Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van más is, aki későn döbbent...

Van más is, aki későn döbbent rá, hogy szeret olvasni?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a témába írom, mert a családi háttere érdekel a dolognak.

Saját példámból indulok ki. Egészen kicsi koromban voltak mesekönyveim, azokból olvastak nekem, nézegettem őket. Általános iskolától fogva valahogy abbamaradt nálam az olvasás iránti érdeklődés, de ahogy visszagondolok, itt már nem kaptam könyveket, ami itthon volt azok a régi könyveim voltak, amiket kinőttem, esetleg szülőtől megmaradt nagyon régi könyvek, amiknek a témája nyilván nem érdekelt. Persze járhattam volna könyvtárba, de ahogy észrevettem akik az osztálytársak közül szerettek olvasni, azok gyakran kaptak könyvet, hisz máshonnan "nem tudhatták volna", hogy őket ez érdekli. Az életemből valahogy kiszivárgott az olvasás. Így bő 10+ évvel később döbbentem rá, hogy szeretek olvasni. Rettentő fura érzés belegondolni, hogy hány könyv maradt ki az életemből. Nem mondom, hogy remek könyv, de példának a Szent Johanna Gimit tudom felhozni. Sokszor látom például facebookon, hogy hozzám hasonló korúak mostanában árulják, mikor már véget ért bőven az a korszak, mikor az ilyen jellegű könyv úgymond "aktuális". Ők ezeket a könyveket nagyon sokan alkalmakra kapták. Pár részt utólag volt alkalmam olvasni, és szerintem ha évekkel ezelőtt megkaptam volna őket, akkor szívesen elolvastam volna mindet. De még sok más könyvet tudnék felhozni, ami már nem aktuális számomra, de jó lehetett volna elolvasni, "beleélni magam". Nincs könyvespolcom tele könyvekkel, amiket felhalmoztam volna az évek alatt. Úgy érzem, hogy jelentős részben amiatt maradt ki számomra az olvasás élménye, mert nem kaptam könyveket. Más is érez így?

(Tudom, tudom nem ez a legnagyobb probléma a világon, nekem sem ez a legnagyobb problémám, nem is szeretnék emiatt konfliktust, vitát itt.)



2021. jan. 9. 14:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Olvasni soha nincs késő.

Nem mindenkinél áll plafonig a könyvespolc tele könyvekkel.

Erre van a könyvtár,ha valaki szeret olvasni,de otthon nincs hely sok könyv számára,vagy kevés pénzt tud rá költeni.

2021. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan olvasd el most, amiből már kinőttél, úgy nem marad benned hiányérzet. Amúgy én is az iskoláskorom végeztével évtizedekig nem olvastam, és csak pár éve tértem vissza rá.
2021. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1, Tudom, hogy soha nincs késő, csak nagyon rossz így visszagondolni, hogy mennyivel másabban nőttem volna fel, ha az életem részét képezték volna a könyvek a tinédzserkoromban.

Tudom,hogy erre van a könyvtár, már élek is a lehetőséggel. Csak úgy érzem, hogy ha kaptam volna könyveket (akár évente 1-2 alkalommal), akkor magamtól is mentem volna korábban.

2021. jan. 9. 14:50
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Ne a múlton keseregj, hanem a jelenben pótold, hiszen megteheted. Az összes kimaradtat behozhatod.
2021. jan. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

En sem kaptam konyveket, mert nem volt penzunk ra.11 eves korom ota olvasok, meghozza ugy, hogy egyik nap anno besetaltam a suli konyvtarba, kivettem az Abigelt, mert tetszett a rozsaszin boritoja, es elolvastam 3 nap alatt, onnantol kezdve nem volt megallas. Utana beiratkoztam a varosi gyerekkonyvtarba, majd a felnottbe is.

Tinikent pedig dolgoztam, vettem egy tabletet, es arra toltogettem le konyveket innen-onnan, azon is olvastam. Azota mar eltelt par ev, tele van a nappali konyvekkel es polcokkal :)


Soha nem keso elkezdeni olvasni, de ne hibaztasd a szuleidet azert, mert nem kaptal konyveket, mint latod, nem csak ezen mulik a dolog. Tovabba barmit elolvashatsz, amit csak szeretnel es kimaradt, nem ciki semmi.

2021. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig olvasós voltam, de nálunk a család is az volt. Anyu, apu, mindkét nagymama, és volt egy hozzám nagyon közel álló nagynéném, ő pedig aztán főleg. Nem volt olyan karácsony, szülinap, hogy ne kaptam volna könyveket (is). Szóval nálunk így belém ivódott. Hugom is ilyen lett.

Lányomnál ugyanez van, ő meg ugye általam lett ilyen (férjem nem olvasós).

Kérdező, ez jó, hogy így megjött a kedved az olvasáshoz. Előtted az élet, klassz élményeket fogsz szerezni:)

2021. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Sok mindent lehet későn elkezdeni, de az olvasás nincs köztük.
2021. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer magamtól kezdtem el olvasni tini koromban anya romantikus regényeit claire kennethtől. Szép színesek voltak de csak a borítójuk. Gondoltam elolvasom. Elkezdtem es nem tudtam letenni annyira elragadott es elkepzeltem mindent amit epp olvastam nagyon jo volt. A szüleim szerettek olvasni mindennap olvastak konyvet vagy mikor idejük volt. Sosem késő.
2021. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kaptam könyveket, sőt váltig állítottam, hogy utálok olvasni.

Aztán anya vett nekem egy könyvet csak úgy random,na mondom kiolvasom. Nagyon gyorsan elolvastam és vártam a következő részeket(könyvsorozat volt). :)


Aztán egyik barátnőmmel elmentem könyvtárba(akkori fejemmel csak azt hittem, hogy ilyen 100 éves könyvek vannak csak), ezért meglepődve láttam, hogy vannak" mai "izgalmas könyvek is :D

Azóta nincs megállás.


Mostanában rendelek pár könyvet és gyűlik a polcomon, de a legtöbb könyvet vagy pdf-ben vagy könyvtárból kölcsönöztem ki:D


Soha nem késő!

2021. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet későn rájönni. Amikor megjön a kedved, akkor olvass. Bármit, ami érdekel.
2021. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!