Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene most tennem?...

Mit kellene most tennem? Felejteni?

Figyelt kérdés
Mivel ez egy anonim oldal, ezért próbálok teljesen őszinte lenni. Az utóbbi 3-4 évben nagyon rosszra fordult az életem. Többek között a családi életem sem volt rendben és azthiszem ebből fakadóan nagyon zárkózott, szorongó és talán depressziós lettem. Folyton szomorú voltam és meg akartam halni. Néha nyugatót is szedtem be titokban vagy ittam. Többször kimentem a hídra, és csak azért nem ugrottam le, mert féltem hogy kimentenek. Tényleg semmi jót nem találtam az életben. Aztán egyszer csak megjelent az életemben valaki, és mióta őt ismerem (fél éve), azóta sokkal kevesebbet gondolok a halálra. Azthiszem szerelmes vagyok. Évek óta nem éreztem ilyen jól magam. Csak az a baj, hogy lehetetlen a kapcsolatunk. Először is azért, mert nagy a korkülönbség közöttünk és mindenki ellenezné a kapcsolatunkat. Meg az is valószinű, hogy ő nem szeret. Tetszem neki, azt tudom, de talán a korkülönbség vagy más miatt nem tud, vagy nem akar szeretni. El kellene felejtenem? 15 éves vagyok és lány.
2010. aug. 12. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne add fel! A párom és köztem 20 év korkülönbség! 20 ÉV. 21 éves koromban mertem csak elmondni itthon, pedig akkor már évek óta együtt voltunk (titokban). Ha fényt hoz az életbe az illető, ne add fel!

Szerintem nem úgy működik a szerelem , hogy hoppá már szerelmes is vagyok! Ez lassan alakul ki, és az első lépés a tetszés. 28/L

2010. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen állandó öngyilkosság gondolata?

Ennyi idősen le kéne magad foglalni valamivel..Hidd el sok embernek pocsék,és kemény gyerekkopra volt/van.Biztos sokan vannak(köztük én is) akik tudnának neked mesélni a kínról,a fájdalomról,a rossz családról..De nem kell ezért állandóan öngyilkosnak lenni..Tanulj! Tűzd ki magadnak egy célt.Fogadd meg,hogy mire felnőtt leszel ez és ez lesz belőled..Pl: orvos leszel vagy egyszer te bíró leszel vagy bármi..Küzdj ezért..

Ne egy idős ember nyakába akaszd magad mert annak sincs értelme..

Lehet,hogy még nem fogod fel,de az élet csodás..Persze neked kell úgy alakítani,hogy az legyen,de tényleg tud szép lenni...

Nem keseregni kell egész nap,hanem tenni is valamit,hogy boldog legyél..

2010. aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy valaki miatt érdemes meggyógyulnod,vagyis kilábalni a gödörből. Ez pedig te vagy. Nem ez a férfi akiről beszélsz, és nem más, csak te, 15 évesen különben sem beszélünk világmegváltó szerelemről. Most vonatkoztassunk el ettől, és csak az alapproblémával foglalkozz. Igazából nincs különösebb baj az életeddel, csak a kamasz mivoltodból eredően látod sötéten. A világ tele van élettel, nem sötét és üres, sokan szeretnek téged, barátkozz, szórakozz és tanulj.Hogy a családi életed rendezetlen az elsősorban a szüleid hibája és az ő feladatuk megoldani. Fel a fejjel. nincs igazán okod ekkora elkeseredettségre.
2010. aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ő 19 és fél évvel idősebb. 34 éves. Mikor egy kicsit megismertem, rájöttem hogy mennyire hasonlítunk. És szerintem ez az ami feltétlenül szükséges. De mások hülyének tartanak miatta, és hogy mutatnám be itthon? Talán ő is csak kislánynak tart.
2010. aug. 12. 13:19
 5/7 anonim ***** válasza:
megnyugtatlak..Kislánynak tart...
2010. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Többször kimentem a hídra, és csak azért nem ugrottam le, mert féltem hogy kimentenek."



Szerintem inkább attól, hogy nem mentenek ki..

2010. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem akarom azt mondani, hogy 15 évesen még csak egy kislány vagy, szeretheted azt a férfit, vonzódhatsz hozzá, de ha az egyetlen, amiért lemondasz a depresszióról ő lenne, annak semmi értelme? Mert mi van, ha kiderül, hogy mégsem kellesz neki? Akkor ismét öngyilkos gondolatok járnak majd a fejedben?


Különben a kamaszok nagy része nemhogy csak gondolkodik az öngyilkosságról, de megteszi felé az első lépéseket. Aztán ahogy felnőttek lesznek, lekezdik felfedezni, hogy az élet nem csak a külső körülményektől függ. Én is ilyen voltam. én is akartam öngyilkos lenni, olyan feketén láttam a világot, mint az éjszakát - de legalább megpróbáltam változtatni ezen.

Ma már hálás vagyok az életemért.

mint írták, keress magadnak valami elfoglaltságot. Ha telik rá, iratkozz be nyelvtanfolyamra, táncórákra, színjátszó csoportba, ha nem akkor írj, menj el önkéntesmunkásnak vagy egyszerűen csináld azt, amit szeretsz.

Mert biztos van olyan hobbid, amit szeretsz, és ami közben jól érzed magad. Az, hogy nincs nem válasz, csak önsajnáltatás és gyengeség.

Szóval, elsősorban magadért tegyél, ne valaki másért, mert te vagy az egyetlen, aki mindig ott leszel magadnak.

2010. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!