Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apai/nagyapai ill. anyai/nagym...

Apai/nagyapai ill. anyai/nagymamai ölelés? Hiányzik.

Figyelt kérdés

Én nagyapómat tekintem apámnak. A saját apám tette tönkre a gyerekkoromat az alkoholizálással és a verésekkel,tehát jelen esetben nem róla van szó. őt kifejezni sem tudom,mennyire utálom,kapcsolatot sem tartok vele.


Nálunk a családban nem volt szokás az ölelés. Nekem viszont hiányzik,így az utóbbi időben ha megyek látogatni mamám és nagyapóm mindig így köszönök (nagyon messze laknak tőlünk,így kéthavonta megyek,most először fogok párommal).

De ők olyan merevek. Mama még elég közvetlen is, de nagyapó olyan merev.(ős is megissza a magáét,de soha nem ütött meg,csak néha leüvöltött,ha úgy gondolta nincs igazam,de ez a természete,öreg fát nehéz átültetni) Nekem most,17 évesen kezdett el hiányozni ez az érzés. arra sosem vágytam,hogy a vér szerinti szüleim ölelgessenek, sose szerettem őket igazán.(15 évesen költöztem el tőlük,mert elég lett az agresszióból). De nagyszülőknél hiányzik.

(apai nagyszüleimmel szintén nem tartok kapcsolatot)


Tudom egy kicsit enyhíteni ezt a merevséget?


Na tessék,sírhatnékom lett :) jólesne egy nagyapai ölelés... :)


2010. aug. 11. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom hogyan lehetne enyhíteni a merevséget:-S


De talán annyi megnyugtad Téged, hogy nekem sosem volt nagypapám. :-( Csak egy nagymamám él sajnos.

De néha hiányzik nekem is egy nagypapai ölelés. Jó lenne , ha még élnének.:-S

18/L

2010. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet(ett) könnyű neked, mert sok minden hiányzott életed során. De az jó, h van barátod, akivel gondolom nagyon szeretitek egymást. Ő majd elkezdi pótolni az elmaradt érintéseket, öleléseket:)!


Nagyszülők: más korban, más neveléssel nőttek fel, valóban nem fognak észrevehető mértékben változni. Ezért változz te! Ne tartson vissza az öleléstől az, hogy ők nem kezdeményeznek. Ne görcsölj, "rohand le" őket, amint ingered van rá:):)! Biztos meglepődnek, de nincs ember, akinek ne esne jól egy szeretetből jövő ölelés, ez fix!

2010. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!