Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan rokonod, aki mindent...

Van olyan rokonod, aki mindent jobban tud? Mit csinálsz vele?

Figyelt kérdés
Nem tárgyi tudásra gondolok, hanem amikor a személyes szférádba mászik bele teljesen, egy önálló gondolatod se lehet. Ezek főleg apróságok, de mindennel kapcsolatban. Pl.közös vásárlás (felnőttként a saját pénzedből.) Jó lenne neked ez a pulcsi! Nekem nem tetszik. De tök jól állna! Mondtam, hogy nem tetszik. Pedig nem is drága...És ez a végeláthatatlanságig folytatódik, amíg nem kezdesz vörös fejjel üvölteni, hogy nem érted,hogy NEEEEEM kell?!(Akkor persze te vagy az idegbeteg.) Szóval nem tudom, mit lehet kezdeni az olyan emberrel, aki azt is jobban akarja tudni, mikor kell levegőt venned. Már azon gondolkodom, velem van a baj, mert én azt hiszem, az igen, az igen, a nem meg nem. Azt légyszi ne írjátok, hogy nem kell együtt vásárolni, mert nyilván amennyire csak lehet, kerülök minden találkozást, de a ritka kötelező alkalmakon is folyamatosan ez megy, és képtelen vagyok megszokni. Minden egyes alkalomnál felmegy az agyvizem. Ti hogy kezelitek, ha van ilyen (közeli) rokonotok?

#önállóság #nárcizmus #okoskodó rokon
2020. szept. 18. 13:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egyértelműen azt mondják nekik, hogy NEM, miért teszik direkt az ellenkezőjét?"


Mert nem elég kellemetlen neki az, ahogyan te utána reagálsz.

Ha pl. ezek után a mobiltelefonját vagy pénztárcáját kidobnád a kukába, az a legtöbb embernek elég erős jelzés lenne.

Valahogy ennek alapján kell belőnöd a bunkósági fokozatot. Nem kell sokkal bunkóbbnak lenni a kívánatosnál, de szükséges mértékig viszont - ha már sokadszorra nem ért a szép szóból - igenis bunkónak kell lenned!

Gondolom nő vagy. Beszélgess erről férjeddel, esetleg ha vállalja ezt a szerepet, reagáljon ezekre ő.

2020. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
21%

Az ő lakása.

Gondolom én.

Akkor hagyd rá.

2020. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen tukmálós nincsen hogy meg kell vegyek valamit mert jól áll. De anyósom az ilyen én mindent jobban tudok fajta.

Énpedig hűségesen bólogatok igazat adok neki mert rendes és mellettemvan sokat. DE mindennek van határa ha olyat "tanácsol" akkor megmondom neki a véleményem és tiszteletben tartja. De ha kis semmiségről van szó akkor ráhagyom álltalában mert nem akarom aztse hogy ő gondolja rólam azt hogy mindent jobban akarok tudni nála.

2020. szept. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ráhagyom. Következetesen és mindig és rövid idő alatt.

Tudomásul veszem, mindenki idióta, csak ő helikopter.

2020. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a saját édesanyám ilyen.Gondolom nálad is ez a helyzet, hogy vagy rokon vagy olyan személyről van szó akivel kötelező a pofavizit.Én egész életemben azt hallgattam tőle hogy amit csinálok így rossz, úgy rossz, fejjel megyek a falnak.Egy dolgot fontos megértened.Általában ezek jó szándékú emberek, akik nem tudják elfogadni, hogy másnak más a véleménye és életfelfogása.Édesanyám is szeretetből mondja hogy amit csinálok az úgy nem jó, mert a saját gondolatai alapján meg van kötözve, és úgy gondolja, hogy csak az a jó amit ő gondol.Az nem fordul meg a fejében, hogy az én életemben, az én értékrendem alapján nekem az a jó, amit én csinálok.Amint ezt megértetted, hogy ő ezt szeretetből csinálja, még ha nem is úgy érződik, utána már teljesen máshogy tudod ezt kezelni.Az egyetlen dolog ezen kívül tényleg csak az, hogy minimálisra csökkented a találkozások számát és egy dolgot csak egyszer mondasz el, nem engeded magadat ismételtetni.Sok kitartást kívánok, ugyanabban a cipőben járunk!:)
2020. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ignorálom. Mindig azt mondom, hogy hálával fogadok minden tanácsot, hiszen energiát öl bele, meghallgatok minden véleményt, de a döntéseimet magam hozom meg. Ennyi. Tudom én ezt úgy mondani, hogy elég legyen egyszer :D
2020. szept. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok új választ is😊

