Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire korrekt...

Bogus20 kérdése:

Szerintetek mennyire korrekt és mennyire szokás egy családi vállalkozás esetében többgyerekes családnál, hogy aki a testvérek közül egymaga átveszi a vállalkozást az ezzel lényegesen többet örököl, mint a többiek?

Figyelt kérdés

2020. okt. 3. 13:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

Egy vállalkozás értékét nem lehet patikamérlegen kiméricskélni, és mondjuk egy lakóingatlannal párhuzamba állítani.

Ma X összeget ér a vállalkozás, holnap X/10-et. Lsd. koronavírus... De bármely más nemvárt esemény befolyásolhatja.. Akár egy erős konkurrens megjelenése.


Tehát szinte kizárt, hogy grammra mindenki egyformán kapjon (akárhány testvér van). Ahogy előttem is írták, aki továbbviszi, az egyben terhet is örököl (vagy átvesz)... Mert azt működtetni kell, kőkemény muknával.

2020. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
36%
Hát a törvény szerint úgy van, hogyha a szülők ajándékozási szerződéssel odaajándékozzák a vállalkozást a hozzá tartozó ingatlanokkal az egyik gyereknek, akkor az az ajándék tíz évig az örökség alapját képezi. Vagyis ha az ajándékozást követő tíz éven belül a szülők meghalnak, és nincs végrendelet, akkor a vállalkozással rendelkező gyereknek arányosan ki kell fizetni a többi testvérét. Ha a szülők tíz éven túl halnak meg, akkor viszont a többi gyereknek semmi köze már ahhoz a vállalkozáshoz, és az örökség, amit a szülők hagynak, egyenlően oszlik meg a gyerekek között, hacsak nem volt végrendelet.
2020. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%

12: erre dobnál egy törvényt + paragrafust???


Amúgy ilyen esetekben kb. 90++%-ban készül végrendelet IS.

2020. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
Azért gondolom az a helyzet, hogy aki megkapja a vállalkozást, az addig is többet dolgozik benne, mint a többi testvér.
2020. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
31%
2013. évi V. törvény [ Ptk. (új) ] 7:81.§ és 7:51§, a köteles rész mértékéig érvényes végrendelet esetében is érvényes szabály!
2020. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%

Bizonyára okkal hagyták az egyik testvérre és nem az összesre. Ja tudom, itt a gyíkon mindenkinek gonosz szülei vannak, akik úúúútálják őt.

Nyilván én sem arra a gyerekemre hagynám, aki akarná is csinálni, hanem szépen elosztanám egyenlően, hogy ebben menjen tönkre és lám, mindenki megszívta. De legalább igazságosan, egyformán.

2020. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
60%

#12

Nem olvastad el figyelmesen a kérdést és a Kérdező hozzászólását!

- Nincs kötelesrész igény, mert mindenki komoly örökséghez jut, tehát ez a része letudva.

- Életében ajándékozást csak akkor lehet megtámadni, ha bebizonyosodik, hogy az ajándékozó nem volt beszámítható, vagy kényszer hatására cselekedett.


Szép is lenne, hogyha egy teljesen normális ember még életében elajándékoz bizonyos javakat mert ő így akarja és halála után az örökösei végigjárják a megajándékozottakat és visszakövetelik.

Milyen alapon?

Azért mert valakinek gyereke(i) lettek, hadd legyen már döntési joga életében a cuccairól!

2020. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
33%
Ismerősömnek RT-je van, a gyerekei egyenlő arányban részvényesek. Csak egy dolgozik a vállalkozásban, ő fizetést kap. A többiek a saját dolgukat végzik. Minden gyerek részvényei alapján (egyenlően) kap osztalékot évente.
2020. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
60%
17-es, vicces, hogy jogi ismeretek és szövegértelmezési képességek hiányában lepontoztad az egyetlen jogilag korrekt választ, plusz a vonatkozó paragrafusokat. Ki mondta, hogy a jogszabályok mindig értelmesek és az állampolgárok számára kedvezőek? Ajándékozási szerződéssel adott nagyobb értékű ajándékok márpedig tíz évig az öröklés alapját képezik. Vagyis ha a vállalkozás nagyobb értéket képvisel, mondjuk 20 millió forintot, a szülők halála után pedig mondjuk nem marad sok, mondjuk marad százezer forint, akkor a húszmilliós vállalkozásból a köteles rész erejéig ki kell fizetni a többi örököst. Ha az ajándékozástól számítva nem telt el tíz év. Ha eltelt, akkor a 100.000 Ft lesz az örökség, amin az örökösök osztoznak. Ha nem tetszik, akkor is így van, csakhogy ezt kevesen tudják. Mielőtt lepontozol, kérdezz meg egy jogászt.
2020. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
69%

A vállalkozáshoz tartozó ingatlan az magántulajdon vagy a cég vagyona? Nem mindegy!

Én pl nem szeretnék olyan céget kötelezően örökölni amihez nem értek vagy nem akarom vinni. Egy vállalkozás rengeteg munka, és rizikót is hordoz magában. Ha ezen túl a gyerekek egyenlő részben kapnak pénzt/ingatlant akármit, szerintem az korrekt.

2020. okt. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!