Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan rokonod, aki mindent...

Van olyan rokonod, aki mindent jobban tud? Mit csinálsz vele?

Figyelt kérdés
Nem tárgyi tudásra gondolok, hanem amikor a személyes szférádba mászik bele teljesen, egy önálló gondolatod se lehet. Ezek főleg apróságok, de mindennel kapcsolatban. Pl.közös vásárlás (felnőttként a saját pénzedből.) Jó lenne neked ez a pulcsi! Nekem nem tetszik. De tök jól állna! Mondtam, hogy nem tetszik. Pedig nem is drága...És ez a végeláthatatlanságig folytatódik, amíg nem kezdesz vörös fejjel üvölteni, hogy nem érted,hogy NEEEEEM kell?!(Akkor persze te vagy az idegbeteg.) Szóval nem tudom, mit lehet kezdeni az olyan emberrel, aki azt is jobban akarja tudni, mikor kell levegőt venned. Már azon gondolkodom, velem van a baj, mert én azt hiszem, az igen, az igen, a nem meg nem. Azt légyszi ne írjátok, hogy nem kell együtt vásárolni, mert nyilván amennyire csak lehet, kerülök minden találkozást, de a ritka kötelező alkalmakon is folyamatosan ez megy, és képtelen vagyok megszokni. Minden egyes alkalomnál felmegy az agyvizem. Ti hogy kezelitek, ha van ilyen (közeli) rokonotok?

#önállóság #nárcizmus #okoskodó rokon
2020. szept. 18. 13:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a sógorom afféle családi észosztó, de közös dolgaink nincsenek, tehát pl. közös vásárlás kizárt.

Amikor családi összejöveteleken osztja az észt, végighallgatom, nem szólok rá semmit. Ha nálunk vannak, kicsit nehezebb, de szerencsére ritkán jönnek.


A te példádnál maradva: szerintem a sokadik győzködésére már ne válaszolj. Vagy olyasmit mondj, hogy "Amit mondtam, megmondtam." Vagy: "Ne okoskodj itt nekem." Nem baj, ha kicsit megsérted, akkor majd sértődötten hallgatni fog. :-)))))))

2020. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs ilyen rokonon. De vannak emberek,akik hasonlóan próbáltak okoskodni nekem.


Egyszerűen ott hagytam őket. Vagy csak flegmán "Aha, jójó, persze". Meglátja, hogy nem érdekel és békénhagy.


De ha pl a vásárlásnál próbál valamit rádtukmálni a rokon, mond el, hogy nem, majd ha ismét megpróbálja, akkor vedd el tőle, és rakd vissza a polcra/akasztóra,és menj tovább,hagyd ott.

2020. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a sértődés technikát én is alkalmaztam, de sajnos kevésnek bizonyult 🤷Nem tudtak olyan sokáig és annyira megsértődni, mint amennyire én szerettem volna. A kapcsolattartást már nem tudom tovább csökkenteni, a "főkolompossal" már egyáltalán nem beszélek. Sajnos időnként muszáj beengednem őket.(Az most mindegy,miért,ebbe nem akarok belemenni.) Akkor jön a baj, mert nem csak szóban megy, hanem cselekedetben is, az a nehezebb. Pl.Meg kell locsolni ezt a virágot, nehogy kiszáradjon! Meg NE locsold, nem bírja a vizet! Tuti, ha átmegyek egy másik helyiségbe, azonnal meglocsolja. Ezt NE dobd ki, csak neked látszik szemétnek! Elfordulok, mire visszafordulok, már kidobta, stb.
2020. szept. 18. 14:04
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha a 2. szolas utan figyelmen kivul hagyod abba fogja hagyni. :)
2020. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Nehez ugy, sertodes nelkul nem lehet megoldani. Szerencsere nekem nincs ilyen problemam, mert a csaladunkban en vagyok a legokosabb, es igy senkinek nincs eselye okoskodni. :))
2020. szept. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ignoráld.

- Jó lenne neked ez a pulcsi.

-De nekem nem tetszik.

-De tök jól állna!

Ilyenkor pedig tegyél úgy,mint ha meg se hallottad volna.

2020. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyik fülön be a másikon ki. Néha bólogass, hogy igen mintha érdekelne XD nekem ez vált be. Mondhatod esetleg azt, hogy később megnézzed vagy máshol láttál jobbat és azt szeretnéd, majd ha szabad napos leszel utána nézel stb stb.
2020. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ó,4-es, bárcsak ilyen egyszerű lenne! Hidd el, már próbáltam. Semmi🤷Mint a kommentemben írtam, úgy is megy, hogy egyáltalán nem beszélek vele, egy szót se! Az se működik.

5-ös! Nálunk is én vagyok😀 Viszont eszembe se jutna megmondani másnak, hogy mit csináljon. Kizárólag akkor mondom el, hogy én, hogy csinálnám, ha megkérdezi. Egyszer válaszolok neki, és onnantól téma lezárva. Ha máshogy akarja, csinálja máshogy, tiszteletben tartom, mivel nincs közöm hozzá. Állítom, a pénztárosok nagy részénél is jobban számolok, mégse lökdösöm ki őket a pultból, mert én azt jobban tudom.😂

2020. szept. 18. 14:37
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Pl.Meg kell locsolni ezt a virágot, nehogy kiszáradjon! Meg NE locsold, nem bírja a vizet! Tuti, ha átmegyek egy másik helyiségbe, azonnal meglocsolja. Ezt NE dobd ki, csak neked látszik szemétnek! Elfordulok, mire visszafordulok, már kidobta, stb."


Hát ezt én el se tudnám képzelni. Az én házamban hogy merne más rendezkedni? Nálam ő vendég, aki üljön le szépen a fotelba, és majd hozok neki poharat és innivalót. Semmihez nem nyúl, hiszen vendég.

De ha mégis megpróbálná, ilyen durván, mint nálad, tudok olyan keresetlenül és olyan hangerővel rendre utasítani mást, hogy ha nő vagy idősebb férfi, akkor egy életre megjegyzi magának.

De tényleg, milyen fokú rokon, és miért muszáj beengedni?

2020. szept. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Joga van bejönni, az a lényeg, nem szeretném, hogy abba az irányba menjen el a kérdés. Azon nem tudok változtatni. Engem csak az érdekel, ami konkrétan az én részem, a virágom, szemetem, ruhám,egészségem,gondolatom... Ezekhez SEMMI közük nincs! Szeretném megérteni az ilyen emberek gondolkodását. Ha egyértelműen azt mondják nekik, hogy NEM, miért teszik direkt az ellenkezőjét? Azt hiszik, a másik viccből mondja? Vagy titkon az ellenkezőjét szeretné, csak nem meri megmondani?🤷 Vagy gonoszságból, és tisztában vannak vele, hogy a másiknak az rossz lesz?

Köszönöm az eddigi válaszokat. Írtatok jókat, sajnos, nálam még egyik se vált be, de még próbálkozom😀Meg, bocs, hogy ezt írom, de jó tudni, hogy más is van ilyen cipőben. A legjobb lenne, ha egy okoskodó tudna válaszolni, de tudom, hogy az lehetetlen, mert ők nem tudják magukról, hogy azok🙄

2020. szept. 18. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!