Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szüleim...

Mit tegyek ha a szüleim folyton szekálnak hogy álljak rá a mérlegre, fogytam e?

Figyelt kérdés
Kikészítenek, nem akarok ráállni, mivel tudom hogyha akár egy tizedesvesszővel kevesebbet mutat, visznek a pszichiátriára. Nagyon elegem van már ebből az egészből... Hogy tudassam velük hogy hanyagolják már ezt a témát ?
2020. nov. 4. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%
Anorexiás vagy? Vagy csak ez a heppjük?
2020. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem fogják. Aggódnak érted, s mivel úgy látszik, hogy a saját belátásod nem elég, nem tudod magad menedzselni, nem fogják tétlenül nézni, hogy egy idióta anorexia divat maitt halálra éheztesd magad. Ez a bűnük? Hagyniuk kellene, hogy fél éven belül alultápláltságban meghalj? Mert az vár rád, ez nem vicc, ez nem fészbuk divat, aki nem eszik eleget, az meghal. ÉRTED?
2020. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Szeretnek. Gondolom, te meg nagyon buta vagy.
2020. nov. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, ők felelősek érted, ha még kiskorú vagy!

Tehát teljesen jogos, hogy aggodalommal figyelik az anorexiás dolgaidat!

2020. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Jó lenne ha kicsit jobban kifejtenéd a kérdésedet. Eddig csak annyit tudunk, hogy a szüleid nem akarják, hogy fogyj. De mennyiből? Hány éves vagy? Hány kiló? Milyen magas? Betegség áll a háttérben? Ezek nélkül nehéz válaszolni sajnos. Így csak találgatni lehet. Ahogy lehetsz anorexiás, ugyanúgy lehet hogy anyudnál vannak gondok, és szerinte a kövér gyerek szép. Tehát?
2020. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Ennyi kérdező, divatból vagy anorexiás és buta is vagy, a gyakori rögtönítélő bírósága megmondta.

Komolyra fordítva a szót, valószínűleg életveszélyesen alacsony a súlyod, annak ellenére, hogy nem így látod, és a szüleid aggódnak érted. Kérlek hagyd, hogy segítsenek neked, megérdemled a normális életet!


Az itt ítélkezőknek meg üzenem, hogy a mentális betegségek nem divatból gyötrik az embert, és nagyon is létező dolgok, nem segítitek az érintetteket, ha leidiótázzátok őket. Szedjetek magatokra egy kis empátiát.

2020. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Tipp: ha egyszer úgy állsz a mérlegre, hogy középen vannak a lábaid, utána meg úgy, hogy épp csak le nem csúsznak a szélén, akkor akár öt kilóval is többet mutathat. Akkor talán békén hagynak.


(Feltételezem, hogy hagyományos, rugós elven működő fürdőszobamérlegről van szó.)

2020. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyél sokat látványosan. Egyébként ha majd látják, hogy hízol nem ellenőriznek majd ilyen szigorúan.
2020. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Köszönöm, 6-os!! Az anorexia nem divat, nem vicc, hanem az egyik (ha nem) a leghalálosabb mentális betegség. Divatból nem lehet anorexiásnak lenni, aki így gondolja az gondolom nem élt heteken keresztül 5-600 kcalon, de még egy huzamban pàr napig sem.

Kérdező, ha valóban betegség miatt aggódnak a szuleid, akkor az azért van mert szeretnek. Azonban a súly gyakori mérése pont nem jó, hiszen a testünk súlya nagyon-nagyon változó. Naponta, de akár reggel meg este is több kg eltérés lehet, lányoknál a ciklusuktól függően lehet nagy kilengés a számokban.

2020. nov. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

kérdező légyszi írd le a magasságod és a súlyod, így nem tudunk mit mondani.

Elképzelhető, hogy tényleg túl sovány vagy, neked már fel sem tűnik, de ők meg látják, hogy valami nem jó.

Persze az is elképzelhető, hogy csak rosszul gondolják, mint pl az én szüleim. Ugyanezt mondogatták nekem, de teljesen egészséges súlyom van, a BMI is rendben van. Sőt voltam orvosnál és ott is megnézték, azt mondták rendben vagyok. Semmi alultápláltság vagy ilyesmi. Néha a szülők túl aggódnak dolgokat.

2020. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!