Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetési költségek?

Temetési költségek?

Figyelt kérdés
Mit tennétek, ha a testvéretek - a ti anyagi helyzetetekhez mérten - túl drága temetést szeretne az elhunyt szülő számára? A testvéretek tehetős, neki nem okozna gondot ennek az összegnek a kifizetése, nektek hitelt kellene felvenni hozzá. A testvér ragaszkodik hozzá, hogy egyforma mértékben fizessetek bele. Örökség nincs, hogy abból lehetne fedezni. Ráadásul érzelmileg sem álltatok olyan közel ehhez a szülőhöz, hogy bűntudatot okozzon, amiért mondjuk nem lenne olyan drága koporsója és sírköve az elhunytnak. Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet, hogy harag nélkül tovább lehessen lépni?
2021. jan. 4. 11:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
90%

Mi beszélt végtelenségről??

Ha érthetően fogalmaztál volna első perctől, ak

2021. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
76%

*akkor eleve nincs semmiféle vita, de ez ugye nem sikerült.

Csak azért javítottak utána, mert a következő kommentelő megjegyezte, hogy hülyeséget beszélsz, ha ő nem ír, te sem javítasz utólag, úgyhogy a hiba a te készülekedben van.

Vicces, hogy te papolsz értő olvasásról, miközben te egyetlen mondatot sem igazán tudsz értelmezni. Amit te írtál az azt jelenti, ha nem fizeti ki az összeget, a testvére beperelheti!!! Abban az összegben, amennyit ő szánt rá.

2021. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
53%
Most van vége a vitának, szervusz.
2021. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi kérdező, de te csak a haragtól félsz? Milyen testvér az olyan, aki látja az anyagi különbséget, és mégis kiakarja belőled erőszakolni azt, hogy lenullázd magad? Itt neked lenne jogod megsértődni, nem pedig neki. A másik pedig, hogy hitelt sem vennék fel. Ráadásul ahogy írod, a kapcsolat sem volt olyan jó, hogy azt mondhatnád, na megérdemelné.

Szóval, én szépen felajánlanék egy összeget, ami reális, és a tesóval közölném. Persze amit felajánlok, arról kérnék számlát, hogy később bizonyítani tudjam, hogy adtam bele.

Nem tudom, hogy működnek a dolgok (szerencsére),de azt gondolom, ha a tesó lenne is olyan szemét, hogy perelne, akkor szerintem ki is nevetnék, mert azért a bíróság nézné a havi keresetedet is ilyen helyzetben. Nem hinném, hogy bárhol is nyerne egy ilyen perben, ahol nem "létfontosságú" ez a felhajtás.

2021. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
87%

A hamvasztas es otthonrol vitt urnaban valo hazavitelhrz ragaszkodj. Ennek a felet alld maximum. Ez 45 ezer huf.


Koporsos temetest ne fizess. Ertelmetlen butasag,pazarlas.


Vagy szakits meg minden kapcsolatot a tesoddal es SEMMIT ne fizess. Ezt siman megteheted. Soha nem hajthatja be senki rajtad.

2021. jan. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám temetése majdnem 400 ezer volt, mindennel együtt pedig hamvasztottuk és semmi extra dolgot nem kértünk, annyi, hogy mindent a temetkezési vállalkozók intéztek, nekünk már csak a temetésen kellett megjelenni. Szerintem ennyit ki tudtok köhögni ketten, vagyis a felét. Nem kellemes, főleg ha örökség nincs, sőt, lesznek még ugyanúgy kiadásaitok a hagyatékkal kapcsolatban is, akkor is, ha nincs más, csak adósság. Meg minden zsbkendőnyi földnek utána néznek, a közjegyzőnek pedig fizetni kell. És attól még örökösök vagytok sajna hogy nem kaptok semmit, az illő eltemetés így a ti dolgotok. Ebbe nem tartozik bele a puccparádé, a hatalmas arany koporsó, drága márvány sírő, stb. Szerintem ha egy hamvasztásosba beleadsz 150-200 ezret, az bőven elég, még sok is. Esetleg ha megkapjátok a számlát, ott tételesen le lesz írva hogy mi mennyi volt. A kötelező költségek felét abból kiszámoljátok, te azt adod, ő pedig az extrákat kifizeti még azon felül.
2021. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én azt mondom mondd meg neki te mennyit tudsz rászánni. Nem kötelezhet h hitelt vegyél fel.
2021. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!