Nem gondolom, hogy rá kéne hagynom valakire, hogy nekem kárt okoz. Ha mondjuk kölcsönön adod nekem a kocsidat, elvárhatod, hogy ne törjem össze, de azt nem, hogy csak piros pulcsiban vezethetek, mert annak nincs köze a kocsihoz, az az én személyes dolgom.(Ez főleg 12-nek ment.) Miért kell mindent eltűrni, amivel nekem ártanak? Nekem kell utána kukáznom, újra írnom, újat vennem stb., amíg ő elégedetten megvédi a saját vállát (jelképes), hogy megint milyen rohadt sokat segített 😫

15! Neked külön köszönöm, te állsz a legközelebb a helyzetemhez. Egyikük nálam is olyan, mint anyukád. Ő, hogy mondjam, egyszerűbb, butácskább is, meg már nem is fiatal. Ő szerintem jót akar, nem is érti, miért nem örülök neki. Neki igyekszem jobban elnézni, de baromi idegesítő azért, mert az eredmény mégis csak az, hogy rendszeres plusz munka, kár nekem😕

A másik más helyzet. Nála biztos, hogy gonoszság van.(Egyéb gondok is vannak vele, azért nem beszélek már vele.)Azon nagyon nevettem, hogy nem vagyok elég bunkó. Erről érdemes lenne őket is megkérdezni😂 Azért is az vagyok, mert bárhogy is teszek valamit, mire eljut hozzám, hogy az a szemében valami óriási bűn, már pontos teóriája is van hozzá, hogy miért csináltam, hiszen természetesen azt is jobban tudja, hogy mit gondolok.(Marhára nem sikerül eltalálnia egyébként.) De őszintén, ez engem egyáltalán nem érdekel. Nagyon szívesen "lebunkózhatnak", csak segíteni ne akarjanak! Majd én elrontok mindent szépen egyedül, és akkor majd jól összeveszek magammal, csak ők hagyjanak békén, és ne nyúljanak semmihez!

2020. szept. 18. 16:31
 18/19 A kérdező kommentje:
Jav. megveregeti a saját vállát
2020. szept. 18. 16:44
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A 81 éves nagypapám ilyen. No, nem a kora miatt, 35 évesen pont ugyanilyen volt, azóta talán egy fokkal normálisabb lett.


lássuk, szerinte mit csinálok rosszul (30 éves férfi vagyok):


-nőiesen biciklizek

-feleslegesen hordom a láthatósági mellényt, városon belül vegyem le

-rosszul edzek, hiszen ő edzéstechnikai kérdésekben is hatalmas szaktekintély, mert kőműves volt egész életében

-kár volt tovább tanulnom, mehettem volna gyárba dolgozni

-rosszul nyírom a füvet

-már rég meg kellett volna házasodnom

-rosszul öltözködöm

-le kéne vágatnom a hajam


stb stb stb.


kb. 10 éve azt csinálom, h ha elkezd nevelgetni, felállok és hazamegyek. ez vmennyire segít.

vagy egyszerűen oda sem figyelek arra, amit dumálni.


ennek ellenére nagyon örülök, h még él és segítek neki, amiben tudok, de 10 percnél többet nem tudok náluk lenni.

2020. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!