Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhinnétek hogy a felnőtt...

Elhinnétek hogy a felnőtt gyerek nem momdja ezt el a szülőjének?

Figyelt kérdés
Hogy vett a gyerek házat és az árát nem mondja meg a szülőnek. Nemnrossz a kapcsolat közöttük egyáltalán, szinte naponta beszélnek.
2020. okt. 12. 15:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
El persze. Én sem mondanám el. És nem azér mert rossz a kapcstaom velük hanem mert ez az én magánügyem.
2020. okt. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem viszony kérdése. Én elmondanám anyumnak, de a legjobb barátnőmnek olyan gyerekkora volt, hogy a tényt sem mondta el hónapokig, hogy lakást vett...
2020. okt. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
Az én fiam is vett lakást majd házat, eszembe se jutott firtatni, mi mennyi volt.
2020. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
Nekem fura. Én tuti nem titkolnék ilyet a családban. Valószínűleg csak neked nem akarják elmondani és így próbálták szolidan a tudtodra adni 😁 de úgy látszik, nem vetted a lapot.
2020. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem ezt nem minden család kezeli egyformán.

Ismerősöm lánya pl. eladta a lakását, és ő mondta, hogy nem tudja, mennyiért adta el a lánya (nem én kérdeztem, csak vita volt köztük, hogy eladja vagy ne.) Szóval ez az ismerősöm amúgy is mondta, hogy ők pénzről nem beszélnek családon belül.

Nálunk mi nyíltan kezeljük ezeket egymás között (családi, rokoni körben). Az oka egyszerű, mivel az adóbevallását én készítem pár családtagnak, így átmegy a kezemen, tudok róla (bár én nem beszélem ki senkinek), de az adott illető beszél velem róla értelemszerűen, ha már papíron is leteszi elém és a segítségemet kéri.

Nekem pont ilyen okból nem tabu a fizetés sem, mert vele dolgozok (szintén hozzátenném, hogy nem dumálom ki kereszbe senkinek senkiét).

2020. okt. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

Én rühellem mikor azüleim a pénztárcámban szeretnének "túrkálni"

Felnőttek vagyunk, külön család, saját gyerekekkel. Senkinek nincs köze mennyit.keresünk,mire és mennyit költünk.

Tudod ha a szüleim nem akarnának folyton túl okosak lenni olyanba beleszólni amihez nincs közük. nem lenne semmivel sem baj.

Szóval ha valaki nem köti a pénzügyeit a szülők orrára annak hidd el meg van az oka.

2020. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk nincs titok a pénzügyekbol. Viszont a párom családjának nem mondunk el semmit, mert akkor folyamatosan tamadnanak meg kernenek tőlünk.

Minden helyzet más, gondolom oka van, ha nem szeretné elmondani. Amúgy tényleg magánügy.

2020. okt. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos elhinném, de elég baj. "Jó viszony" különben? Nem gondolnám.

A szülők mindig mentegetik a gyerekeiket, minden jellemhibájukat magukra vállalják. Nem kéne.

Aki a szüleivel szemben -mondom, szemben- ilyen titoktartó, az már idegen, hiszen a szüleit annak tartja.

Végrendeletet kell írni, vagy másképpen viszonozni a gyerek jó(?) viszonyát a szüleihez.

2020. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!