ő baja!

nem bírhatod jobb rálátásra!

2010. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Annyit mond nem írtam le, hogy mellett vádaskodik is, hogy miattunk, a családja miatt lett ilyen beteg és reméli mi is megtapasztaljuk, amit ő átél. Amikor egy-egy vita kialakul és próbáljuk lezárni normálisan, ésszerűen, akkor mindig elmondja, hogy persze mi nem aggódunk, lezárjuk, de soha nem fogjuk tapasztalni, ezért kívánja, hogy mi is járjunk úgy, ahogy ő...

Ezt hogy kezelnétek?

Bocsi, hogy ennyit kérdezek!

2010. aug. 16. 18:17
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
nem valami jót akaró az anyukád........
2010. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
.........már bocs!
2010. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, de anyukád lelki terrort alkalmaz nálatok, érzelmi zsarolást.

Azt hiszi, azért, mert beteg, mindent megtehet, titeket hibáztathat, stb.


Ne hagyjátok neki. Akkor sem, ha beteg. Nem tehet titeket is tönkre.

2010. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apukám volt kicsit ilyen. Mondjuk ő nagyon sokáig szenvedett a fájdalmaktól, mire egyáltalán kiderítették, hogy mi a baja. Előtte a másfél év totál felesleges, hiábavaló orvos- és kórházjárás lelkileg kimerítette, és mikor kiderült a baj, már nem volt kedve, ereje harcolni. Folyton a halált emlegette... Úgy is lett alig másfél hónap alatt. Én megmondom őszintén, a mai napig nem tudom ezt feldolgozni, és sokszor "haragszom" rá, hogy feladta.

Sajnos félő, hogy anyukád is ilyen lelki terhet rak rátok, hogy nem akar küzdeni.


Nem tudom, milyen állapotban van anyukád, és hogy mik a reális kilátások. De azt talán mindenképpen érdemes lenne megpróbálnotok, hogy keresni olyan alapítványt, társaságot, klubot, ahol hasonló betegségen átesett, már gyógyult emberek vannak, és megpróbálnak segítséget nyújtani a sortársaknak.

2010. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy anyukám úgy mondd "kihasználja" a helyzetet, hogy lelkiterrort alkalmaz... próbáltam "letörni" a szarvát, véget vetni, az lett a következménye, hogy a testvérei jól elkaptak a telefonban, amelyikkel meg találkozom is, személyesen is, hogy: "ne veszekedj anyáddal, nem olyan mint régen, mindenre érzékenyen reagál, értsd meg, már nem olyan mint a régi énje. Fogd fel, hogy beteg, ezt is meg kell értened. Inkább segíts neki és nem vitatkozz." Tudom, hogy beteg, felfogtam, segítek is neki, csak néha az érme másik oldalát is meg kellene nézni... De persze, ha erre sor kerül, akkor anyum egy szentnek, vagy inkább áldozatnak mutatja be magát, hogy őt itthon semmibe vesszük, és ugyanúgy cselédnek tartjuk (pedig a mosás és a házimunka az enyém, igaz ő főz, de abban is segítek neki), és persze a testvérei neki hisznek és megint lecsesznek.

De vagyok annyira (talán) naiv vagy buta(?), hogy még ekkor is szeretnék rajta segíteni, hogy kicsit másképp is lássa az életet... máshogy is lehet élni egy betegséggel, illetve utána...

2010. aug. 16. 18:35
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: anyukámnak szerencsére nincsenek fájdalmai, csak a gyógyulása nem egyenes, sima úton történik, hanem mindig kisebb dolgok beütnek. Pl. nem rég unokahúgomtól elkapta a mandulagyulladást, és nála más formában jött ki (feldagadt a nyak és kisebesedett egy régi heg), így ennek is gyógyulnia kell...
2010. aug. 16. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!