Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak itthon, ha nem...

Mit mondjak itthon, ha nem szeretném megmondani, hogy állásinterjúra megyek?

Figyelt kérdés
19 vagyok, a szüleimmel élek. Úgy adódott, hogy édesapám pont itthon lesz holnap délelőtt, amikor nekem van az interjú. Azért nem szeretném megmondani, mert nem akarom, hogy beleéljék magukat, illetve volt már, hogy elmondtam a szüleimnek, pár nap múlva tudta mindenki, de nem sikerült végül...

2020. okt. 27. 15:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom, a 7-est miért pontozzák le többen is, de tényleg igaza van. Kérdező 19 éves, nagykorú, így a szülőknek tényleg semmi köze hozzá, hová megy.

Ha akarja, megmondja, ha nem akarja, nem mondja.

Én se faggatom a szintén ilyen korú gyermekeimet, hová mennek, és mikor jönnek. Úgyis tudják jól, ha baj van, akkor számíthatnak ránk.

F/48

2020. okt. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
97%
Drukkolunk neked, hogy sikerüljön! Hajrá!
2020. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül azt mondtam, hogy be kell mennem az egyetemre (távoktatás van amúgy).
2020. okt. 27. 17:11
 14/29 anonim ***** válasza:
61%
Máshova nem szoktál eljárni? Ki sem mész az utcára egyedül, ha nincs állásinterjú? Bármit mondhatsz, ahova egyébként szoktál menni, gondolom nem fogják ellenőrizni.
2020. okt. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
97%
Azért ez picit fura, hogy mindenki arra biztat, hogy hazudj... És tudom, hogy most kb mínuszra leszek lepontozva, de akkor is megkérdezem, hogy erre mi szükség? A kérdező helyében annyit mondanék, hogy elmegyek itthonról pár órára, dél körül jövök. Ha apuka rákérdez, akkor "van egy kis dolgom", esetleg "hadd legyen meglepetés, ha jól sikerül, majd elmondom". Vagy bármi hasonló, amivel nem hazudozol feleslegesen, de nem is adsz ki minden infót, amit nem szeretnél.
2020. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
55%
#15 Neked nincsenek/nem voltak szüleid? Addig faggatnak, amíg el nem mondod hova mész. Ha nem mondod el, akkor sértődés, veszekedés, balhé. Lehet, hogy nálatok nem így megy, de azért az átlag családban kiszedik a gyerekből (akkor is, ha az már nagykorú), vagy elvárják tőle, hogy elmondja.
2020. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
78%

Attól, mert felnőtt, attól még a szüleivel lakik, akik gyerekküként tekintenek rá és logikus, ha megkérdezik/tudni akarják, hogy hova mész. Ezt amúgy azért sem árt bejelnteni, mert bármi történhet...

Emellett vannak becsületes emberek, akik nem szívesen hazudnak a hozzá közelálló embereknek.


Kérdező, én megértem a problémádat. Én is csináltam ilyet, bár én csak diákmunkánál, de ott is az első pár kudarcos interjú után úgy döntöttem, hogy nem mondok semmit, mert már úgy voltam vele, hogy felesleges.

Én azt mondtam ilyenkor, hogy megyek a városba, vagy megyek vásárolni, ilyesmi.

2020. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
20%

Ha a kérdező nem jár mindig kiöltözve, akkor fel fog tűnni, hogy nem farmerben és sportcipőben indul el otthonról.

Szóval mindenképpen olyat mondj, ami hihető is.

Vagy megmondod, amit leírtál.

"Állásinterjúra megyek, de még maradjon köztünk, nem akarom, hogy mindenki tudja amíg nem biztos, hogy ott fogok dolgozni. "


Az sem kizárt, hogy neked nem fog tetszeni a hely.

2020. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Az a mentségem, hogy eleve elengánsan öltözöm (persze hétköznapokon nem viszem túlzásba), így ez nem fog nekik feltűnni, főleg, hogy felveszek egy vékonyabb kabátot. Anyám könnyebb eset, de apám tényleg addig nem hagy békén, ameddig nem mondom el hova megyek. Egyszer régen már mondtam nekik reggel, hogy barátokkal megyek el, de totál hülyének nézett, hogy azt hiszem beveszi, tudja ő is, hogy nem reggel 8 órakkor találkozok velük (általában).
2020. okt. 27. 19:15
 20/29 anonim ***** válasza:
10%
Órakor egy k :)
2020. okt. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!