Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről, nálatok...

Mit gondoltok erről, nálatok hogyan működik a házimunka megosztása?

Figyelt kérdés

[link]


Nők, férfiak véleménye is érdekel, kérlek, ha válaszolsz írj kort és nemet.



2021. jan. 12. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk változott. Függött, hogy mikor hol, és mennyit dolgoztam,dolgoztunk.

Mikor a feleségem gyesen volt, 94-97 ig, építkezésen dolgoztam. Látástól vakulásig, +az út. Sokszor havi 30 napot. Így ő csinált mindent. Mikor a második gyerekünkkel is gyesen volt, 99-2002.szintén. Mikor már ő is dolgozott, s én is emberbarátibb helyen dolgoztam, akkor 55%-45%, volt a házimunka elosztás az ő javára. Ez is csak azért mert én bejárós voltam, vagyok. Ő pikk pakk otthon van, nekem napi 3 óra az út. De mint írtam 45% kb az én részem volt. Nem volt elosztva, hogy a mosás,vagy a főzés. Ami éppen volt. Ha szabadnapos vagyok, (már csak ketten vagyunk), mindent megcsináltam, megcsinálok. Mosás, főzés, porszívózás, stb stb...

Sohasem vitáztunk rajta. Sohasem erőltette. Egyszerűen így láttam helyesnek. Most is így látom.

Hülyén nézne ki, hogy, mondjuk most pénteken én szabadnapos vagyok,s egésznap csak döglök. Majd mikor hazajön, ő csinál mindent.

2021. jan. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére ez nem így működik, de nálunk nincs gyerek.

De sajnálatos módon a családok többségénél ez így van. A férfiaknak nem besegítenie kellene, hanem elvégeznie a munka rá eső részét.

2021. jan. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
50/f
2021. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló 50/f
2021. jan. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Szia. Nekünk van egy 1 évesünk, most jön a következő. Én nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert a férjem kérdés nélkül, meg csinálja a házimunkát ha én elmaradok vele. Pl esténként míg én készítem a gyereket fürdéshez, ő elmosogat, rendet tesz mindenhol. A mosás, teregetés sem áll tőle távol, sose kellett még könyörögnöm neki, hogy segítsen. A gyereknevelésből is kiveszi a részét, viszi ide oda ha én épp rosszul vagyok, és ha itthon van amíg csinálom a dolgom (főzés, takarítás, stb.) mindig ő van a gyerekkel, hogy ne kelljen egyszerre 100 felé figyeljek. A boltba is elmegy ha úgy látja szükséges. Igazából nállunk úgy működik, hogy én viszem a háztartást napközben de ha esetleg nem leszek kész az aznapi teendőkkel akkor szó nélkül besegít. Simán egyedül hagyhatom a gyerekkel is, egyszer se hívott még, hogy "jaj, mit csináljak". De én a környezetemben ismerek több ilyen apukát/férjet.

Én 22/N férjem 27/F

2021. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Változó. Úgy általánosságban elmondható, hogy én tartom tisztán a házat, a rend fenntartásában viszont a férjemnek nagyon nagy része van. Minden nap más és más, attól függően, hogy ki mennyire energikus/fáradt (10 hónapos a lányunk), mennyire ér rá aznap a munkája mellett.

Egy csapat vagyunk. :)

2021. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%
Én ezt úgy oldottam meg, hogy egyszerűen hiába tudtam, hogy a páromnak emlékeznie kéne egy számára fontos dologra, hagytam, hogy elfelejtse, és mikor már késő volt, akkor kérdeztem meg, hogy nem kellett volna ezt és ezt csinálnod? Vagy csak olyan apróságot is, mint hogy már az összes zokni lyukas, kéne új... de hiába a fejemben volt nem mentem el venni és nem is emlegettem... és persze ezeke sokszor okoztak neki bosszúságot, de így megtanulta, hogy neki is figyelnie kell a dolgokra, főleg a saját dolgaira. De mára már tényleg ketten visszük fejben is a feladatokat, szóval megérte szevedni vele egy kicsit :D
2021. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk változó. Ha látom, hogy a feleségem fáradt, akkor én elmosok mindent, megfőzök. Ha fordítva van, akkor ő ugyanígy tesz. Mi nem osztottuk fel a házimunkát, vagy együtt csináljuk vagy az, aki épp kipihentebb.


Ha mindketten fáradtak vagyunk, akkor szokott az lenni, hogy "ott rohadjon meg az egész, majd holnap!" :D

2021. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!