Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyermek örökbe van...

Ha a gyermek örökbe van fogadva akkor a papíroknál bármilyen ügynél az anya neve a gyerekkori neve van?

Figyelt kérdés
2021. febr. 6. 16:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mert olvasom nálam a gyermek kori neve szerepel benne anyumnak
2021. febr. 6. 16:47
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Általában az anya lánykori nevét szokták kérni, igen.
2021. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor is ha örökbe fogadott a gyerek
2021. febr. 6. 16:51
 4/14 alletta ***** válasza:
35%
szerintem is az édesanya lánykori neve szerepel hivatalos iratokban, ügyintézéskor.
2021. febr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha örökbe adott, akkor az örökbefogadó anya neve kell hogy szerepeljen- mivel az örökbefogadó szülőé a felügyeleti jog.
2021. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bejelentési idő a lakcim kártyámon az van ráírva amikor születtem. Nem később szokták ?
2021. febr. 6. 17:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem te vagy akinek két lakcímkártyája van, és ezért azt hiszi hogy örökbefogadták- pedig egyeznek az adatok mindkét kártyán?
2021. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akar verszerinti gyerek vagy, akar orokbefogadott, minden iratodon az anyad lanykori neve áll (a szuloanyade, vagy ha orokbe fogadtak, az orokbefogado anyade).

Az meg hogy mikor allitottak ki neked lakcímkartyat kicsit nonszensz gyanakvasi indok. Semmit nem jelent.

Hany eves vagy, 12, hogy ennyit sem tudsz?

Ha annyira gyanakszol kerdezd meg anyadat akkor. Vagy apad, tesod, nagyszulod. Vagy ahhoz gyava vagy?

2021. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

A lakcímkártya kiadásának dátuma megegyezik a születés dátumával. (nyilván költözés esetén a bejelentés dátuma)


És nem gyermekkori névnek hívják, hanem LÁNYKORI vagy SZÜLETÉSKORI név. Minden esetben ezt a nevet kell beírni az anyja neve kérdésnél, így lehet beazonosítani az illetőt.

Férjezett névből csak félreértés lehet, pl. Kiss Károlyné nem egyértelmű.

2021. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanúgy van vérszerinti és örökbe fogadott gyermeknél. Két lakcimkártya sem mutat arra, hogy örökbe lennél fogadva. Nekem két személyim van, akkor klón vagyok? Vagy csak többes állampolgár :D
2021. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!