Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne az ideális döntés?

Mi lenne az ideális döntés?

Figyelt kérdés

Most leszek utolsó éves a gimnáziumban. Gondolkozom azon már, hogy gyakorlatot szerzek és dolgozom a jövendőbeli szakmámhoz kapcsolódó területeken, tehát nem csomagolás, szórólapozás vagy konzervgyár...


A szüleimnek általános az a véleménye, hogy suli mellette ne dolgozzon senki, mert sok időt ellop a munka, ameddig lehetne tanulni és a tudás nagyobb hatalom, mint a gyakorlat.


Biztos, hogy sok időt vesz el, de talán tudnám később kamatoztatni. Hallgassak rájuk és ne dolgozzak, vagy ezzel csak elkényelmesednék? Nem lenne az, hogy már annyira lebeszélnek az álmaimról, hogy kiölik belőlem az aktivitásra való hajlamot és lehet, hogy pont az álmaim megvalósításában akadályoznak meg jót akarva?


Plusz, ha dolgoznék (és esetleg támogatnának is abban, hogy kezdjek el a saját lábamra állni és felnőttebbé válni), akkor céltudatosabb is lennék és nem érezném úgy, hogy

- nem értem el semmit 20 éves koromra,

- csak még ott ülök az asztal mellett és mindenki kiszolgál.


2010. aug. 10. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

mi szeretnél lenni?mit szeretnél dolgozni?


ha van lehetőséged,menj el,szerezz gyakolrtot,sokkal többe nézik mindenütt az x idő gyakorlatot,mint mondjuk ha 4es helyett 5ös vagy...


(a gyakorlatot beleirhatod az önéletrajzodba,az érettségi 5ösöd senkit nem fog érdekelni)

2010. aug. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ha lesz időd dolgozni a suli mellett, akkor mindenképpen próbáld ki, hogy milyen (ha találsz a szakmádhoz kapcsolódó munkát) mert manapság nagyon sokat számít a gyakorlat! ha megnézel egy álláshirdetést, mindenhova gyakorlat kell. a legjobb, ha ezt a suli alatt elkezded megszerezni.

de tényleg ne menjen a suli rovására!

2010. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess erről el a szüleiddel,hogy te mit szeretnél!Érvelj nekik,próbáld őket meggyőzni,hogy neked miért fontos a gyakorlat!Szerintem magadat is próbáld meggyőzni arról,hogy mit szeretnél pontosan,mert amint látom,ez még neked nem jött össze.Szóval sok szerencsét kívánok neked!Fontos a kommunikáció,remélem majd hatni fog!
2010. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok

én ezt az érettségi után érettem, ha majd felvettek egyetemre. érettségi előtt ne kezdj bele, mert igenis számít, hogy 4-es vagy 5-ös lesz az érettségid, a pontszámításnál nagyon nem mindegy!

2010. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ha van lehetőséged,akkor szerezz gyakorlatot! én most végeztem fősulin,de nincs gyakorlatom és emiatt nem találok melót,mert mindenhol követelik a 2 vagy több év gyakorlatot! A jegyeimre senki nem kíváncsi, nem érdekel semmilyen munkáltatót,hogy milyen lett az érettségim,vagy a diplomám piros-e (akár végig bugdácsolhattam volna a sulit,az se zavarna senkit...)


Szóval én azt tanácsolom, hogy menj melózni,ha tudsz. Persze a tanulás is fontos,azt se hanyagold el!

2010. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most gimi 4.-ben elkezdenél már dolgozni vagy majd az egyetem mellett.

Ha még a gimiben,akkor én sem ajánlanám.Fontos,hogy jól sikerüljön az érettségid és bekerülj,ahova szeretnél.Ha már bent vagy,akkor viszont nagyon is támogatom,hogy ne szórólapozással teljen az időd,hanem tényleges szakmai gyakorlattal.Akkor már van értelme az önéletrajzodra gyúrni,hogy minél nívósabb legyen.De az érettségi az első akadály,azt ne rontsd el azzal,hogy nem jut időd tanulni.

2010. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
dolgozz, jól gondolkodsz, még ha nem is a leendő szakmádban dolgozol, akkor is hasznos...tapasztalat is + a z önéletrajzban is pofásan mutat, hogy te már 17-18 évesen felelősségteljesen dolgoztál...ha értelmesebb munka, akkor referenciát is kérj, amikor befejezed (pl adatrögzítésről már azért érdemes)
2010. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
A tanulás a legtöbb egyetemistának sem tölti ki az életét, közben dolgoznak és gyereket nevelnek.
2010. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!