Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért mondja mindig ezt?!...

Mért mondja mindig ezt?! Tudom, hogy szeret. De rohadt sz*rul esik.

Figyelt kérdés
Na szóval. Egyetlen nagyszülőm maradt csak már, az egyik nagymamám. Szeretem meg minden, ha elmenne nagyon fájna... De néha annyira meg tud sérteni. Előbb benézett hozzánk, épp reggeliztünk. Mikor befejeztük a kaját én pakoltam el, és egyből mondta: "Drágám, mások is mondják, hogy most olyan kis csinos vagy. Régebben már eléggé kövér voltál..." Annyira rosszul esett... Aztán volt olyan is, hogy nővéremmel átmentünk hozzá, mert azt mondta hogy vett pár pólót és nézzük meg melyik jó ránk, melyik tetszik. Mutogatta miket vett, aztán meg ezt mondta: "Tessék kicsim, nézd már meg ezt. Ja bocsánat te ehhez kövér vagy." Majd elsüllyedtem szégyenemben. Annyira megalázó volt... És még töb ilyen esetet tudnék mondani, de hirtelen csak ezek jutnak eszembe. Mért ilyen velem? :S Oké, őszinte... De nekem ez már sértő. Úgy is elmondhatná, hogy kevésbé legyen az.
2010. aug. 15. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem mondod meg neki, hogy ez zavar? Ha az ember nem veszi észre a rossz szokásait,finoman lehet alakítani rajta.

Vagy kérdezz vissza: " Ha valakinek így tetszem, akkor miért baj?":)

2010. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel nem sérteni akar. Ő nem veszi észre, hogy neked ez sértő.

Különben érdekes, hogy a kövérek miért sértődnek meg ha lekövérezik őket...ha egyszer az egy elnevezés a testformára...ennyi.

Mondd a maminak, hogy ne kövérezzen, mert utálod, ha ezt monndják.

Ha szeret és megértő akkor nem mondja többet.

2010. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az öregek olyanok mint az anyósok. Jó távol kell tőlük lakni.

Nekem az apai nagyanyám azt hitte, hogy baromi vicces, amikor ezt mondta: Nagy a feneked, egy kis popsis kislány vagy.


Neki meg nagy volt az orra, mégsem mondtam, hogy ő a vasorrú bába. Szerencsére hamar elment.

2010. aug. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért kell ezen hisztizni? Ha kövér vagy és nincs akaraterőd tenni ellene, fogadd el, hogy meg is mondják a szemedbe. Gondolom,fordított esetben az nem zavarna, ha azt mondaná valaki, hogy vékony vagy.. Azért, mert nem vagy kibékülve magaddal, még nem kéne megsértődni.
2010. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tettem ellene, s már nem vagyok kövér... Viszont mások előtt mondani, hogy kövér voltam/vagyok, megalázó volt.
2010. aug. 15. 11:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolso, attol, mert valaki ki van bekulve magaval meg nem esik jol, hogy azt mondjak ra, hogy kover..:S
2010. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Enyém is ezt csinálja...

Itt lakik a szomszédban, szinte mozgásképtelen annyira kövér, mi veszünk neki meg mindent, mi takarítunk nála stb. Anyuék elutaztak és én mentem át hozzá segíteni és az első mondata az volt, hogy "Csak nem híztál?"

Hát mondhatom baromi jól esett... Pláne, hogy tudom, hogy az orráig nem lát el, de azért azt mindig kiszúrja, hogy mivel bánthatja meg az embert.

20/L

2010. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ereszd el a füled mellett. Engem mindig irigyelnek az alakom miatt - genetikailag vékony vagyok függetlenül attól, mennyit eszem -, de egyszer, mikor nyáron nagyimnál voltam falun, bejött beszélgetni a postás, és első szava az volt hozzám, hogy "milyen vastag a combod!". Én meg köpni-nyelni nem tudtam. Van ilyen, rosszul esik, én is rágódtam rajta, aztán ismerőseim mondták, hogy felejtsem már el. Esetleg szólhatsz neki, ha mások előtt éget, hogy ez neked kellemetlen.
2010. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!