Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Jóisten megbocsátja, hogy...

A Jóisten megbocsátja, hogy nem bírom a húgomat?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves húgom.Nagyon csúnyán beszél, tiszteletlen anyuékkal és elviselhetetlenül hisztis.Volt egy barátja, , vele is csúnyán beszélt( a g.c. kur.a @n.yád egy teljesen átlagos szó nála)Persze a srác mellett nem tudott rendesen tanulni,rossz jegyei születtek, magántanuló lett, depresszió ellenni gyógyszereket is szedett.Kihisztizte anyuéknál, hogy csinálják meg neki a nagyobb szobát( ami már most nem tetszik neki), holott külön szobája volt, csak az pici neki, pedig váltig állítja, hogy 18 évesen elköltözik itthonról.Olyan ajtócsapkodásokat művel, hogy a szomszédok is hallják, és már apuval is nagyon tiszteletlen.Erre elhatározta , hogy neki jogsi kell, anyuék belementek, fizetik, akár csak a napi egy doboz cigijét.A mostani barátja pedig megcsalta, hallottam a vitájukat.Előbb utóbb szakítanak és megint ordibálás lesz.Ilyenkor anyut készíti ki, aki hozzám jön fel sírva, apu már nem tud mit tenni, nem is érdekli, nem foglalkozik vele.Vigasztalom anyumat, de szeptembertől nekem újra suli és nem sokat leszek itthon.Húgom szerintem megint nem akar majd suliba jár,hisz ott a barátja és kezdődik a mizéria újra.Rengeteget sírok a családom miatt és nem bírom a húgomat.Anyu persze jól elpofizik vele, mikor jó hangulata van, de egyszer csak bekattan és dühöng a húgom.Diplomaosztóra kaptam pénzt a jogsira én is(nem kihisztiztem!) és azt az oktatót választottam mint a húgi,mint kiderült vele is jól összeveszett, b@azd +elet és üvöltött vele, nagyon égő volt mikor megtudtam, persze most oktatót akar váltani, pedig szerintem az oktató volt, aki végre nem hagyta magát a húgommal szemben és ez most nem tetszik neki.Mostanában már nekem is beszólt, szóval volt , hogy feljöttem a vasárnapi ebéd közben mert egyszerűen nem bírom, kikészít.Legjobb lenne elköltözni, de nem akarom anyut itt hagyni miatta, mert neki nem marad senki ha elmegyek.Olyan felnőttnek érzi magát, de szerintem mindent megun egy idő után és mást okol miatta: szobája, a suli, a barátja, a jogsi sőt még a sütést is összecsapja pedig cukrásznak készül.

Régebben írtam már ezzel kapcsolatban, így látni a folyamatot ami lezajlott:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Bocsánat, hogy sokat írtam, de muszáj kiírnom ,mert úgy érzem odalett a családom és tehetetlen vagyok.


