Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hasolítanak egy 4 és...

Miért hasolítanak egy 4 és fél éveshez?

Figyelt kérdés

2. szembe szomszédunk unokájához hasonlitgatnak folyamatosan...:(


2-szer dagadtabb nálam de tesom azt mondja hogy Ő milyen jól néz ki. (testre)


Nekem meg azt mondják a szüleim meg a tesom hogy példát vehetnék róla...


Nekem csak nyomróm van ő meg szét van folyva...


Mondtam anyuéknak hogy utálom ezt a kölyköt..


És még én vagyok a rossz? Ki szereti ha hasonlitgatják?


Mit csinálják?


2010. aug. 10. 17:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
28%
Ez legyen életed legnagyobb problémája.
2010. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Igazad van, kérdező, nem értem, miért jó az valakinek, ha megbántja a gyerekét. Elkényeztetett gyerek lehet, viszont ez nem az ő hibája, hanem a szüleié. Egy ennyi idős gyerek még nem fogja fel az illemszabályokat, ha nem tanítják meg neki. Szóval inkább a szüleit utáld, mert miattuk lett olyan, amilyen. Az más kérdés, hogy valószínűleg nagy korában is h-ülye marad, ha kiskorában nem szoktatták alapvető szabályokhoz. Hogy miért hasonlítanak hozzá? Mert egy felnőttnek a 4 éves is és a 13 éves is gyereknek számít. Ez nem jó dolog, de a legtöbb felnőtt elfelejti, milyen volt gyereknek lenni. Abból indul ki, hogy felnőttek között nem sok 9 év, csakhogy gyerekkorban még 2-3 év is rengeteget számít. Mondd meg a felnőtteknek téged, hogy zavar, hogy a kisfiúhoz hasonlítgatnak. Ha nem akar leállni, kezdd el a hasonlítgató felnőttet szintén a kisgyerekhez hasonlítgatni, hátha kapcsol: pl.: 'Anyu, szerintem Petike (név szabadon behelyettesíthető) sokkal kedvesebb és okosabb mint te." - vagy valami ehhez hasonlót, persze csak mértékkel, ne túl durván. Ne azt mondd, hogy utálod a kisgyereket, hiszen nem ő tehet róla, hogy 1. nem nevelték meg rendesen, 2. hogy mások hozzá hasonlítgatnak.
2010. aug. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazatok van hogy nem a kicsi a hibás. :) De néha rosszul esik.

Mert még kicsi és mégis Ő az okos meg a "jó kislány"

Ha valamit meg nem jól csinálok le vagyok orditva

2010. aug. 10. 19:38
 24/26 anonim ***** válasza:
anno még te voltál az édes kicsi,és 13 éves korában meg ő lesz a szemtelen,pimasz,stb,stb nem tudom miket mondtak még rád.A felnőttek néha kicsit meghülyülnek,és valljuk be egy 4 éves persze hogy aranyosabbnak tűnik,mint egy feleselő kamasz.Ne foglalkozz vele.Max. kezdj el úgy viselkedni ahogy a kicsi,és ha felháborodnak,mondd nekik,hogy "ti mondtátok,hogy petike(vagy akárki)milyen aranyos,mikor így viselkedik.akkor most mi bajotok? Hátha észreveszik magukat.
2010. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én sosem hasonlítgatnám a gyermekeimet máséhoz. Nekem a saját gyermekeim a legszebbek, a legjobbak és a legokosabbak, még akkor is, ha más nem ezt gondolja róluk. Az embernek mindig a saját gyermeke kell, hogy a tökéletes legyen, mert a SAJÁTJA! Az ő vére, az ő utódja. Nem értem. Ez olyan lelki bántalmazás ennek a kislánynak, aki kérdez, ami felér egy veréssel is szerintem, hiszen a szavai is azt sugallják, hogy szenved a folytonos megalázások miatt.

Beszélj, kérlek a szüleiddel, hogy ez neked rossz, és bántanak ezzel! Nagyon sajnállak! Most szívesen megszeretgetnélek egy kicsit! Csak, hogy érezd, hogy milyen! :) Puszika a kis buksidra! Légy ügyes!


3 kisfiú anyukája

2010. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! :)


Szeretnek mert azért sok mindent megkapok de az tényleg igaz hogy megalázó...

Mert Tesom ezt nem tudja felfogni mert őt senkihez nem hasonlították... mert Ő tökéletes állitolag :(

2010. aug. 11. 15:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!