Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, hogyan...

Mit lehet csinálni, hogyan vészeljem át?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok.Anyám dolgozik,apám nyugdíjas.Havi 200.000 Ft az összes bevételünk,ebből megy a rezsire(ebben mindent értek,amire muszáj költeni,és számla jön),a kajára.Üdítőket nem veszünk,max. ha tudjuk,hogy vendégünk jön(az meg ritkán van).

Ritkán van vendégünk,mert ki nem állhatják "apámat",aki alkoholista,és most nyugdíjas lett.Már én sem tudok mit tenni.

Ebben az évben kezdem a középiskolát,anyum nem engedte a kollégiumot,pedig szívem szerint menekülnék!

Mindketten idősek egy váláshoz.Anyám és én boldogtalanok vagyunk apám mellett,anyám jól tudja,mi a helyzet,és ez már nem 1-2 éve van így,hanem a házasságuk(30 éve tart) és ebből a 30 évből 25-öt így kellett anyámnak leélni.Tudom,mert a mama mesélte,és igazat mesélt.

Volt olyan,hogy úgy láttam "apám"-at,hogy feküdt a földön,mert elesett,mert annyira beivott,és tiszta sárga volt a pofája.:@

És akkor anyám választás elé állította,de nem használt.Mamát is már átb.szta a pénzzel,merthogy tápot(tojó tápot) vett neki 1000 Ft-ért 5 kg-t(ez hazugság egyébként),mert anyám is ugyanott vette 550 Ft-ért(5 kg-t),erre bizonyítékunk is van.

És persze "apámnak"vizelettartási gondjai vannak,meghát a fejével vannak gondok.

De szerencsére csak örökbefogadtak:D


Mit lehet csinálni?:S


2010. aug. 13. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Örökbe fogadtak?
2010. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minek bíztok rá pénzt. Igyon, amikor telik rá a feleslegből.
2010. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Pofája???!! Hogy beszélsz az apádról?! Felnevelt? Igen! Bántott? Nem írtad. Akkor neked is jogod ilyen szavakat használni.


:(

2010. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Jav.: Neked sincs jogod ilyen szavakat használni.
2010. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

15:20: Miért ne használhatna ilyen kifejezést? Az összes alkoholista egy undorító dög! És szerintem a Kérdezöt az anyja nevelte fel.

Nálunk is hasonló a helyzet, már 6. napja folyamatosan iszik, kocsmázik, büdös neki a munka, évek óta anyukám tartja el, már csak azt várom, hogy végre megdögöljön! Iszonyatos módon gyülölöm, soha semmiben nem segített, soha nem volt apa, leszart minket, csak az volt a fontos, hogy neki jó legyen, semmi más. Soha egy csokit vagy egy szál virágot nem kaptunk töle. Kocsmában is hitelbe iszik, amit mindig anyunak kell kifizetnie. És rengeteg kárt okozott, 2 autónkat törte össze totálkárosra és mindig részeg volt, már legalább 4 lövedéknyom ott figyel a plafonon mert flóberttel hadonászik és lövöldöz, stb... szóval tudom milyenek az alkeszek.

Kedves Kérdezö pedig próbáld meggyözni anyudat, hogy mehess koleszba, mert ilyen körülmények között nem fogsz tudni normálisan élni. Tapasztalatból mondom, nekem is csak az fog segíteni szeptembertöl, mikor megszületik a kislányom. Más lehetöséged sajnos nincs.

22/L

2010. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15.47-es! Oké, Téged megértelek! De ő nem írta azt, hogy nem az apukája nevelte fel. Vagyis hogy csak az anyuja nevelte. A minimális tisztelet minden apának, anyának kijár - szerintem. Bármilyen is...
2010. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Anyám nevelt mindig..ő mondta,hova mehetek,hova nem.Ő vett nekem mindig mindent...stb.

Apám meg csak mindig szidott,meg bunkóskodott!!!

2010. aug. 13. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!