22l


2010. aug. 10. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nagyon nem birod akkor költözz el.. de amúgy ha korábban kapott volna pár atyai pofont nem igy viselkedne.. de ha nem birod tovább akkor téritsd már észhez...
2010. aug. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de nem értem: 3 felnőtt ember, köztük kettő szülő nem tudja az egyetlen renitens családtagot megnevelni? Hagyjátok, hogy tönkretegye mindenki életét ?Egyrészt már régen le kellett volna állitani. Másrészt ti többen vagytok, döntsétek el végre, hogy ebből elég.Vagy azonnal változtat vagy mehet intézetbe, mert ti nem vállaljátok tovább a nevelését. Csak az kell, hogy végre valaki a sarkára álljon és ne pitizzen egy 17 éves taknyosnak, aki eddig még semmit sem tett le az asztalra, de elvárásai azért vannak.Azért viselkedik igy, mert megteheti.Nem a szülők nevelik, hanem ő terrorizálja a többieket és te akarsz elmenekülni otthonról, ahelyett, hogy végre összefognátok és egységesen lépnétek fel vele szemben.Ha ezt most nem teszitek meg, mi jön még ? Mindenkinek el kell majd klöltöznie és közben eltartani őt? Mitől féltek? Nem a világ ura, csak egy elklényeztetett, hisztis liba ??
2010. aug. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én mondtam anyunak, hogy ne hagyja, de aput már nem érdekli az egész, azt mondja nem kell a húgival foglalkozni, majd kap az élettől egy pofont és abból megtanulja.Anyu meg nagyon jól elvan a húgommal, néha úgy érzem, hogy jobban is szereti, de mikor jön a hiszije és kikészíti, akkor egyből jön hozzám.
2010. aug. 10. 08:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy igy van.A szüleid felnőtt emberek,hiszen már a gyerekeik is nagyok. Jogos, hogy téged zavar ez a helyzet, de ezért nem te vagy a felelős, hanem a többiek.Tehát nem kell aggódnod anyukád miatt, hiszen ha ez olyan rossz lenne neki, már változtatott volna rajta.Nyugodtan költözz el. Tanulj, keress állást, aztán lakást és hagyd, hogy éljék ezt a furcsa életet. Ne marajd ott, mert te mész ezzel tönkre.A húgod nem fog változni és a szüleid sem, amig ki nm túrja őket mindenből.Ne várd ezt meg, kezdd el a saját életedet élni! sok sikert !
2010. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A "Jóistent" hagyd ki ebből! Vagy írd ki a kérdést a vallási témában...

Én azt gondolom, hogy a húgod rosszul kezeli a dolgait, ti meg igen málék vagytok a családban, hogy ezt hagyjátok. Ki kellene dobni az utcára, ott káromkodjon, meg ott csapkodja az ajtót... Vagy mehetne a drágalátós barátjához, hogy az fizesse az úri mulatságait...

Nem sápítozni kell, meg a Jóistenkét kérni, hogy javuljon a helyzet, hanem tenni ellene.

2010. aug. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A jóistent tényleg nem kellett volna beleíírnod a kérdésbe. A saját hited szerint döntsd el, hogy megbocsájtja-e, illetve kérdezd meg a vallási vezetőd.


Egyébként meg nem vagy tehetetlen. Építs ki magadnak egy nagyszerű párkapcsolatot, egy egzisztenciát, amiből meg tudtok élni, stb. Lényeg, hogy a saját életed rakd minél jobban rendbe, egyrészt hogy példát mutathass, másrészt hogy tekintélyed legyen a későbbi családi konfliktusoknál. Keressd meg a módját, hogy legyen elég időd, hogy segíthess másoknak, és tanulj emberi bánásmódot, hogy minél hatékonyabb lehess, amikor szükség lesz rád.


A húgod élete tényleg elég borzasztónak tűnik, és ez kihat az egész családra, de nem tudhatod, mi lesz belőle 5-10 év múlva. Rengeteg ember sorsa vesz néha fordulópontot, és többnyire a te közbeavatkozásod nélkül. Az látszik, hogy a szüleid rosszul kezelték a helyzetet, amibe a húgod került, de ez nem a te felelősséged. Megpróbáltad, de egyelőre nem megy. Ha a szülőkkel nem tudsz szövetséget kötni ez ügyben, akkor egyelőre sokat nem tehetsz.


Természetesen, amit tehetsz, azt tedd meg. Valószinűleg a legjobb, ha a húgodnál érsz el valamit. Bármilyen hisztis is, a legvalószinűbb, hogy egyszerűen hiányzik neki valami. Ha elfelejted, hogy meg akarod változtatni (az úgyis reménytelen rövidtávon), keresel benne valami pozitívat, amiért őszintén meg tudod dicsérni, lehet, hogy megnyílik neked. Ha bele tudsz helyezkedni az ő zűrös lelkivilágába, anélkül, hogy vissza szeretnéd ráncigálni, rájöhetsz, hogy mi a baja, és ha segítesz megoldani neki, akkor hatással lehetsz rá.

2010. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
isten nincs, mert meghalt.
2011. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!