Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet így élni?

Hogyan lehet így élni?

Figyelt kérdés
A párommal együtt élünk már egész hosszú ideje. Sajnos teljesen elhidegültünk egymástól. Igazából szerintem egymás mellett élünk és nem együtt. Sokat dolgozunk mindketten, mindig fáradtak vagyunk. Szex szökőévente egy, az is... Sosem csinálunk együtt semmit mert nincs ideje. Még azt sem hogy leüljünk és együtt együnk. Nem kommunikálunk egymással. Vagyis ő az aki velem nem. Ha én nem szólok akkor ő sem. Már abban sem vagyok biztos hogy én vagyok az egyedüli nő az életében. Szakítani nem akarok hanem helyrehozni szeretném. Csak nem tudom hogy hogyan tegyem :( már nem tudom...
2020. okt. 26. 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Találj ki valami programot ami által újra közel tudtok kerülni egymáshoz. Ezt újra fel kell építeni apránként mintha az elejétől kezdenétek :)
2020. okt. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igyekeztem. Csak sajnos nem partner benne. Mert inkabb üldögél minthogy bármit is csináljunk. Mert sokat dolgzik... Na annyit azért nem. Ismerem a munkakörülményeket. Én is sokat dologozom sőt többet mint ő. Ezen felül ellatom a házimunkát 100 %ban és fozok minden nap.
2020. okt. 26. 20:29
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarjátok mind a ketten rendbehozni, akkor veszett ügy. Sajnos egyedül kevés vagy hozzá.
2020. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Mi okozhatta a változást?

Mióta érzel így?

Próbáltatok erről beszélni?

2020. okt. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Banna97 ***** válasza:
82%

Beszélned kellene vele erről szerintem nyíltan, hogy te így érzed.

Ha ő is úgy érzi, de meg szeretné oldani ugyanúgy mint te, akkor együtt biztosan sikerül! Viszont ha ő már nem akarja ezt megoldani akkor igaza van a 3-más válaszadónak: veszett ügy.

Mindenképpen ketten kelletek hozzá.

Próbálj kezdeményezni egy beszélgetést erről szerintem.


Kívánom, hogy meg tudjátok oldani!:)

2020. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

HA ö nem akar javítani a helyzeten, akkor vagy marad így életed végéig (vagy amíg talál más valakit helyetted), vagy szakítasz vele.

Egyedül nem tudod megjavítani a kapcsolatot, ehhez két ember kellene!

2020. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Beszélj vele, hogy nem vagy boldog így és változtatni szeretnél. Ha szeret, úgyis partner lesz és megoldjátok.

Ha nem szeret, akkor meg nem érdemel meg és nincs értelme több időt vele töltened.

Kitartás!

2020. okt. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Kiirtad a kerdesemet. Csak nalunk gyerekek is vannak.

A parod nem szeret es azt se becsuli meg hogy fozol es hazimunkat vegzel (helyette is).

Az ilyet nehezebb rendbehozni, mint befejezni es uj kapcsolatot kezdeni.

De en negativ vagyok.

2020. okt. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Szóval a kifogás az, hogy a párod fáradt, pedig otthon mindent te csinálsz a munka mellett is. Akkor azt javaslom, hogy felezd el vele a házimunkát. Ha nem tud főzni, akkor tanulja meg tőled. Ha te képes vagy mindenre, és mellette még arra is lenne energiád, hogy vele is foglalkozz, akkor ő is megtudná ezt csinálni. Persze csak ha nem a házi cselédet látja benned. És ha majd mindent felesbe csináltok, akkor talán mondatja hogy fáradt. Ébreszd fel a párodat! Neki ez az élet így nagyon kényelmes, téged szinte az anyjának tekint. Mi lesz, ha lesz gyerek is? Ha meg nem hajlandó változni, akkor inkább most szakítsatok, mint amikor már beleszakadsz a háztartásba, meg a gyerek nevelésbe.

Belegondolva, a közös főzés is lehet esténként egy jó program.

2020. okt. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Barátnőmnél ugyanez a szitu. Ők most elmennek egy wellness hétvégére, kimozdulnak, kirándulnak. Amúgy pedig beszélgetni kell, mondd el neki, hogy mit érzel, persze nem támadóan, hanem normálisan. Ha van igény a másik oldalról is, akkor el lehet gondolkodni a hogyanon is. Rengeteg könyv van a témában, illetve fordulhattok kapcsolati terapeutához. Nekem is volt válságban a kapcsolatom 9 év után, mi is inkább megrekedtünk. Elkezdtem olvasni a témában, elkezdtünk beszélgetni, kiről, miről mit gondol a másik, újra megismerni a másikat, mert sokszor én is éreztem úgy, hogy egy idegennel élek. Érdeklődünk egymás munkája iránt, elkezdtünk közösen sportolni, közösen szoktunk főzni. Amúgy a párom is kiveszi a részét a házimunkából, szóval ezen a téren nincs gond. Mindketten szeretünk Playstatoinon játszani van amikor egymás ellen vagyunk, illetve társasozni is szoktunk. Jah meg közös programot szervezni a barátainkkal.

Szóval neked kell megtenni az első lépést, felderíteni a terepet, mi az oka ennek a dolognak, de beszélgetés nélkül nem megy. És bizony ha menthetetlenül kihűlt a dolog, akkor lépni kell, mert ez is benne lehet a pakliban. Csak ezt kimondani szar, főleg neki, mert gondolom nem akar megbántani.

2020. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!