Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korig lehet nevelni...

Hány éves korig lehet nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Értem arra, hogy a szülő a 18-19 éves gyerekének mondhatja azt, hogy neveli? Oké, hogy a szülő tartja el, de hova neveli tovább ennyi idősen (úgy, hogy nem bulizik, nem kerül bajba, meg semmi ilyesmi, csak mindenért piszkálja, és az állandó kritizálással biztosan jót tesz szerinte a gyereknek, mert maximalistábbá válik a mostaninál és nem fogja fel, hogy saját magával soha nem elégedett).
2020. szept. 4. 15:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg, attól, hogy segítséget kérek, attól rögtön gyereknek számítok, mert nem tudom egyedül megoldani, és kizárásosan egyetlen szülőmet kérem meg? Itt persze nem olyanokra gondolok, hogy "apu, gyere el velem személyit csináltatni, fogd a kezecskémet", hanem mondjuk nem tudok eljutni a mit tudom én hova, mert életemben nem jártam arra, pocsékul is közlekedek, kocsival amúgy is gyorsabb, és ő tudja, mi van ott, merre kell keresni, de mert kértem, ettől rögtön gyerek leszek.
2020. szept. 4. 15:24
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a kérdés, meddig neveli, hanem hogy mikor kezdi el.
2020. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy 18 éves embert már nem nevelsz. Ha addig kialakult egy jó, bizalmi és szereteten alapuló kapcsolat, akkor a gyereked majd odajön, kikéri a tanácsodat és ha jónak tartja, megfogadja. Amit leírtál viselkedés az nem nevelés ebben a formában. A másik példa meg amit leírtál, hát... neked kényelmesebb, ha elvisznek autóval, de simán megoldható ez egy felnőtt embernek anélkül is. A szülő (vagy bárki amúgy) mérlegeli, hogy ez belefér az idejébe, nem-e nagy kényelmetlenség neki és az alapján dönt. De ha nemet mond és te arra elkezdesz hisztizni, az eléggé gyerekes és nem sokban különbözik a "fogd a kezem személyikészítés közben" tórténettől.
2020. szept. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Úgy max tini korig.

De addig se lehet 100%-ban. Úgy értem én zsigerből utálok minden olyan rendezvényt, ahol emberek között kell lenni huzamosabb ideig. A szüleim meg akárhogy próbáltak "szocializálni" engem, sose sikerült. Pl én nem kéreztem az osztálybulikra, engem küldtek. Aztán (kb 6.-7.-ben) már meg se mondtam otthon, hogy lesz, mert tudtam, hogy akkor nem küldhetnek.


#introvertált

2020. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Haláláig. Mindenki nevel mindenkit akivel érintkezik. Ezt hívják pszichológiai hatásnak.


A te kérdésed viszont teljesen más. Ez a szülő sosem nevelt téged igazán, csak ott volt melletted.

2020. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!